Bolezen norih krav

neznan uporabnik

16. nov 2001 19:21

Hojla! Jaz se kar strinjam z vami in res trenutno se malo neprijetno pocutim. Bomo zaenkrat bolj zelenjavico žulili. Toliko zaenkrat. Lp, sara

neznan uporabnik

19. nov 2001 21:13

Ko sem prebirala vaša razmišljanja in mnenja o BSE sem se zopet globoko zavedla, kako različni so/ smo ljudje. Ko se je BSE pojavil v Nemčiji, kjer trenutno živim, se je poraba govedine (ne samo mesa, tudi izdelkov) zmanjšala za 70%! Verjetno si predstavljate, kakšno paniko je zagnala nemška mesna industrija. Tudi kmetijska ministrica je morala odstopiti zaradi napačnih izjav (ne spomnim se, komu se je zamerila - potrošnikom ali pridelovalcem). Na televiziji so prikazovali razmere na farmah, v katerih živijo/životarijo živali. Moram priznati, da od takrat kopujem samo biološko pridelano meso in mesne izdelke. Slike so bile preveč nazorne! Vse to je povzročilo, da so potrošniki zahtevali bolj kakovostno meso in dodatna finačna sredstva za kmete, ki bi se radi preusmerili na ekološko kmetijstvo. Še sva podatka: povprečna nemška družina porabi 15% dohodkov za hrano, kar je najnižje v Evropi (povprečni Nemci pri hrani gledajo predvsem na ceno in manj na kakovost, to pa v veliki meri velja tudi za izobražence). Delež ekoloških kmetij želijo povečati iz 2 na 10 %. Po nekaj mesecih zatišja pa je situacija naslednja: od 70% ljudi, ki so zaradi BSE prenehali kupovati govedino, se jih je večina zopet prehranjuje po starem, 30% pa jih je ostalo konsekventnih in tudi drugače bolj zavestno izbira hrano. Z zgornjimi stavki nisem želela nikogar obsojati ali ocenjevati, ampak samo opisati reakcije ljudi, ki imajo BSE krizo že za samo (ali pa tako mislijo). Helena

neznan uporabnik

19. nov 2001 21:32

Morda je panika preuranjena. Slovenskemu kmetijstvu se slabo piše. Jaz celo mislim, da so zdaj kontrole tako stroge, da uživamo bolj ali manj zdravo meso. Res pa je neprijetno kupovati paštete, raguje, mesne omake itd., ko pa ne veš, kaj je v njih. Jaz sem skeptična glede govedine in bom verjetno nekaj časa še ostala. Beti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti