Posoda le creuset

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

18. jan 2013 15:11

Ja, Vanja, hvala za link...    

Se bom zanesla na svoje brbončice. ;)

 

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

19. jan 2013 12:48

.

No, moja 24 cm posoda Le Creuset je že doma na štedilniku in v njej se kuha jota.

Ker je bilo v tej temi govora tudi o tem, kakšen pribor se lahko uporablja, pravkar berem v navodilih, da je bolje, da se uporabi pribor iz lesa, plastike in silikona, ker bi kovinsko orodje lahko poškodovalo notranjost posode.

 

Sem pa danes videla tudi pekač te znamke in to bo verjetno moj naslednji nakup. Aja, pa tiste mičkene kastrolce so tudi simpatične :) samo ne vem, koliko pridejo v poštev....

 

Lep vikend vsem,

M.

 

 

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. jan 2013 16:26

Železo pušča notri sive črte, zato ne železa. Se pa to da spolirati. Lesene kuhalnice so super. Najbolje z dna postrgajo zapečene dobrote iz katerih ratajo slastne omake. 

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. jan 2013 17:40

Eno vprašanje: ker še nikoli nisem slišala za to posodo, sem šla malo poguglat in naletela na tole: http://cookware.lecreuset.com/cookware/category_Round-Frenc . Zdaj bi pa vprašala one, ki so bolj podkovane v tem: ali je tista cifra, ki piše spodaj, cena ali temperatura, do katere lahko to posodo segrevamo?

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

19. jan 2013 17:44

 pri spodnji vrsti bi jaz vseeno malo pazila na ročaje, ker so pri lecreusetu iz plastike. 

Moraš pa upoštevati večnamenskost tovrstne posode, ker v domačih kuhinjskih vojnah služi kot težka artilerija in lahko nasportnika brez težav spraviš v večna lovišča, če dobro ciljaš. 

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. jan 2013 17:56

Za take vojne imam kar ta črno od EMO . Pa še ročaji niso plastični

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. jan 2013 18:25

Elaphus, , pa ti ga sračkaš....

Tole: $ je znak za US dollar (hahahaha, saj vem da veš)  Mi je vprašanje tako simpatično, da ne morem pomagat.

Tista plastika fino preživi v pečici. Moj največji problem bo, ko bom opešala, ker je posoda težka ko...svinc že sama po sebi. Hudir se je pripognit in jo dati v pečico ali pa iz pečice. Enako težko se mi zdi tudi če je pečica vgrajena na višino pulta (al kako se temu reče?) 

Pa še to, enkrat me je nekaj prijelo in sem kupila posodo za pite in se potem jezila, zakaj mi to ni prišlo na misel  leta in leta prej. Pite se v tej zadevi prvovrstno spečejo, niso pa tako drage kot Emile Henry. 

Aja, ta pametni  gremo po nakupe Le Creuset posode v tovarniške trgovine, kjer dobiš "škart" izdelke. Niti ni treba kaj preveč brskat, da najdeš na oko brezhibni izdelek. Za pol cene in še vedno enako garancijo. 

 

Vanja

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

19. jan 2013 19:02

Vanja, brez problema te pospremim v kako tako industrijsko trgovino, če mi le poveš, kam moram pripeljati svojo malenkost....

oba z možem si že dolgo želiva eno takole posodo, primerne velikosti za kako enolončnico in zrezke v omaki, pa nikakor ni nikoli dovolj denarja, da bi jo nabavila tu pri nas. 

 

enkrat ga bo čakala pod smrečko ali pa kot rojstnodnevno darilo..kdaj pa...hja....

neika

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. jan 2013 19:31

Neika...tudi jaz sem samo dobila idejo, kje kupiti posodo ceneje. Potem sem sedla za računalnik in našla, kar sem iskala. Vem samo to, da obstajajo tudi v Evropi.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti