Mnenja o receptih

neznan uporabnik
tema odprta - 13. nov 2001 15:05 | ogledi: 2.026 | odgovori: 19

Spoštovani

Čez nekaj dni bomo vključili novo storitev KulSlo: pošiljanje mnenj o receptih.

Preden nas zopet "napadete", sem sklenil, da pojasnim našo odločitev, da bodo mnenja lahko pošiljali tisti, ki so v KulSlo prijavljeni s polno prijavo, kot pošiljatelj pa bo viden vaš ime in priimek, ne pa uporabniško ime.

Že od nekdaj na KulSlo recepte in ocene podpisujemo s polnim imenom, to je bilo še preden smo imeli narejeno bazo.

1. Če bi pod mnenja podpisovali uporabniška imena, na recept pa ime in priimek, marsikdo ne bi vedel, kdo je kdo. Peter Novak bi recimo poslal recept, potem pa bi nekomu odgovoril še z mnenjem o recpetu, tam pa bi bil "peterka", ker ima takšno uporabniško ime. Obiskovalci ne bi vedeli, da gre za isto osebo, kot je poslala recept. Uporabniških imen pod avtorji receptov ne moremo uporabiti, ker večina receptov sploh nima uporabnika, poslani so bili še preden smo naredili stran prijave.

2. Na KulSlo zaradi nas in zaradi vas želimo resne pogovore in resna mnenja o receptih. Lahko me "bičate", ampak ne razumem, zakaj se denimo Janez Plestenjak (ime je izmišljeno!) ne bi želel podpisati pod svoj komentar. Kaj je to takega, če je napisal neko mnenje in ni preklinjal ali ne vem kaj počel?

Vem, da bo takšen način marsikoga odbil od pošiljanja mnenja o receptu, toda po številu prijav na KulSlo (zdaj jih je že več kot 300), ste se v glavnem prijavili s polnimi podatki. Kdor ne bo želel pisati komentarja pod recept, ga pač ne bo. Vsak bo ševedno lahko uporabljal forum z anonimno prijavo.

Ja, še to... V prihodnosti bomo zadali vsem uporabnikom še zadnji boleč udarec, vendar je nujno potreben. Forum bomo tako predelali, da bo sprejemal prijave v KulSlo, forum pa ne bo imel več ločenih uporabnikov. Kar pomeni, da boste na forumu pod istim uporabniškim imenom, kot ga imate v KulSlo prijavi. Uporabnike s foruma bomo izbrisali in vsi, ki niste prijavljeni v KulSlo, se boste morali prijaviti (lahko tudi aninimno). S tem bomo dosegli, da bo na kulinariki le ena, skupna prijava. Če imate na forumu drugo uporabniško ime kot na KulSlo, bo ostalo slednje, zato vse, ki še niste prijavljeni vabim, da se čimprej prijavite in ohranite svoje uporabniško ime.

Ne morem točno obljubiti, koliko časa bomo predelovali forum, gre pa za programersko zahtevno reč, ki gotovo ne bo nared v novembru. Sicer vam bom pa še prej obvestil, da se pripravite na "udarec". Za večino, torej za vse, ki ste prijavljeni v KulSlo, ne bo prehud.

Lep pozdrav

Jernej Pečjak

Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

15. nov 2001 7:10

Najprej vse pohvale, da lahko zdaj napisemo pod recept svoje mnenje in tako komu tudi pomagamo.Zdaj pa k mojemu problemu:v bazi Recepti sem sortirala recepte in secer sem izbrala recepte:peciva:sladice,na prvi strani sem recepte lahko prebrala, na ostalih straneh pa imam samo obrazec za mnenje, recepta pa ne. Delam kaj narobe?

neznan uporabnik

15. nov 2001 9:01

Hali, sigurno bo Jernej pojasnil- jaz lahko le povem, da je vse tole programiranje "in vivo" in da ni čudno, da kdaj naletite na situacijo, ko kaj ne dela pozdrav

neznan uporabnik

15. nov 2001 10:23

Jah, kaj naj rečem: Najprej mi je všeč, da ste tako dobro povedali, kaj je narobe in sem takoj našel problem... No, do rešitve bo malo dlje... Vseh možnih pogojev in kombinacij vsega je toliko, da ne morem vsega predvideti. Hvala za pomoč... Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

15. nov 2001 12:06

Tudi jaz imam problem s pregledovanjem receptov. Ne samo, da noben na novo dodan recept od 13. in 14.11. ne morem odpreti, tudi vse prejšnje ne morem. Razlog je verjetno v predelavi foruma

neznan uporabnik

15. nov 2001 12:16

Prosim za nekaj več podatkov: 1. Ste poskusili po 12 uri? (naredili smo nekaj popravkov) 2. Ste na KulSlo prijavljeni? Anonimno ali polno? 3. Kje odpirate recept, da ga ne prikaže? S portala (zadnjih pet), z iskalca ali od kje drugje? 4. Kaj se izpiše oziroma prikaže, ko želite odpreti recept, ki ne deluje. Hvala za pomoč. Pozdrav PS - Pa drugi? Vam deluje, ne deluje? Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

15. nov 2001 14:19

Ponovno sem poskusila sedaj po 14.00 uri pogledati recepte iz portala, pa imam samo prazno stran, v spodnji vrstici na ekranu pa se mi izpiše: Document:Done. Enako se zgodi, če hočem pogledati recepte iz iskalca. Sploh noben recept se več ne prikaže. Vse ostalo pa deluje. Na KulSlo sem prijavljena tako, kot običajno. Hvala in lep pozdrav.

neznan uporabnik

15. nov 2001 14:30

Hm, prijavil sem se pod vašim imenom in mi deluje, tako iz Opere, kot IE in Netscapa... Čudno. Kateri brskalnik pa uporabljate? Mi lahko napišete, kaj imate v vrstici "address" v brskalniku? Mislim na URL naslov. Ostale strani (ocene itd.) vam pa delajo? Da nič ne bi odprlo je pa zelo čudno... Kaj pa drugi? Prosim, če še kdo kaj napiše Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

16. nov 2001 7:40

citat:
Čudno. Kateri brskalnik pa uporabljate?
Netscape 4.75
citat:
Mi lahko napiąete, kaj imate v vrstici "address" v brskalniku? Mislim na URL naslov.
http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1468
citat:
Ostale strani (ocene itd.) vam pa delajo?
DA

neznan uporabnik

16. nov 2001 7:58

Danes teče vse tako kot mora (tisto kar včeraj ni šlo).Če naletim še na kakšen problem seveda pišem.Lep pozdrav in veliko uspešno rešenih problemov.

neznan uporabnik

16. nov 2001 8:10

Tudi ocene mi ne delajo, sem sedaj poskusila. Lep pozdrav.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti