Kako lupimo krompir?

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. apr 2006 7:17

Dragička, jaz ga olupim podobno kot ti. Zgodilo se mi je da enkrat sem ga pustila namočenega za kakšno uro, dve in ga nato dala kuhat. Nameravala sem narediti pire krompir, Tako je bil za nič,tako lepljiv ( schifo) da sem ga zabrisala v kanto. Od takrat ga vedno sproti olupim in kuham. lp

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

26. apr 2006 7:46

Ker nismo neki strašni "krompirjevci" si še nožka nisem nabavila, ampak lupim s klasičnim malo manjšim nožem in to na debelo, saj olupke skuham za prašiče - se nič ne bunijo, če je tega več. Umijem ga kasneje. Ima pa tašča navado, da krompir spere zunaj in ga osuši ter ga takega prinese v shrambo. Ponavadi lupim za sproti, vendar ga včasih nalupim že zjutraj, da tisti, ki prvi pride, pristavi na številnik. Tina

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

26. apr 2006 7:51

Lupim ga kar v koš za smeti, ker imamo velikega in se tako izognem umazaniji. Odlagam ga v pomivalno korito, kjer ga dobro operem in narežem. Mladega jemo kar s kožico. Ne lupim ga vnaprej, ker nobene hrane ne pripravljam na ta način, ker imam pač možnost v miru (recimo temu mir) skuhati kosilo. nimam pa nekih predsodkov pri vnaprej olupljenem, da le ne bi predolgo stal. jasna

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

26. apr 2006 8:25

Krompir olupim z lupilcem in dam v posodo z vodo. Lahko tudi uro ali dve pred uporabo. Tako je ponavadi, ko pripravljam več stvari za kosilo in tik pred kuho ni časa. Mislim da ni nič narobe, če nekaj časa stoji v vodi. Kaj mislite kako delajo v gostilnah? Krompir olupijo že dan prej ali pa vsaj nekaj ur prej, zadnji trenutek sigurno ne. Lp anita

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

26. apr 2006 9:01

Ko že govorimo o lupilcih - imam tistega od tupperwara in navadnega, ki sem ga kupila v Merkurju... žal, jaz krompirja ne znam s tem lupit. Te lupilce uporabljam za vso drugo zelenjavo. Od hčerke mož je pa tak "stručko" v lupljenju s lupilcem, da skorajda cel krompir olupi tako, da ima samo en olupek. Res je mojster lupljenja krompirja. ! Pozdravček

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. apr 2006 9:10

Potem si ti, dragička, v kategoriji moje mame. Ona se tudi nikakor ne more navadit oziroma naučit lupljenja s tem lupilcem,jaz pa sem že pozabila,kako se to dela z nožem...Ja, ja, jazin tvoj zet sva otroka nove generacije, hehe... MAmamia mamamia

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

26. apr 2006 9:12

nekako po novem letu,ko krompir ni več tako nov,ga vedno olupljenega namakam nekaj ur v vodi da se napije vode-tako pripravljen krompir je za pomfri veliko boljši Bernarda

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

26. apr 2006 9:17

Zame je tupperware nožek za krompir nepogrešljiv, lupim ga sproti, odpadki pa romajo v posodo za organske odpadke, ki jo odnašamo na kompost na vrtu. Najprej ga olupim, potem operem, na koncu zrežem (če je treba), dam v lonec in nalijem vodo (čim manj, da se kuha bolj v sopari). Zanimivo, kako že tako enostavne stvari različno dojemamo in opravljamo, kakšne razlike so šele pri bolj zapletenih! Danca

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

26. apr 2006 11:42

Kromprir lupim z navadnim nožem, ker ga z lupilcem ne znam. Lupim ga sproti. Olupki pa romajo v centralno, ker sem nekje prebrala, da preprečujejo prijemanje saj in verjetno to drži, ker pri nas dimnik ne čistimo prav pogosto vendar kurimo celo leto (če ne za ogrevanje pa za gretje vode). lep pozdrav in obilo sonca čez praznike zinka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. apr 2006 12:15

Jaz tudi sproti, z nožkom. To mi gre tako hitro, da je tik tak olupljen krompir tudi za tri družine... Mož se je tudi navadil in lupi samo s tem strgalcem... Z navadnim nožem sva oba bosa... Vedno lupiva sproti.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti