Molji v kuhinji

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

2. jun 2006 22:40

Feromonska vaba se kupi v Intersparu, zloži se v hiško in drži 3 mesece. Stane okoli 700 sit. frina

laury  

član od: 10.9.2009

sporočila: 2

10. sep 2009 14:00

Pozdravljeni!! v kuhinji imam poln strop belih črvičkov z rjavim zadnjikom...zanima me kdo so in kako se jih naj znebim... ker nekaj časa sem jih odstranjevala oz pobirala iz stropa z papirnatimi robčki sedaj pa jih je že preveč...tako več ne gre...prosim pomagajte...hvala lp laura laury

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

10. sep 2009 14:10

Ja ravno take je mela moja mama. In so precej dolgi črvički. So lezli po stropu in vsepovsod. Bo treba vso hrano pregledat in pometat proč. Ona je mela to v orehih in je blo še dosti črvičkov v vrečki. Bo res treba vso hrano dobro pregledat in najbolje pometat proč. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. sep 2009 14:12

Mislim, da so to ličinke moljev, če se ne motim. Tudi sama sem jih imela (in zapredke). Najti moraš vir "zalege" in ga odstraniti, ker nekje mora biti. Jaz sem jih imela med orehi. Nato sem vso "prizadeto območje" posprejala še z biokillom in je bilo OK.

 

Hehe, Katarina K...

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 10. 2009 14:12

laury  

član od: 10.9.2009

sporočila: 2

10. sep 2009 14:40

ja saj hrano sem že pregledala in zmetala stran kar je bilo zanič...našla sem jih v kosmičih in v ajdovih žganci... al se lhako leglo nardi tudi za kuhinjsko omaro?? laury

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

10. sep 2009 15:01

katka lopatka je napisal/a:

Mislim, da so to ličinke moljev, če se ne motim. Tudi sama sem jih imela (in zapredke). Najti moraš vir "zalege" in ga odstraniti, ker nekje mora biti. Jaz sem jih imela med orehi. Nato sem vso "prizadeto območje" posprejala še z biokillom in je bilo OK.

 

Hehe, Katarina K...

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 10. 2009 14:12
ja orehe je treba pojest, ne da se valjajo po omari. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. sep 2009 15:06

Jaz sem jih včerajnašla v majaronu ... mamamia

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

10. sep 2009 18:11

Tudi pri meni so se te male žverce zaredile v orehih,čeprav jih imam spravljene v posodi s pokrovom so mi ušle ven.Ugotovila sem,da sem jih kupila z orehi vred.V glavnem kr čez noč so se pojavili molji pa še črvički povrh in to samo na kuhinjskem stropu.Vse sem vrgla in očistila,pa so se molji čez kak teden spet pojavili.Neka gospa mi je svetovala da naj dam par kapljic sivkinega olja na krpico in prebrišem omarice in res je čudežno delovalo brez moljev smo že par let.Res pa je da ob vsaki čistilni akciji ponovim vajo.Najprej sem se malo bala da bo vse masno,pa ravno nasprotno ne o maščobi in ne o moljioh ni duha ne sluha. Pa še nekaj sem odkrila,da gre s sivkinim oljem krasno dol maščoba iz nape,štedilnika,ploščic....vse krasno diši pa še nobene kemije ni.Od takrat ne kupujem nobenih razmaščevalcev več. sensia

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

10. sep 2009 19:57

Kje pa se kupi sivkino olje, a v lekarni? anitram1

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. sep 2009 20:03

laury je napisal/a:
ja saj hrano sem že pregledala in zmetala stran kar je bilo zanič...našla sem jih v kosmičih in v ajdovih žganci... al se lhako leglo nardi tudi za kuhinjsko omaro??laury

Dobro poglej, če imaš morda v kuhinji kakšen okrasen šopek iz suhih rož, gozdnih plodov in podobno. Pri moji mami doma je bila eno celo leto doma "hajka", dokler ni ugotovila, da molji in njihove ličinke prihajajo iz - šopka suhih rož in žita na hodniku.

Pri meni se je zgodba ponovila, otroci so v šoli izdelovali božične aranžmaje iz šipka, orehov itd..., pa so se "prijatelčki" naselili tam! Jaz pa sem ves mesec prej kot obsedena špricala z biokillom kuhinjske poličke in sproti pregledovala živila .

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti