Gospodinjska tehtnica

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

8. maj 2007 12:59

Frina srce, a se ti za vsako stvar tako doooooolgo odločaš? Sem najprej mislila da narobe vidim, ko sem na datum pogledala. Pa sem te morala malček pohecat zdaj. Nisi huda a ne? jass

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. maj 2007 14:02

jade je napisal/a:
Jaz imam enako kot jankica. Super je. jade

Jaz imam drugačno kot jankica in je tudi super. 

ežoj

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

10. maj 2007 8:34

Ves čas sem imela tehtnico, pardon, nadaljnje 3. Pa me niso potolažile.

In ko sem slučajno našla to temo, sem se odločila, da napišem svoje popolnoma nove ugotovitve. Jaz bi bila vesela, če bi mi kdo prej  svetoval ,v čem je prednost enih pred drugimi. Jaz zdaj vem. Vseh nisem mogla preizkusiti, moja socilana mreža pa ima zaradi  posebih razlogov vse  tehtnice stenske, od istega proizvajalca  in to tastare. Tiste, ki jih ne maram.

Frina

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

10. maj 2007 10:06

Jaz sem jo lani kupila v Sparu za 3 tisočake tolarjev, tehta do 5 kg, in to na gram natančno. Pa še najbolj hecna stvar: ima tri leta garancije - kar nisem mogla verjet! Pri digitalni je fino, ker navagaš eno sestavino, potem lahko daš spet na 00.00 in navagaš v isti posodi drugo stvar - npr. nasuješ 150 g sladkorja.

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

10. maj 2007 10:20

Sy popolnoma se strinjam s tabo-tudi jaz sem tako kupila in je SUPER. Ksenija :)

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. maj 2007 10:28

Pa tako vzami, da se teža sešteva, pride prav pri peki, ko moraš seštevat težo suhih sestavin. Mamamia mamamia

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

5. nov 2013 9:29

Bom pisala kar na tole temo... In sicer - všeč so mi retro tehtnice, zdi se mi, da spet prihajajo v modo. Zdi se mi en tak 'kos', ki poleg mešalca spada na kuhinjski pult. Zdaj me pa zanima, če imate kakšne izkušnje s praktičnostjo takih tehtnic. Z njihovo natančnostjo. Ali obstaja kakšna 'kultna'? Se splača žrtvovati del pulta ali so bolj za dekoracijo v kuharskih odddajah in revijah? Pravzaprav še nisem videla, da bi kdo na njih kaj tehtal...

alibaba

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

5. nov 2013 9:49

Sama redno uporabljem tehtnico, pri kateri na eno stran naložiš uteži in na drugo snov, ki jo tehtaš. Najmanjša utež ima 5g. Ne pogrešam nič bolj sodobnega, hkrati mi pa še lepo popestri kuhinjo.

trac

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. nov 2013 9:52

mislis tako http://www.bolha.com/umetnine-starine/gospodinjski?

Nekaj podobnega smo imeli doma - da se tehtat, in je cisto ok za vecje kolicine, za male pa ne, ker ni prevec natancna, skala je razdeljena na 5g. Svojo mehansko sem z veseljem zamenjala za digitalno (zal mi je bilo samo enkrat, ko mi je baterija sla, pa nisem imela rezervne  )

"Stressed is desserts spelled backwards!"

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

5. nov 2013 13:21

Mogoče kaj takega?

Tehtnico na podoben način imam sama doma (ni pa tako lepa). Za pecivo je dovolj natančna, za natehtati npr. 15g soli pa premalo natančna. Zato razmišljam, da si umislim še kakšno digitalno.

Sicer se da tudi na analognih terirati, s tem, da si moraš taro zapomniti sam, če jo potrebuješ. Pri moji postaviš posodo na tehtnico in zavrtiš skalo tako, da je kazalec na ničli in tehtaš normalno.

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti