Mešanje solate

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

6. apr 2006 21:32

Sem usklajena z dragičko in teko. Ne prenesem olja in kisa na rokah, drugače pa kar rada packam. jasna

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

7. apr 2006 15:33

Tako zabavne teme pa se ne! Sem se iz srca nasmejala ob branju. Jaz osebno nikoli ne jem solate in nisem nikoli pomislila, da bi mesanje z roko lahko koga motilo ali skominalo... Vem za vnaprej, da ne bom vec mesala solate z roko za druge. Sanjab1

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

7. apr 2006 18:55

Endivijo, radič, regrad in sladko zelje mešam vedno z rokami, vse ostale solate pa z vilicami!"Župco" na dnu sklede popijem direktno iz sklede sama in tega ne dam nobenemu drugemu....to delam že PETDESET let! Endivijo perem po listih pod tekočo vodo. Dokler sem živela v Sloveniji, sem liste trgala na koščke, sedaj, ko živim na Nizozemskem, pa liste narežem na rezance...tako navado imajo namreč tukaj. Moja sestra nareže solato vedno na zelo velike kose, tako, da si potem ves poškropljen po obrazu, ko jih tlačiš v usta, jaz pa imam rada majhne koščke in se zato z njo večno prepiram ! Lepo vas pozdravlja Nena Nena-morje

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

7. apr 2006 19:55

Obvezno z rokami,tako je delala moja mama in tako delam tudi jaz. Perem pa vedno cele liste solate in jo potem narežem ali natrgam. Najbolj zoprno mi je prat regrad,se mi zdi,da bolj ko ga pereš,bolj je umazana voda. Ampak,ko je končno opran in daš gor vroč krompir in velik česna,pa fajn z roko premučkaš,je to poslastica enaA. Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

12. apr 2006 11:23

A veste, da sem prav tukaj zvedela, da nekatere mešate solato z rokami? Sicer je ideja dobra in verjetno se res solata bolj prepoji z začimbami, a sem tako navajena na vilice, da bi težko preklopila. No, in sem malo povprašala druge ženske (fantovo mamo, omico, teto...) in nisem mogla verjet. Skoraj vse vsaj kakšno solato mešajo z rokamo. Francoske ravno ne-hahaha, ampak berivko, regrat, radič, skratka v glavnem zelene solate. Tamči

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

12. apr 2006 12:55

Enako kot mamamia! Stara šola! Galja

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

12. apr 2006 13:04

Tudi jaz veselo mešam z rokami (pri nas smo nori na solato in tako velike količine z vilicami in žlico pač ne moreš ) Lep dan vam želim

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. apr 2006 13:50

MOja mami pravi, da če zelena solata ni zmešana na roko, potem ni nič vredna. Tudi jaz grem po njenih stopinjah, čeprav mi je bilo to včasih zoprno. Ampak saj veste, kako gre. Lastnosti, ki ti gredo pri starših najbolj najetra, imaš sam. In z leti se potencirajo... mimika

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

12. apr 2006 14:25

Vedno s priborom za solato. Sem mi gabi vsa tista maščoba in vonj po rokah. Vse je samo stvar tehnike in velikosti sklede. Se mi zdi, da je solata vseeno dobro premešana. Lp Dolores

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. apr 2006 14:27

Jaz sem ravno razmišljala ko sem pripravljala regrat. ne morem in ne morem. Že ko mesim testo mi gre na živce, ker gre za nohte... Bljak!!! Da pa bi mi šla solata, katero bi potem še drugi jedli... Ne morem... Solato vedno mešam s solatnim priborom. Jih imam kar nekaj, ker se vedno perejo v pomivalcu, da jih ne zmanjka... Stvar okusa in navade pač...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti