Hrana za manj tekočo prebavo...

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

26. mar 2006 17:35

Suhe borovničke, pa banane - ampak fejst zrele, ker premalo zrele pa "odpirajo". Sigurno ti pa suhe slive pri tvojih težavah ne pomagajo, jaz bi rekla, da prej narobe... jasna

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

26. mar 2006 19:25

Tudi jaz sem imela te probleme, samo da se je pri meni nato vse skupaj še stopnjevalo. Danes imam prebavo super urejeno in pri tem mi je pomagal samo kolmežev čaj. Piješ ga 1 teden in sicer tako da čez noč v šalčki namakaš 2 žlički čaja, zjutraj pogreješ in precediš, nato pa spiješ takoj počasi ali pa čez dan.

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

27. mar 2006 10:24

Zelo razkuhan riž - tako, da izloči sluzi, naj bi tudi pomagal. ladybug

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. mar 2006 10:45

Vrsto let( kot otrok) sem imela take težave, da sem redno ležala v bolnišnici 3-4 krat na leto. Pri teh težavah pride v poštev samo stroga dieta. Svetovali so ti tablete linex, nič ne bom rekla, so zelo v redu za otroke, recimo za kakšno virozo. Jaz sem jemala Seldiar kapsule, so bistveno močnejše. Kar se pa diete tiče odvisno od posameznika, prepečenec, rižev sluz, postano naribano jabolko, jedilna čokolada, šipkov čaj. lp

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. mar 2006 11:08

banane in črna čokolada res (pojej par vrstic), pa črni čaj in prepečenec in razni čim bolj beli kruhi, ne preveč vlaknin, te prebavo lepo pospešijo, naj bo čim bolj "nezdarvo";) Recimo sednivč iz belega kruha s pršutom, pa na sploh sendviči majo dosti tak vpliv, če so kombinirani z mesom (salamo). Cocacole ti pa jaz ne bi priporočala, jaz po njej takoj letim na wc... Suho sadje ima po mojih izkušnjah tudi ta efekt... Ne smeš preveč sveže zelenjave, sploh ne solate in ne svežega sadja (samo kompote, če imaš večje probleme) - to dvoje stoprocentno drži. Midva sva imela nekaj časa po prihodu iz Paname take težave zaradi ameb, pa tudi ko sva se jih znebila, sta se pa telesi navadili, da če je kaj sumljivega, pošljeta takoj ven - tako zdaj fant ne more nikoli spit 2 pirov, ne da bi naslednji dan to ves čas vedel;) Jaz pa ne smem spit celega kozarca cocacole, če ni wcja v bližini:) Veri

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

27. mar 2006 12:03

Pa čokoladico jejte uno, 70%... kvalitetno, ne kakih trgovskih poceni znamk, kjer je ponavadi veliko maščobe notri...

slometa  

član od: 25.3.2006

sporočila: 7

27. mar 2006 17:17

Najlepša hvala vsem za te nasvete! Se bom poskusila čimbolj držat in upam, da bo pomagalo! slometa

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

27. mar 2006 19:54

Malo pozno sem tukaj, ampak morda boš pa še pokukala semkaj Jaz prisegam na čaj iz suhih borovnic (1velika žlica na 2 dl vode / jernej, sorry, če sem narobe zapisala/), na oksidirano banano (pretlačiš jo z vilico in mešaš, dokler ne postane temna), pa seveda nariban korenček. To so izkušnje, ki jih imam z otroki. Moja mama je znala pripraviti tudi zelo okusno in učinkovito prežganko.... Pozdravček in veliko uspeha! Vrana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti