Iščem recept za turški med!

neznan uporabnik
tema odprta - 29. okt 2001 18:32 | ogledi: 5.106 | odgovori: 2

Pozdravljeni!

Iščem recept za pripravo turškega medu (alva-halva). Osnovne sestavine so: sladkor, sneg iz beljakov, med in dodatki. Turški med je bele barve, kompakten, je zelo sladek in se težko grize. Ker v Sloveniji ni možno dobiti recepta za pripravo, prosim, če kdo pozna pravilni recept, da mi ga pošlje.

Hvala, Martina

neznan uporabnik

30. okt 2001 8:15

Pozdravljena! Malo sem pobrskala po spletu in našla ta recept: http://www.recipesource.com/desserts/candy/06/rec0659.htm Title: CATALAN NOUGAT (TURRON DE AGRAMUNT) Categories: Candies, Holiday, Spanish Yield: 1 Pound ------------------------NORMA WRENN------------------------ 1 1/3 c Honey 2 Egg whites; stiffly beaten 1/2 lb Almonds; blanched; peeled -kept warm 3 1/2 oz Hazelnuts; roasted; peeled Kept warm (about 3/4 cup) Edible rice paper Put the honey in a heavy saucepan and place over medium heat. Stir it with a wooden spoon and when the honey begins to boil, remove the pan from the heat. Continue stirring until the honey thins to the consistency of pancake syrup. Stir in the egg whites and return the mixture to the heat; continue cooking until it reaches a toffee-like consistency (hard-ball stage). Stir in the nuts and mix well. Spread the mixture in a jelly-roll pan lined with edible rice paper. Cover with a second sheet of rice paper and weight the top. Let it cool, then cut the nougat into 1-inch squares. When making nougat, the nuts should be warm. Cover freshly peeled nuts with foil to retain the warmth they gained in blanching or roasting; wrap previously peeled nuts in foil and warm them in a 200-degree F. oven for 15 minutes. Source: Time-Life Books - The Good Cook: Candy From the MM database of Judi M. Phelps. jphelps@slip.net or jphelps@best.com Upam, da sem vsaj malo pomagala. Lep pozdrav, Ana

neznan uporabnik

30. okt 2001 20:24

Še enkrat pozdravljeni! K prejšnjemu pismu moram dodati to, da turron pomeni turški med. V Sloveniji mu pravimo tako, ker so ga v naše kraje prinesli Turki, sicer pa izvira iz arabskega sveta. Turron zelo dobro poznajo v Španiji (tja so ga prinesli Arabci, ki so bili v španiji slabih 800 let), vendar pa tam poznajo veliko vrst kar se tiče sestavin in posledično barve. Razlikujejo pa turški med tudi glede na trdoto; od nadvse trdega, kakršnega dobimo tudi v naših trgovinah, do zelo mehkega. To je bil dolg uvod k bistvu... ne vem namreč, ali boste po zgornjem receptu naredili trd ali mehek turški med!!! Pa veliko uspeha, vam želim. Ana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti