Vanilin sladkor

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

tema odprta - 7. mar 2006 8:37 | ogledi: 4.765 | odgovori: 13

Lep pozdrav!

Pred cca 14. dnevi sem v forumu prebrala zelo zanimivo idejo za vanilin sladkor. Ker pa sem prebrala površno, bi vas lepo prosila, če bi mi povedali še enkrat kako se to naredi. Strok vanilije sem že kupila, zdaj nevem še kako ga je treba urezat. Hvala.

kažotk

Majuska  

član od: 23.7.2005

sporočila: 83

7. mar 2006 8:44

Strok vanilije po dolgem prerezi, postrgaj sredico in jo upüorabi za kaksno pecivo, preostali strok pa daj v posodo s kristalnim sladkorjem. Vsaj jaz tako delam. Lp, M

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

7. mar 2006 9:44

Sem bila na eni delavnici za zdrave sladice in smo izvedeli to varianto :Vanilijev strok nareži na centimeterske koščke (kar s škarjami) in s sladkorjem v prahu shrani v steklenem kozarčku ( recimo 2 dl)Čez nekaj dni boš imela pravi vanilijev sladkor. Ta vanilijev strok lahko uporabiš večkrat, oz ko ti zmanjkuje sladkorja ga preprosto dosuješ.Tako da v končni fazi kljub visoki ceni vanilijevega stroka,se zadeva tudi cenovno izide. Kupljen VS pa menda ni šel niti mimo vanjlije. Samo pazi, da ne uporabiš kozarca od oliv, potem imaš dvojno aromo . Sem na lastni koži izkusila.LP Aki

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. mar 2006 9:49

Ja, vanili sladkor je ena sama "preljuba" kemija. Zato si ga tudi jaz delam sama. Strok narezan na manjše koščke, dam kar v navadni kristalni sladkor (cca 30 dag) in po približno tednu dni, imam sladkor na voljo. Sem poskusila že tudi z rjavim sladkorjem (pa ne tistim temnim, drobno mletim, ki ima poseben okus) in se je kar zadovoljivo obneslo. Ni pa enako.) lp Julija

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

7. mar 2006 9:59

Julya je napisal/a:
Ja, vanili sladkor je ena sama "preljuba" kemija. Zato si ga tudi jaz delam sama. Strok narezan na manjše koščke, dam kar v navadni kristalni sladkor (cca 30 dag) in po približno tednu dni, imam sladkor na voljo. Sem poskusila že tudi z rjavim sladkorjem (pa ne tistim temnim, drobno mletim, ki ima poseben okus) in se je kar zadovoljivo obneslo. Ni pa enako.) lp Julija
Meni se zdi boljši in to mnogo.Morda kristalni sladkor ne vsrka dovolj arome, probaj ga zmleti, sem prepričana ta bo bolje uspel. Tukaj nimaš kaj falit. Aki

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. mar 2006 10:01

Hvala Aki, bom naslednjič sladkor zmlela. Še to, si delala tudi z rjavim sladkorjem?? Julija

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

7. mar 2006 10:04

Ta vikend sem si tudi jaz po navdihu iz foruma pripravila steklen kozarček s sladkorjem, v katerega sem dala na polovico prerezan vanilijev strok, ki sem ga nato prerezala še vzdolžno, motilo pa me je, da je strok tako mehak. Ali je to normalno? V trgovini sem našla samo burbonsko vanilijo od Kotany-ja. Ali bo to OK? Encijan

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. mar 2006 10:51

To idejo sem prvič videla pri Jamieju. On je narazal strok, ga pomešal s sladkorjem in nato presejal. J frina

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

7. mar 2006 11:05

Jst imam v plastični posodici narezana 2 stroka vanilije, nekaj cimeta in pa nekaj posušene limone (meso limone, ne lupinica). Čez to samo natresem sladkor, kadar mi ga zmanjka in pustim nekaj dni.

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

7. mar 2006 12:14

Jaz sem strok vanilije samo prelomila in dala v kg sladkorja. Mislim, da se je že ta peti kg sladkorja zamenjal pa je še vedno dobro. Sedaj ga kar eno žlico dam med ostalega (po receptu), ne samo za eno vrečko. LP smrkolina

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

7. mar 2006 13:53

Najlepša vam hvala za nasvet. Že danes bom to naredila.Lep dan. kažotk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti