Testenine s skuto

tanikka  

član od: 3.3.2006

sporočila: 12

tema odprta - 6. mar 2006 21:29 | ogledi: 6.050 | odgovori: 4

Zdravo! Za kosilo bi jutri rada naredila široke rezance (one nafrfulene - valovite), ki se prej malo pokuhajo v osoljeni vodi, potem se pa skupaj s skuto in kislo smetano pečejo v pečici. Na vrh se lahko da tudi nariban sir. Srčno upam, da bo mi kdo prispeval kakšen nov oz. zanimiv in okusen nasvet, kako naj se jih lotim,a da bodo dobre...

Hvala lepa, T.

tanikka

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

6. mar 2006 21:47

Ja to radim ovako: tjesteninu skuham i izvadim je iz vode, a u drugoj posudi izmješam svježi sir, jaje, kiselo vrhnje i sol (jedno jaje stavim na 30 dag svježeg sira); zatim izmješam tjesteninu sa sirom i stavim je u nauljenu vatrostalnu posudu; po vrhu prelijem kiselim vrhnjem i pečem u pečnici na najvećoj temperaturi dok se ne zažuti Lidija...

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. mar 2006 23:15

Jaz pa k vsem sestavinam, ki jih zmeša Lady_L, dodam še nekaj na kocke narezane kuhane šunke ali vratnika. LP cervus

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

7. mar 2006 7:41

Medtem ko se kuhajo makaroni naredim bešamelno omako ,omako primešam k skuti in jo polijem po testeninah, dodam narezano šunko in gobe ,včasih tudi bučke ,por ,pa hajd v pečico ,nekaj minut pred koncem pečenja naribam po vrhu sir . Tako kot jih naredi Lidija ,naredim sladke seveda z dodatkom sladkorja in rozin . LP Marta

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

7. mar 2006 9:21

Pri nas ponavadi spečemo sladko varinato, v sredino pa obvezno damo tudi plast sadja, zelo okusne so "valvice" z višnjami, borovnicami, marelicami, breskvami, ribezom, ipd. Zraven pa lonček navadnega jogurta. Encijan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti