Borovnice

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

28. feb 2006 7:47

V nedeljo sem pripravila jogurtovo strjenko z vročim borovničevim prelivom, sladoledom in smetano. Zadeva je božanska. Pekarica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. feb 2006 7:51

Borovničeva pita!!!! Zadnjič sem jo jedla, dobra, da dol padeš. Mmmmmmm! Recept je bil pa baje iz ramine knjižice receptov. Kar skomine sem si naresila ob misli na tisto borovničevo pito! tjas

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

28. feb 2006 9:02

Moj najljubši recept za zamrznjeno jagodičevje - borovnice, maline, ribez ... Spečem bolj nizek biskvit (iz 4 jajc za precej velik pekač). Namažem ga z marmelado (da se ne premoči) ali nanj naložim ohlajen skuhan vanilijev puding, morda izboljšan z rumenjakom in nekaj žlicami sladke ali kisle smetane. Nato nanj potresem ZAMRZNJENO sadje v poljubni količini, lahko precej debelo, in TAKOJ prelijem z vročim prelivom za torte (iz 2 vrečk, nekaj vode nadomestim z vinom ali sadnim sokom). Preliv se takoj strdi, sadje pa se odtali tako, da je kot sveže, nič "cunjasto". teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti