Limonina lupina

onija  

član od: 21.11.2004

sporočila: 99

tema odprta - 13. feb 2006 21:11 | ogledi: 4.265 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Mene pa zanima kje bi lahko (po možnosti na koroškem) dobila užitno limonino lupino. V Sparu in Mercatorju opozarjajo, da limonina lupina ni uporabna oziroma užitna. Obstaja morda kak nadomestek za svežo limonino lupino?

Hvala za odgovor!

onija

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

13. feb 2006 21:35

Lahko se kupi posušena limonina ali pomarančna lupina-v tistih "kozarčkih" za začimbe (mislim, da je od kotaniya). Sicer, pa sama kar uporabim svežo, pa čeprav je naj ne bi. Limono dobro sperem pod vročo vodo. Je pa tudi res, da npr. na 1 kg moke tega pride minimalno, tako da po moje neke velike škode ne more biti. maychi

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

13. feb 2006 21:47

Mercator ima občasno tudi bio limone. Je posebej označeno. Cena pa ni dosti višja, se mi zdi. Pa si takrat narediš zalogo. Jaz kar zamrznem naribano lupinico. Je čisto ok. lp Julija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. feb 2006 8:15

Te (in pomaranče) so VEDNO pakirane v belih mrežicah, so po 1kg, cena je običajno okoli 350 sit. Skoraj vedno jih imajo v velikih marketih, morda povprašaj v kateri trgovini in jih lahko naročijo. Se pa strinjam z mayci, da je količina limonine lupinice v pecivu tako majhna, da jo tudi jaz uporabim brez slabe vesti (če že nimam tiste bio). rimljanka

onija  

član od: 21.11.2004

sporočila: 99

15. feb 2006 21:41

Saj jaz jo tudi uporabljam, ampak so zadnje čase tisti napisi tako "moteči", da prav bodejo v oči in mi je dalo (malo) mislit. maychi: jaz limone ne bi spirala pod vročo vodo, ker jo uporabljamo zaradi eteričnih olj, ki jih lupina vsebuje. rimljanka, hvala. Bom sedaj bolj pozorna na tiste limonce, ki so pakirane v bele mrežice. Saj je morda res, da je količina v testu zelo majhna, ampak odkar sem zaradi milimeterskega klopa prebolela klopni meningoencefalitis verjamem, da lahko tudi zelo majhne stvari (količine,...) zelooooo škodijo. LP onija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. feb 2006 21:59

Če kadilci preživijo ob ubijalskih napisih na njihovih škatlicah (he he he). Kar se pa tiče eteričnih olj: z vročo vodo speremo le površino lupine, eterična olja so v notranjosti, v prostorčkih, ki jih lepo vidimo, če pogledamo lupino od blizu. Če jo stisnemo, "špricnejo" ven, pa zadiši. Saj potem tudi pecivo pečemo, kjer je temperatura pa res velika, pa nekaj vonja vseeno ostane. Končno pa, pri ostali zelenjavi pa smo brez pomislekov. Pa marsikatera zemlje sploh ni videla. Sonce pa le, če so jo v gajbici nesli iz tovornjaka v trgovino ali pa ima to srečo, da jo prodajajo na stojnici. Saj ni bil kriv milimetrski klop, ampak bakterija (ali virus) v njem, ki je pa enako velika v majhnem ali v veeeelikem klopu. Ja, ja, strup se običajno res skriva v majhnih flaškah. Ampak - če si ene pustijo vbrizgavat enega od najhujših strupov, da jim za par tednov zgladi gube - česa se potem naj sploh še bojimo? rimljanka

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

16. feb 2006 11:22

Sama pač najraje uporabljam pravo limono.Le operem jo dobro.Suha bio limonina lupinica mi nekako ne diši enako. Za vsak primer pa imam doma vedno Citro Back ,ki ga kupim v Sparu. Je v aluminijastih vrečicah po dve skupaj.Imajo tudi z okusom vanilije in oranže. Osebno pa mislim,da pojemo in spijemo ter vdihavamo veliko več strupa,kot ga zaužijemo z limonino lupinico. Pozdrav vsem! Dixi dixi

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

17. feb 2006 18:48

najbolje je res poiskati nešpricane agrume, pa se lupino enostavno nariba, posuši, zmelje in arhivira do uporabe Drejček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti