Kuhinja, polna predsodkov

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

7. feb 2006 22:16

No, pa naj še jaz pristavim svoj piskrček Mikrovalovko imam in je ne dam. Brez nje bi bila zaradi pomanjkanja časa večkrat lačna kot ne, pa zjutraj ne bi nikoli pila čaja ali kave, ker je prevelika možnost, da bi zažgala kuhinjo. Včasih sem v naglici pogosto pozabila lonček na štedilniku in šla v šolo, potem pa klicala babico, naj ga odstavi. Predsodki pri hrani: Na seznamu bljak stvari, ki jih nikoli ne kupujem in jih ne bi jedla pod nobenim pogojem, so med drugim natreen in vsa umetna sladila, pire iz vrečke, paradižnikova mezga, smetana v sprayju, ketchup, tabasco, jogurti z 0 odstotki maščobe in šlag pena. Pa tista sol aji shijo ali kako se ji reče. Niso razlog E-ji, ker se mi ta hrana gabi že od zgodnjega otroštva, ko za E-je še slišala nisem Ne kupujem niti pripravljene hrane - ne zamrznjene, ne sveže (pogrej in pojej variante), ne tiste, ki se kupi v delikatesah, pa tudi konzervirane ne. Razlog je predvsem v tem, da sem tako navdušena nad domačo hrano, da druge ne maram. Izjema so le zamrznjeni idrijski žlikrofi in njoki, ki so mi boljši kot tisti, ki bi jih pripravila jaz. Po drugi strani pa z veseljem kupujem vso zelenjavo v kisu (še posebej, odkar smo vrgli proč dve ponesrečeni ozimnici), pa tudi fižol, koruzo, pelate in bamusove vršičke. Večina zelenjave mi je sicer bolj všeč zamrznjene kot vložene. Brez tunine iz konzerve si ne znam predstavljat življenja. Občasno jem tudi juhe iz vrečke, s kako žlico gobove omake iz vrečke si pomagam pri pripravi omak, tako kot mamamia. Vegeto pa uporabljam le, če mi zmanjka domače. Puding jem redko, ampak kadar ga, je ta vedno iz vrečke. maja

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

8. feb 2006 11:11

jaz bi rekla samo tole nobena stvar v mejah normale ni škodljiva ursa40

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

11. feb 2006 17:58

mikrovalovka ja, ampak za pogret in odtajat, ne pa kuhat, ker požre precej manj štroma kot običajna ventilatorska pečica. pa elektrokoher za vodo tud, ker je izredno hiter in praktičen, predvsem zjutraj, ko človek ves matast pritava iz postelje... instant juh, kock, in pa nasploh industrijsko pripravljene hrane ne kupujem, ker si raje vzamem čas in skuham sam - je ni čez domačo govejo župco in podobnih rcnij, pa tudi ozimnico so me straši naučili pripraviti pravi čas in na pravi način, ker so pač še en malček iz časa ranjke Jugovine, ko ni bilo vsega vsak trenutek na voljo, tudi če si imel denar... so pa seveda tudi izjeme - pekarna Pečjak s svojimi izdelki, odkar je moja stara mama pokojna... pa moje dame iz mesarije na Britofu pri Kranju... ;) sir se kupi pri kmetih na tržnici oz. kolegu na tolminskem, zelenjava tud ker solate pač ne morem imet v teglcu na okenski polici bloka, rib ne maram (razen svinjske), vinski kis in olivno olje pri prijatelju na primorskem... sadovnjak je pa pri puncinih starših, velik še preveč za njiju, naju in še koga... sol pa poper pa mogoče še kaj pa pač pri najboljšem sosedu... pa če preživim vinski kis, bom tud citronsko kislino, ki je E300 pa še mal zraven... pa če se ne motim je askorbinska kislina - vitamin C - tudi eden od Ejev, pa je splošno znano da telo presežek askorbinske kisline lepo izloči... pa še skorbuta se ni bat... LP Drejček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti