Sesanje palca

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. feb 2006 14:43

Ja ta lak za nohte iščem,bom šla v DM.Tako kot opisuješ dragička,da je vlekla tvoja prst,tako je to počela moja sestrična in to še v srednji šoli....Groza Moja pa vleče desni palec,z levo pa "matra" uho.Je pa dobro prav vsako,celo od mačka ha,ha... LP Teka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

7. feb 2006 14:52

Ja ti bogi mucek... ha-ha-ha Pozdravček!

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

7. feb 2006 18:20

Lep pozdrav. Tudi sama sem sesala palec in to zelo zelo dolgo popravici povedano mi še sedaj včasih prav pride kadar sem razočarana, besna ali prav posebno dobre volje .Vendar zato sedaj neve nihče.Res je to grda razvada ampak sama posebi nič škodljiva.Moji zobje so lepi moj prst ni nič tajnši imela pa sem vedno nekaj kar je pripadalo samo meni kar mi ni mogel nihče vzeti vstran.Spominjam se da sem imela roko in moj palec v mavcu pa se tudi takrat nisem odvadila še huje postala sem depresivna nobenega nisem imela rada zameriv se mi je cel svet bilo je obupno kot da izgubiš nekaj kar ti pomeni vse.Potem pa je prišel čas ko sem se zaljubila in zgodilo se je da sem se prvič začela sramovati sesanja svojega prsta.Od takrat je že veliko časa .Odvadiš se lahko le sam brez tuje pomoči. Bogomira Bogomira

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. feb 2006 18:26

Joj, za uho pa je celo družino vlačil moj nečak, oziroma tistega, ki se je zvečer v postelji crkljal z njim. Vsi smo hodili naokrog kot masaji, jaz pa še posebej, saj sem največkrat jaz lezla knjemu pod odejo. Se crkljat, jasno...Mamamia mamamia

kreich  

član od: 8.8.2002

sporočila: 65

7. feb 2006 19:39

Tudi moj sin je sesal palec cela tri leta. Nikakor ga nismo mogli odvaditi, vsi so nama govorili, da bo to trajalo 12 let ali pa še več. Potem pa se je zgodilo čisto nepričakovano: palček si je poškododoval - nekako se mu je natrgala kožica ob nohtu. Ker ga je zabolelo, mi je to pokazal, jaz pa sem izkoristila priliko, zavzdihnila in mu rekla, da bo še huje, če ga bo sedaj sesal... Še sedaj vidim njegove velike očke, ko me je prestrašen pogledal in obljubil, da tega več ne bo počel. In res se je trudil - na poti do ust je prstek umaknil in sam sebi govoril, da ne sme...celo v spanju, ko muje sam zašel v usta, ga je umikal in uspelo mu je ... Lep pozdrav! kreich

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. feb 2006 20:20

Ma uboščki mali Teka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. feb 2006 20:25

Teka, kot vidiš, pri vseh slej ko prej mine. le da pri enih iz strahu, pri enih pa kar tako. Jaz sem bolj za to drugo varianto. Mu že nekaj pomeni, če si tega palčka tako zelo želijo...Zame ni hujšega kot otroški strah in občutekkrivde, pa še sam neve zakaj. Ko smo že pri grenkih rečeh za prste - hči je kasneje grizla nohte. Mazali, kupovali v DM kdo ve kaj, pa nič. Dokler ni naenkrat nehala, kar tako. Mamamia mamamia

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

7. feb 2006 20:31

Teka,jaz nisem mislila na dudo,pač na to,kar opisujejo ostali.Rabi nežnost,ki si jo daje na tak način tudi sama. Sicer pa,pusti ji tisti prstek,saj vse mine.Meni je zelo lep pogled na detece,ki ima prstka v ustih. vemves

pina colada  

član od: 8.9.2005

sporočila: 52

8. feb 2006 13:35

Pogled na prstek v ustih je morda res lep,vendar je lepši lep nasmeh, kajne ? Sama študiram stomatologijo in iz knjig ter iz prakse vem, kaj vse lahko povzroči takšna, na videz neškodljiva razvadica. Odprti kriz, diasteme, protruzije sekalcev.... tako v mlečnikih, kakor tudi kasneje pri stalnikih. Svojih otrok sicer še nimam, ampak vseeno bi svetovala na nek način preprečit sesanje prsta. Kot otrok sem imela rada dudo, a ne za dolgo, ker sem jo nekoč sama vrgla v WC, vem pa, da se je pri nekaterih to vleklo celo tja v osnovno šolo. Ker pa je estetika vedno bolj pomembna, posebno pri najstnikih, vam bodo tudi vaši otoci kasneje hvaležni, da ste jim omogočili pravilen razvoj zobovja. Lp pina colada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti