Kam na dopust?

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

29. jan 2006 12:26

Hvala, Vesna! Zdaj me Rodos še bolj mika. Se pravi, da se tudi tukaj splača najeti avto? Nad katero hrano pa ste bili v Grčiji najbolj navdušeni? Mene je prevzela musaka z jajčevci, pa tudi gyrosi niso slabi... Baklava in kadaif pa sta sploh poglavje zase... LP, Stanka

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

29. jan 2006 12:37

Teneriffe so fenomenalne!!!!! Prevozno sredstvo sem uporabljali njihove avtobuse, ki so zelo poceni. Vmes pa smo najeli tudi avto. Edina zamujena priložnost mi je pobegnila na njihovi najvišji nadmorski višini cca 3.500 m - ogled kraterja nedelujočega vulkana. Na vrh Teide 2.500 m vozi gondola, kjer lahko uživaš ob pogledu. Če pa želiš do kraterja, pa moraš do glavnega mesta Santa Cruz de Tenerife in v njihovi turistični pisarni dobiš dovolilnico in si lahko ogledaš tudi krater, ki je na višini 3.500 m. Žal sem to izvedela prepozno in ni bilo možnosti ponovitve Vreden ogleda je tudi njihov park Las Aguilas v Puerto de la cruz, kjer je zelo veliko živali s katerimi pripravljajo tudi točke sicer cena je malo visoka 15 eurov (leta 2002). Sama sem obiskala tudi Aqua park Teneriffe, kjer sem zraven vožnje po toboganih izkoristila možnost plavanja z delfinom. Denar pa porabijo za zdravljenje prizadetih otrok, kateri ne plačajo nič, je pa res, da so dolge čakalne vrste za te otroke. Starši teh otrok pravijo, da se splača čakati, saj se vidi napredek. Meni pa ni bilo žal tega denarja in še uživala sem v družbi delfina (izpolnile so se moje sanje saj mi je to najljubša žival in ko sem to lahko še objemala in plavala z njim pa tako ne morem opisati kaj sem doživljala) . Tja se zagotovo še vrnem!

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

29. jan 2006 13:12

Ko smo pri Grčiji - vreden ogleda je otok Santorini. Cene niso bile visoke. Večerja za 2 je bila med 15 in 20 eurov. Giros je bil 1,50 eura in njihove grška solata je bila 5 eurov. Najela sva si skuter in pregledala skoraj vsak kotiček otoka

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

29. jan 2006 13:14

Pinka ne odlašaj za obisk Egipta. Super

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

29. jan 2006 21:30

Carmen hvala za informacije in izkusnje. Kar se pa tice grske hrane, pa je toliko dobrega, da se je kar tezko odlociti. Njihove sarmice v trtnih listih in pa taramasalata (pire s pasto iz ribjih iker) so moji favoriti, pa pire iz jajcevcev (kot namaz, hladen). In seveda tudi musaka, giros in slascice. Pa feta... in tudi olivno olje in olive, ki sem jih kupila, so bili super. LP, Vesna Vesna

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

29. jan 2006 22:25

Carmen, kaj ti je bilo najbolj všeč v Egiptu? P.S. Upam, da bom imela priložnost malo pocarkljat kamelo(so mi take luškane živali)! Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 29. jan 2006 22:27:06

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

30. jan 2006 21:05

Sama sem bila v Sharm el Sheikhu in smo potem vedno znova najeli taksi pred hotelom in potovali po celem Sinaju vse do Kaira in seveda ogled piramid v Gizi. Vsi izleti, ki so bili organizirani so bili dosti dražji, zato smo sami najeli taksi pred hotelom in se vozili okrog. Nepozabne so bile piramide in vstop vanjo. Sicer nisi dolgo zdržal zaradi slabega zraka, pa vendar izkušnja več. Ogledali smo si tudi njihov muzej v Kairu (da si ga ogledaš v celoti potrebuješ kar nekaj dni če ne tednov). Smo prepustili vodiču pobudo kaj je vredno ogleda. Za naslednjič mi je ostala še celina in ogledi vse do Luxorja. In seveda še 1x Kairo. Sploh tržnica, kjer je tisti pravi utrip. Edina opozorilo ki smo ga dobili je bilo, da preden začnemo potepnaje po Kairu naj ženske oblečemo dolge hlače, pa čeprav je bilo blizu 40 stopinj. In priznam mi ni bilo težko, saj če potuješ po drugih deželah sodi zraven tudi spoštovanje njihove kulture. Ja kamele pa boš brez težav lahko crkljala oz. lahko tudi sedela na njih. In potem boš ugotovila, da ni tako udobno. Zvedela boš za mišice na nogah za katere še nisi vedela, da jih imaš. In tudi potem, ko nisi več na kameli še kar malo na široko hodiš Sama sem jo jahala že v Keniji pa sem v Egiptu bila spet kandidat V Nepalu pa sem božala slonico in jo na koncu nagradila z rupiji (njihov denar).

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

30. jan 2006 21:10

Mene pa je navdušila tjas za Nizozemsko. Že dolgo sem jo imela v glavi, da bi jo rada videla. Sedaj pa sem gledala njene fotke in videla, da si jo je ogledala na rolerjih. Tako sem dobila še več poguma, da je možno videti Nizozemsko s kolesom Upam, da bo to čim prej - samo kaj hočem, ko pa zmagajo vedno topli kraji. Hah še nekaj dni pa se poslovim in odrinem na Irsko in potem še malo v London Upam, da ne bo tako mrzlo

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

30. jan 2006 21:52

carmen je napisal/a:
Mene pa je navdušila tjas za Nizozemsko. Že dolgo sem jo imela v glavi, da bi jo rada videla. Sedaj pa sem gledala njene fotke in videla, da si jo je ogledala na rolerjih. Tako sem dobila še več poguma, da je možno videti Nizozemsko s kolesom Upam, da bo to čim prej - samo kaj hočem, ko pa zmagajo vedno topli kraji. Hah še nekaj dni pa se poslovim in odrinem na Irsko in potem še malo v London Upam, da ne bo tako mrzlo
he he, carmen, s kolesom je še lažje kot z rolerji! Absolutno priporočam... tudi kot popestritev namesto toplih krajev. tjas

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

31. jan 2006 8:46

Naj vam priporočim eno RES pomembno stvar - naj vam v agenciji povedo kdaj ima država v katero potujete svoje praznike!! Sta znanca šla v Sharm el Sheik - sta vprašala, če je kaj nevarno in "seveda ni bilo". No, takrat res ni bilo, so pa pozabili povedat eno "malenkost" - ti tam doli so imeli - saj ne vem kako se točno reče - ramazan (ramadan), skratka cel dopust sta lahko kaj zaužila SAMO PONOČI, ker čez dan ne smejo jesti. Si predstavljate kaj to pomeni za Kulinarika - fan-e? Če te dobijo je kazen par 100 dolarjev za tujca, za domačine pa ne vpraši!! Kupovala sta si sendviče in jih na skrivaj pojedla. Hvala za tak dopust!! vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti