Kam na dopust?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. jul 2013 17:21

Hm, this is gettin an "all inclusive" on so many levels.

Človekova natura se pač najbolj pokaže v odnosu do ljudi, ki opravjajo  storitvene poklice, tipo prodajallec, vratar, snažikla. So ti poklici neke vrste "acid test" za vsakogar, ne glede na to, kako drugače moralizira in so ga/je pona usta sočutja in moraliziranja.

Ker je sobota, ne morem poslati FF Vanji, zzaku in noli

Vendelina jr.

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

27. jul 2013 19:09

marjja je napisal/a:

vzvišena sem nad čistilkami (samo v mislih), čas se vrti tako kot jaz hočem.

 



marjja

No to se lahko razume tudi manj tragično.

Recimo tako, da je s tem mislila da ji ta teden pač ni treba čistiti, kot to počne doma, pa se zato počuti "vzvišeno". Dvomim, da je mislila žalit čistilke. Sploh, ker je še smeška nalepila zraven.

Kotarca

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

27. jul 2013 20:18

Eh, zzzak, nekam si hudo našpičen (btw - noži so še najmanjši problem). A imaš stanovanje obrnjeno na jug?

Pa naj za božjo voljo vsak uživa svoj dopust po svojih predstavah.  Kdor za srečo potrebuje zrezke iz domače mesnice, si jih naj pač pelje s seboj. Kdor hoče vsak dan ribo z barke, naj pač vsak dan vstaja ob petih in gre čakat v vaško pristanišče. Kdor hoče all inclusive, naj ima all inclusie - so what? Kaj si kdo ob vsem misli, pa tudi ni treba vsem povedat, razen, če sam hoče. A ne b bilo bolje uživati dopustov, vsak svojega sanjskega, kot pa prepričevati druge, da nimajo prav?

Sonja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

27. jul 2013 20:53

Preberi še enkrat Vanjin post, pa potem kar si napisala v oklepaju. Pa mogoče komu klikne kdaj je morda treba biti našpičen in kdaj ne.

So what? Greš na allinclusive in potem iščeš izgovore, da ti je to zgolj baza, da ti je opravičeno žaliti osebje in kako si ti bolj hoh od njih?

Kdo hudiča se spravi na allinclusive in je potem cel dan odsoten in raziskuje okolico na podlagi travel guide-ov? Če bi me če neka čudna temna sila spravila v alliclusive hotel, bi cel dan sedel za šankom in pil mojitote in oprezal za bikiniji, dvakrat vmes bi skočil v bazen, da bi se streznil in bil pripravljen na naslednje štiri ure...

Žar imam obrnjen na jug.

Commis débarrasseur

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

27. jul 2013 21:10

zzak1977 je napisal/a:

 

Žar imam obrnjen na jug.



Commis débarrasseur

 

Thumbs up ...  ... iLike.

s0ncek*

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

27. jul 2013 21:18

zzak1977 je napisal/a:

Preberi še enkrat Vanjin post, pa potem kar si napisala v oklepaju. Pa mogoče komu klikne kdaj je morda treba biti našpičen in kdaj ne.


Commis débarrasseur

Saj noži se ne nanašajo na Vanjin post, ampak na enega tvojega prejšnjega. Ti pač ni kliknilo. Razpravo o vzvišenosti bi bilo pa mogoče pametno prepustiti brezmadežnim.

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. jul 2013 21:36

 

Tista, da "saj ni tako mislil/a" in "samo nerodno se je izrazil/a" je vedno bosa. Kadar človeku kaj izleti, mu izleti, ker je misel dejansko že formirana, ni pa formirano razumevanje komunikacijskih učinkov zadevnega umisleka..

Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

27. jul 2013 21:45

kaj pa vem, meni se marjja zdi ena malo naivna dokaj OK punca, ki ima - glede na svoje poste - kljub svojemu poklicu in izobrazbi velikokrat težave z izražanjem svojih mnenj. Tako da pojma nimam, kaj je mislila, najbrž nič. Lahko pa tudi kaj. Ampak kar je napisala, zdaj pač ima, saj nismo javni tribnal. Da ne bi zdaj višnjegorska sodba postala precedenči primer....

Sonja

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

27. jul 2013 21:56

zzak1977: konoba Idila v Rakovcih v bližini Poreča, bila tam na poroki in mi je bila všeč hrana, ambient, vzdušje.

Sem pa tudi trenutno na dopustu v Istri (seoski turizam), jutri pa delovno: bom čistilka (), gostiteljica . dobimo goste.

majaos

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

28. jul 2013 8:32

Saj se tudi meni ne ljubi, ker itak sem pod nivojem in naivna in s slabo artikulacijo....ampak, no, Kotarca je kapirala: kar sem hotela reči je to, da mi en teden ni reba delati takorekoč nič! Valjda!

A mislite, da sem zmerjala čistilke in kelnarje, ali kaj?!!! Kot dijakinja in študentka sem preko študenta očistila polovico mariborskih pisarn, ZD, sodišč in še marsičesa. Oplela vse zelenice v MB! Kelnarila v beznicah, kjer se je še meni gabilo kaj popiti!  Zelo spoštujem delo teh ljudi. Brez skrbi!

Pri vsem tem je pa najbolj smešno tole: nekateri, ki smo neartikulirani in ........ (vstavi slabšalne pridevnike po želji) vam, nad....() ljudem . vržemo kost in nastanejo disertacije, traktati, evalvacije, psihoanalize in kaj je še tega, jaz se ne spoznam, sem preveč ajnfoh. 

Ena ajnfoh punca Kotarca pa kapira od prve: Marjja je navdušena, da ji en teden ni treba čistiti.

Toliko bi jaz imela za pojasniti, zdaj pa lahko nadaljujete.

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti