Kam na dopust?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

2. jul 2013 8:02

Viva Meier je napisal/a:

Zaenkrat obeti kratki, a zelo sladki - po letih travmiranja, da jaz bi pa Dubrovnik videla in po 1 dnevnem obisku 2 leti nazaj, ko sem tam pustila dušo, letos končno za 7 dni tja. In to s kolegom, ki hodi v tiste konce hodi že leta in zatorej pozna širšo regijo do potankosti. Kooooomaj že čakam

Sicer pa po navdihu in s kakih 24 ur časa za odločitev-rezervacije-pakiranje-odhod. Mika me Madeira ali Azori. Bomo videli...



Viva Meier

 

Madeira je raj za kolesarje in pohodnike, plaže so pa iz črega vulkanskega peska, tako da se gostje kopajo pretežno v hotelskih bazenih. Res redko v morju, tisti pač, ki jih ne moti črna plaža (skoči na moj album tule na Kulslo je, o MAdeiri). Zelo malo hotelov je tik ob morju, večinoma so umaknjeni nekoliko noter, ker pač plaže niso kot smo jih sicer vajeni.

Ja pa MAdeira sicer izjemno lep in razgiban otok, ni pa za mlade, željne nočnega življenja in podobnih dogodivščin. Otok je v določenih predelih gosto poseljen, ponekod je bolj podeželski slog in restavracije in lokali se hitro zapirajo. Razen nekaj nočnih klubov, ki so pa res redko posejani, to je v Funchalu. No, saj se najdejo še kje, a se je treba kar peljat naokoli.

Če ti je bivanje v hotelu in občasni izleti ali pohodi ter kopanje v bazenu dovolj za dopust, je Madeira super, če pa imaš rada kopanje v morju in poležavanje na kamenčkih ali belem pesku, pa Madeira ni ravno pravi kraj.

 

SAma nisem tip, ki bi nenehno hotela v vodo in se kopat, zato mi je teden dni MAdeire ostal v enkratnem spominu in še bi šla tja. 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 02. 2013 08:03

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. jul 2013 8:45

Viva Meier je napisal/a:

 

Sicer pa po navdihu in s kakih 24 ur časa za odločitev-rezervacije-pakiranje-odhod. Mika me Madeira ali Azori. Bomo videli...



Viva Meier

 

V tej bitki vedno premočno zmagajo Baleari

Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. jul 2013 8:51

Drugače so pa črne plaže okej (Tenerife, Santorin), dobi pokrajina čisto en drug karakter in tudi morje potem dobi nekako bolj petrolejski odsev.  Je pa treba vedeti naslednje:

- črn pesek se čez dan zelo segreje in je  no way, da se hodi bos (nevarnost opeklin na podplatih) in zato smo vsi hodili v pohodniških sandalih, tipo Keen, Scott ali Teva, nekaj od tistega, kar podajajo v športnih trgovinah in se potem človek odloči da bo šel s tistihm tudi v vodo in tudi plavati se da z njimi. Še vedno bolje to, kot pa to isto obuvalo za po mestu.

- škoda kakšnih blazno belih ali svetlih oblačil za na plažo, ker bodo takoj umazana. Bolj kakšna barva vrvi ali kakaki.  Če je človek nudist, ima s tem malo manj problemov

 

Vendelina jr.

xMURKAx  

član od: 21.8.2011

sporočila: 746

2. jul 2013 20:40

Joooj, mal sem vam 'fouš'. Uživajte dopustniki 

xMURKAx

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

2. jul 2013 21:36

Uuuuu hvala 100x za nepričakovane napotke dveh, ki vesta kaj govorita, ko govorita. Bo vsekakor upoštevano in koristno, če ne sedaj pa čez par mesecev O konkretni realizaciji poletnih planov in lastnih vtisih bomo pa govorili tam v drugi polovici jeseni

Viva Meier

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

2. jul 2013 22:06

Jaz grem pa se 11x spat in potem semle: http://1nadan.si/ponudba/Ljubljana/5777/minus-

 

V ta kamp hodimo s šotorom že kar nekaj let, tudi letos bi šli in ta ponudba je bila kot naročena . Sprememba vedno paše  Vse imamo že rezervirano, samo še čakamo 13.7.



vida70

Sporočilo je spremenil(a) vida70 dne 02. 2013 22:07

adaro  

član od: 3.7.2013

sporočila: 16

5. jul 2013 13:05

Letos pa na maturantski izlet na Krf :)) Pa s punco na morje na Rab, drugače pa bolj delovne počitnice kot tiste do zdaj :) Do zdaj sem se najbolje imel kar v domači državi in sicer lani v Tolminu na Metalcampu.. zame najboljši dopust do sedaj hehe :)

adaro

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

8. jul 2013 22:58

Ne maram črnih plaž. Ne morem se jih navadit nikakor. Bele skale ali pesek in zeleno modra voda so mi zakon.

Nikoli ne bi šla na Djerbo pred sredino oktobra. Vroče, vroče...

začetnik

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

9. jul 2013 6:12

začetnik je napisal/a:

 

Nikoli ne bi šla na Djerbo pred sredino oktobra. Vroče, vroče...



začetnik

Če bi jaz imela drugo možnost, tudi ne, ampak žal se začne naš kolektivni  dopust 8. julija in konča 20. avgusta, potem sem pa pečena za celo leto. Na srečo vročino lahko prenašam in mi je čisto OK. O ceni v najhujši sezoni pa raje ne bi.

marjja

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

9. jul 2013 7:51

Marjja, kar brez skrbi. Tudi moj mož ima kolektivni dopust zadnji teden julija in prvi teden avgusta - najdražji in običajno najbolj vroč termin. Dve leti zapored smo bili v takem terminu na Djerbi in verjemi, da se da zdržat.

Sama zelo slabo prenašam vročino in sem pri naših 34 stopinjah samo še napol živa. Na Djerbi sem hodila gledat termometer in nisem verjela, da kaže 39 stopinj. Bistveno lažje sem prenašala njihovih 39 kot naših 30. Niso pomembne le stopinje pač pa tudi zračna vlaga.

Le pogumno in uživajta!

Issi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti