Hormoni

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

tema odprta - 11. jan 2006 23:30 | ogledi: 2.012 | odgovori: 3

Hi,

bližam se obdobju, ko imam vsak mesec težave zaradi padca estrogenov. Zdravnica mi je že ponudbila hormonske obliže, vendar se zanje nisem odločila. Kakšne so vaše izkušnje glede reševanja teh problemov: napetost, depresija, glavoboli, napihnjenost, nespečnost,...

atic

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

12. jan 2006 8:53

Atic, mislim, da je bila ravno v zadnji številki revije Viva en članek o tem. Malo poglej, ali je bil v decemberski ali pa v januarski.... mogoče ti bo kaj pomagalo. Jaz sem sicer še daleč od tega, vendar sem par mesecev nazaj poslušala eno predstavitev ginekologinje Marjetke Uršič Vrščaj ravno na temo hormonsko nadomestnega zdravljenja in če povzamem njene besede, rekla je, da zakaj bi ženska trpela zaradi menopavzalnih težav, če pa lahko s pomočjo teh tabletam še naprej živi kvalitetno. Baje se ravno od novega leta pri nas na recept dobijo ene tablete, ki so veliko boljše od tistih, ki so se predpisovale v preteklosti in tudi z manj stranskimi učinki. Od tistega predavanja imam en kup materialov, če te mogoče tudi to zanima, mi na ZS pošlji svoj naslov ali pa e-mail in ti pošljem. Sicer pa je ta dr. Uršičeva tudi svetovalka za ginekologijo pri reviji Viva, mogoče pa lahko še njej postaviš kako vprašanje: http://www.viva.si/zdravniska_linija_detail.asp? Lp, tjas

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

12. jan 2006 11:13

Ja, tjas, dr.Vrščajeva je doktorica na Onkološkem inštitutu, zasebno ordinacijo pa ima na Gasparijevi. Kljub vsem priporočilom za te obliže in drugačne zadeve bi se jaz vsekakor raje najprej potrudila okrog naravnega progesterona v obliki kreme (zadeva je iz divjega jama) ali izdelkov iz njega. Pomaga tudi soja in sojini izdelki. Če pa potem ne gre drugače, še vedno ostanejo na razpolago zdravstveni pripravki. Zaenkrat še ne poznam učinkovitega zdravila na recept, ki ne bi imelo takih ali drugačnih stranskih učinkov. ZIMA

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

12. jan 2006 23:10

Zima, kje pa lahko kupim mazilo iz divjega jama in pod kakšnim imenom? pozdrav atic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti