Odvajanje kajenja s hipnozo

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. jan 2006 8:19

Jernej, zelo dobro si povedal, da se nismo pripravljeni nič več potruditi. Postali smo instant generacija. Vse bi dobili po bližnjici. Pa še nekaj je. Krivdo za vse probleme, težave, nesreče itd. iščemu zunaj sebe. Nismo sposobni prevzeti odgovornosti za svoja dejanja. mimika

pico  

član od: 27.10.2005

sporočila: 1

6. jan 2006 8:55

Čez štiri dni bo minilo pet let odkar ne kadim in ob tem se povsem strinjam z Jernejem in Mimiko, lahko rečem da je bila pri mojem odvajanju od kajenja poglavitna stvar samodisciplina,razčiščeni pojmi v glavi in veliko trme.Danes sem zelo vesel,da ne kadim celo več cigaretni dim mi danes ogabno smrdi a zato nisem porabil niti tolarja samo "nekaj" več mi ga ostane v denarnici pico

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

6. jan 2006 9:01

Moja prijateljica se je lani septembra odločila,da bo prenehala kaditi.To ji je uspelo. Pomagala si je samo z posebnimi zvečilnimi gumiji,kupila si jih je v lekarni(žal se zdaj ne spomnim,kako se imenujejo).Ko jo je zagrabila kriza,je začela žvečit.Po štirinajstih dneh tudi zvečilnih ni več rabila.Kriza jo je zagrabila še čez kakšen mesec.Sedaj pravi,da je včasih še kakšna manjša kriza,vendar ji je uspelo. Je pa res,da je vse v glavi! Ma kakšna hipnoza!Kako dolgo pa moraš biti pod hipnozo,da ti mine do kajenja,ha! Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

Boštjan M.  

član od: 8.1.2006

sporočila: 1

9. jan 2006 16:24

Tudi sam razmišljam o tem koraku-hipnoza... Ko sem bil še mladič v osnovni šoli sem si vneto grizel nohte in je bil v šoli na prireditvi gost nek hipnotizer. Delal je vse sorte z nami, na koncu pa nas odvadil grizenja nohtov. Danes sem star 27 in si od tistega dne nisem odgriznil enega nohta. Tako da bom poskusil tudi tokrat za cigarete. Boštjan M.

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

9. jan 2006 17:21

PRED SLABIM LETOM SEM TUDI SAMA PREIZKUSILA METODO ODVAJANJA S HIPNOZO V POREČU IN USPEŠNO PRENEHALA KADITI . MOJI KOLEGICI ŽAL NI USPELO, VENDAR MISLIM, DA SI TEGA NI ZARES ŽELELA. PRED SEANSO JE POTREBNO BOM KADILA ALI NE BOM KADILA UREDITI TUDI V SVOJI GLAVI. žIVLJENJE BREZ CIGARETE JE MNOGO LAŽJE. OBLEKA, LASJE....... LEPO DIŠIJO IN NE SMRDIJO PO TOBAČNEM DIMU. PA BREZ ZAMERE, RESNICA JE PAČ TAKA. LEP PODRAV. IČA IČA

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

9. jan 2006 20:41

Pozdravček! tudi jaz sem uspešno prenehala kaditi, pred skoraj dvemi leti. A s kakšno terapijo? Vam povem , sedaj že veselo skače in žlabudra po celi hiši, star 14 mesecev. Ja čisto nič teško ni bilo, samo navada je to kajenje,prisežem. Upam , da nikdar več ne bom kadila. Ja zahvalim se lahko mojemu sineku, kajti jaz pravim da nisem tak egoist, da bi že otroka zastrupljala v trebuščku, tako da to je to, čeprav sem jaz vedno govorila da nikdar v življenju ne bom nehala, kajti kadila sem res z užitkom in to škatlo na dan. Pa lep pozdrav! gostenn Sporočilo je spremenil(a) gostenn dne 10. jan 2006 21:41:07

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

10. jan 2006 9:31

Pa naj še jaz dodam "svojo" izkušnjo s Porečem. Moj mož je trdovraten kadilec, prav tako hči, zato sem se odločila in najprej odpeljala tja moža. Kot je bilo že zgoraj opisano, mi je po vsej proceduri v Poreču izročil paketek ostalih cigaret in rekel, naj jih vržem proč. Žal jih je po dveh-treh mesecih ponovno začel kaditi najprej skrivaj, potem pa spet redno. Potem sta šla tja hči in zet- rezultat je ta, da je zet k sreči popolnoma prenehal, hči pa spet veselo vleče. Tja je odšlo potem še nekaj znancev in prijateljev, pa se kar vsi pohvalijo, da ne kadijo več odtlej. To pomeni samo eno- kar je rekel že Jernej, dokler ni vse pošlihtano v glavi, ti nihče ne more pomagati. Mož je poizkusil tudi že z Niccorete žvečilnimi, potem s tabletami na recept, ki so poleg tega tudi zelo drage, pa z Antismoking centrom za odvajanje od kajenja. Povsod je bil rezultat isti. Zdaj sem obupala in čakam. Upam, da ne bo bolezen tista, ki bo moža in hčer spravila k pameti. ZIMA

matejgaser  

član od: 2.3.2008

sporočila: 3

2. mar 2008 2:09

No sedaj bi pa še jaz podal svoje mnenje. Sam osebno poznam samo eno osebo ki je šla na hipnozo v poreč. Kadila več kot petnajst let, po hipnozi do sedaj ni prižgala niti ene cigarete. Ne razumem nekaj ljudi od vas ki ga kličete čudodelec v narekovajih in nekateri ki pravite larifari. Hipnoza splošno znano pač ni larifari. Copy paste iz wikipedie: Hypnosis (from the Greek hypnos, "sleep") is "a trance-like state that resembles sleep but is induced by a person whose suggestions are readily accepted by the subject."[1] The technique is used for medical purposes to relieve anxiety or otherwise improve or alter behaviour. It is also used in popular stage acts in which subjects are persuaded to perform bizarre feats. Other variations include mass-hypnosis, in which crowds are simultaneously influenced, and autosuggestion in which a subject persuades themself. Pač ta hipnotizer Darko Rausch ravno to opravlja. Na njegovi strani piše da je uspešnost 90%, kar je, če se malo pozanimate v povprečju to čista resnica. In še citat iz njegove strani: Hipnoza ni neko izredno psihično stanje ampak le visoka koncentracija. Bili boste napol budni in vse boste slišali. Mali možgani si bodo zapomnili negativnosti kajenja . Ko bodo skušali veliki možgani dati ukaz , da si prižgete cigareto, jim bodo mali možgani to preprečili. Do cigaret boste popolnoma ravnodušni. Potem moja obrazlaga tvojega komentarja zima, kakor si rekla vsi ki so tja odšli so prenehali kaditi razen tvojega moža in hčere. Hipnoza na nekatere ljudi vpliva bolj, na nekatere manj. Izgleda, da na tvojega moža pač ne toliko, posledično še na tvojo hčero. Res je, da stane hipnoza 50€ (katerih ob prenehanju kajenja kaj kmalu dobite nazaj) in da ta mož prekleto dobro služi. Ampak še vedno pa ljudi odvaja od kajenja in če že nehaš kadit misim da je ta denar v primerjavi z denarjem porabljenega za cigarete in vašim zdravjem kaplja v morje. Kakor sem prebral na forumu, ko pravite ¨še vedno je treba met pošlihtan v glavi¨ ja res je ampak on vam to ¨pošlihta¨ za tistih 50€. Če si sam ¨pošlihtaš¨ v glavi še vedno te kdaj lahko prime želja po cigareti. Pri hipnozi pa ti avtomatsko vgradi ¨blokado¨ in imaš za vedno mir. Sam sem kadilec, poizkušal sem že prenehati, za kakšen teden mi je že uspelo ampak spet sem začel kaditi. Po mojem mnenju ne zaradi fizične ampak psihološke odvisnosti. Tudi sam se bom po vsej verjetnosti udeležil tega, ker se mi do sedaj zdi najbolj varna in sigurna pot do prenehanja. matejgaser

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

2. mar 2008 9:35

Če kdo želi lahko posredujem številko osebe, ki se s tem ukavarja in je uspešna. Poznam enga tipa, ki je po 2 obiskih pri njej nehal kadit pa je prej kadil 20 let. Je pa iz Slovenije - Velenje.Pa tudi cenovno je ugodna. lp maserka Sporočilo je spremenil(a) maserka dne 02. mar 2008 09:36:27

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

2. mar 2008 10:22

jaz sem šla tja hujšat,ati in sosed pa nehat kadit.oba sta kadila po3škatle na dan. od takrat nič. moja izkušnja je pozitivna .ko sem prišla iz njegove sobe se mi je upiralo vse sladko.človek ti lepo pove,da ko hipnoza popšusti znova pokličeš in te usmeri po telefonu.jaz ga nisem ker mi je bilo kao nerodno.p mi je zdaj žal,ker se spet bašem.je pa tudi res da moraš najprej pošlihtat pri sebi.to je potem le ena dodatna pomoč,da lažje premostiš krizo.če pa kdo zmore v slo hipnotizirat pa naj le proba,bo vsaj zaslužil. mesni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti