Novoletni okraski

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

tema odprta - 8. dec 2005 15:18 | ogledi: 11.336 | odgovori: 44

Pozdravljen!

Mene pa zanima, če ima kdo mogoče recept za novoletne okraske iz testa. Bi lepo prosila zanj!

Zanima me še s čim jih okrašujete, ali jih tudi pojeste (na koncu ali vmes)??

Sem se namreč odločila, da bom letos namesto bunkic in ostalih steklenih ali plastičnih priveskov na božično jelko obesila okraske iz testa. Nimam pa zaenkrat še nobenega recepta, ker ne vem če so tisti iz medenjakov dobri.

Rada bi naredila čim več različnih. S čim jih pa oblikujete??

Najlepše hvala za nasvete!!

lp

tamara

sajovict

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. dec 2005 16:10

Poglej v revijo Atelje, če so ti tisti všeč, tam sem napisala cel postopek in recept za medenjake z glazuro, so tudi slikce, smo slikali samo smrečice, sem naredila še druge motive, lahko marmoriraš, se igraš... Preverjeno torej. Če te bo še kaj zanimalo pa vprašaj, ok? Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. dec 2005 16:13

Aja, še to: obesiš lahko tudi obročke ali srčke iz beljakove mase, torej španskih vetrčkov ali poljubčkov (samo sladkor in beljaki, stepeni v sneg, nabrizgaš poljubne oblike) Sicer so primerni vsi kolikortoliko trdni piškoti, ki nimajo kake marmelade, saj jih ta navlaži in ratajo bolj krhki. Tudi iz krušnega testa se da marsikaj naredit, če nočeš, da se oblika preveč pokvari, jih ne vzhjajaj preveč in zamesi bolj trdo testo. Če jih ne boš jedla pa jih naredi iz slanega testa, se da zelo lepo oblikovat! Potem jih lahko tudi barvaš s čimerhočeš in lakiraš... Veri

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

8. dec 2005 17:02

Zdravo! A tale beljakova masa je ista kot za poljubčke?? Zelo zanimiva ideja! Jutri gram takoj po revijo! Mislim, da iz krhkega testa ne bom delala, pa iz slanega tudi ne. Kako ste pa naredili motive? A to ste vse z modelčki delali ali na roke?? Hvala in lep pozdrav tamara sajovict

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. dec 2005 20:57

Tisti, ki so v reviji Atelje so iz medenega testa in narejeni z modelčki v obliki smrekice, obročke iz mase za poljubčke sem pa videla v reviji Dober tek. Ja, maš prav, jaz mam tudi rajši, da je za pojest, da smrečka počasi oz. hitro izgublja okrasje in ko je še čisto malo gor, jo podreš, pa je:) Aja, še to: medenjake lahko zelo lepo okrasiš tudi s polovičkami olupljenih mandljev, rozinami,... pride res lepo... Škoda da ti ne morem poslat še slikic (slikal je fotograf, ne jaz) od ostalih, v reviji so samo smrekce, ker so tako lepo pasale v škatlo in na sliko. Pa povej, kako se ti zdi, vsaka kritika dobrodošla, kaj je treba popravit, kaj je ok,... Če dobim drug teden res že štedilnik, pa bo kaka slikica priromala tudi sem gor ali pa k tebi na mail, če te bo zanimalo, ok? Veri

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

9. dec 2005 7:18

Sama sem se takega okraševanja že lotila in celo stanovanje je božansko dišalo. Naredila sem malo trše medenjake v obliki zvezdic, srčkov, lunc in jih obesila z rdečo volno. Za špico pa sem spekla malo večjo zvezdo iz medenjakov in jo oblila z beljakovim ledom.Obesila sem še krhlje suhih pomaranč in jabolk, suhe marelice in slive. Vmes pa še bele lučke in učinek je bil popoln. Ana PS: iz medenjakovega testa se da pripraviti tudi jaslice, potrebno je samo malo domišljije in potrpljenja Ana

neznan uporabnik

2. dec 2008 6:43

Da malo obnovimo temo v tem predbožičnem času, ko bomo naša domovanja tako ali drugače okrasili. O piškotih in božični peki smo že pisali, sedaj pa bi rada, da rečemo še kakšno o okrasitvi in predvsem o okraskih - najraje takih, ki jih sami naredite. Kakšni pa so okraski na vaši jelki, aranžmajih, novoletnih venčkih, na oknih, pred hišo.... Meni so zelo všeč naravni okraski in malo spreja z bleščicami, samo toliko za piko na i. Kako pa je to pri vas? tedi

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

2. dec 2008 6:57

http://strisko.moj-album.com/album/14278620/ lani sem imela na vencku kar doma narejene cimetove piskote,za okras sem nalepila le srebrne bunkice,ampak niso prevec drzale,jih je precej popadalo dol. Letos bom verjetno na isti nacin okrasila smrecico, morda bom do dala se kako pentljo iz jute v naravni barvi. lp

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

2. dec 2008 8:49

mizarka

hotela sem samo prilepiti slikico moje smrekice pa žal ne znam.Je pa v mojem albumu.

Sporočilo je spremenil(a) mizarka dne 02. dec 2008 08:50:39

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

2. dec 2008 8:58

Lani sem naredila okraske iz soli in vode. Zamesila sem slano testo, z modelčki za piškote izrezala okraske in jih posušila v pečici. Potem sva jih z nečakinjo pobarvali in porisali z vodenimi barvicami in so bili zelo lepi. Mislim da sem dobila idejo in recept v Božični Lisi, ali neki podobni reviji. saša

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

2. dec 2008 9:01

Našla sem jo, lepa je. Potrebovala bi samo bolj izkušenega fotografa. Tudi pri nas bomo verjetno imeli letos jelko s kvačkanimi okraski, snežinke so v načrtu, trudim se v tej smeri. V kvačkanju še nisem preveč izkušena, zato rada pogledam izdelke drugih. riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti