Kuhano vino

vamp-pir  

član od: 28.11.2005

sporočila: 39

tema odprta - 1. dec 2005 23:40 | ogledi: 92.180 | odgovori: 32

Mene pa zanima kakšen dober recept za kuhano vino (predvsem sestavine-dodatki). Kako se izboljša okus za črno in za belo kuhano vino? Kdaj in h katerim jedem pašejo kuhana vina?

vamp-pir

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

2. dec 2005 10:05

Dober dan Dodam še svoje mišljenje - pač vsak ima svoj okus. Mi smo vedno kuhali samo domače vino (pač privilegij...-)). Dodala sem malo vode, razmerja točno ne vem, mogoče kakšne 0,5 dcl na 2 dcl vina, sladkor in cimet v skorji. Drugega nič. Nam ni bilo všeč. Pozdrav smrkolina

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

2. dec 2005 11:16

no, kuhano vino ni ravno spremljevalec jedi ampak samostojna pijača za pogret in posladkat... ga pa lahko postrežeš zraven sladice, kot je pita, jabolčni zavitek, carski praženec s čežano...kot na smučanju...uf, smučanje... no, germknoedel se bo tudi ujemal...spet smučanje...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. dec 2005 11:23

Hm, pri kuhanem vinu smo tudi mi vedno uporabljali samo sladkor in cimet, mogoče kdaj kakšen klinček (vinček za klinček, hehe). Je pa fino, da damo kuhat kakšno aromatični vino, ne pa neke navadne poceni kislice...Mamamia mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. dec 2005 12:22

Pri nas damo v kuhano vino še limonino lupinico. LP cervus

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. dec 2005 12:55

Vsako leto za eno prireditev kuham vino, in sicer v velikih količinah. Moj recept je sledeči: na liter vina samo 2,5 dl vode, 4 do 6 žlic sladkorja, klinčki in cimet, lahko tudi limonina lupinica. Količina sladkorja je odvisna od vrste vina; sladke štajerske sorte manj, primorske sorte več. Poskusiti je treba. Ko spiješ vino, mora v ustih ostati okus vina, ne sladkorja, torej ne sme biti prevec sladko. Za "pockrkljat" doma skuham rdeče vino (sauvignon cabernet, vipavski). Njami. Kot povsod tudi tukaj velja, iz dobrih vhodnih sestavin dobiš dober rezultat, iz slabih slab. mimika

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

2. dec 2005 13:02

Pri nas dodamo še rum na koncu ko je vino skoraj gotovo - najbolje kak bel rum, ni pa nič narobe tudi če je navaden...potem pa limonina lupinica, cimet, klinčki, kdaj pa kdaj kardamom, sladkor, vino pa je različno, zadnjič je bil Kogovčan, včasih kak Prlek, kar pride pod roko... lp,m

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

2. dec 2005 14:42

Moj mož je kar expert za kuhanje vina in ga naredi takole: V posodi zarumeni oz.rahko karamelizira nekaj žlic sladkorja, zalije s hladno vodo, vlije vino, doda klinčke, cimet, limonine rezine in pusti kuhati do skorajšnjega vretja-ne sme zavreti! Sestvine po okusu. ANJA

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

2. dec 2005 16:29

[citat=--anja--]Moj mož je kar expert za kuhanje vina in ga naredi takole: V posodi zarumeni oz.rahko karamelizira nekaj žlic sladkorja, zalije s hladno vodo, vlije vino, doda klinčke, cimet, limonine rezine in pusti kuhati do skorajšnjega vretja-ne sme zavreti! Sestvine po okusu. Zraven pa še mlačno domačo potičko, razne piškote....joj kako se to prileže v hladnih dneh... PACKA

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

4. dec 2005 22:27

vsi recepti ODLIČNI! Vsi bili ocenjeni!??? samo da je osnovna sestavina kakovostna! Uh, smučanje... ja!!!! krešimir Sporočilo je spremenil(a) kresimir dne 04. dec 2005 22:28:15

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti