Lazanja

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

tema odprta - 1. dec 2005 7:38 | ogledi: 3.893 | odgovori: 18

Pozdravljeni!

Zanima me, kako naredite lazanjo s surovimi "platami". Jaz sem probala, pa so tako trde, ker se mi ne skuhajo, če pa dam veliko bešamela, mi ima pa cela lazanja okus samo po moki.

Hvala za nasvete.

Lep pozdrav!

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

1. dec 2005 7:40

dober dan, jaz sem pred nekaj časa spraševala o lazanji in musaki. Če imaš čas malo poglej po forumu, so mi dali zelo veliko nasvetov. Pozdrav. smrkolina

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. dec 2005 8:28

tilenboc, bešamel ni najboljša varianta za suhe testenine za lazanjo. Jaz jih zalijem kar z mešanico mleka, začimb, jajca in nekaj slaske/kisle smetane. Vedno uspe. tjas

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

1. dec 2005 8:40

Bom probala še to varianto. Vsi nasveti za surove plošče so večinoma nenormalna količina bešamela, kar sem tudi jaz že probala. Sama moka in nič drugega, če pa še ta nasvet z mlekom ne bo pomagal, bomo pa še naprej plošče kuhali. Sem se spomnila, da tudi musako, ki jo delam iz surovega krompirja zalijem z isto mešanico mleka, začimb, jajca in nekaj slaske/kisle smetane. Pa ima tudi musaka božanski okus. Definitivno bomo probali.

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

1. dec 2005 9:02

Jaz naredim bešamel bolj redek in z vodo ter na koncu dodam pasirano skuto. Lazanja ni nikoli mokasta. En recept sem napisala tukaj http://www.mojportal.com/forum/showflat.php?Cat=&Board Podobno pa delam tudi lazanjo z mleto govedino in porom, ribjo lazanjo, ...

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

1. dec 2005 10:04

Ne vem katere testenine kupuješ, ampak z Barilla še nikoli nisem imela problemov (pa bešamela uporabljam samo "v sledeh". A si zares kupila testenine, ki jih ni treba kuhati? Ali daš prvo plast testa na omako? Namreč, če jo daš na namazan pekač in šele na to omako, se testo trdo zapeče. ravno tako je treba vrhnjo ploščo zaliti z omako in šele potem preliti s prelivom - iz česar ga pač delaš (bešamel z jajci in sirom, ali pa smetana z jajci...ni pomembno). Jaz potem tako lazanjo iz 6 plasti testa pečem 45 minut in zares so vse plasti mehke. Lisa

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

1. dec 2005 10:56

Kupim lazanje od Barille, rumena embalaža. Če imam kuhane testenine, namažem po vsaki plasti bešamel,ampak samo po stikih plošč. Jaz delam vedno izmenično, ena plast mesa in nato ena plast sira, tako do konca, na vrhu pa testenine in po celi površini bešamel. Na vrhu pa naribam parmezan. Bešamel pa je iz margarine, moke, mleka in dodam muškatni orešček. Če sem pa delala iz surovih testenin, sem pa po vsaki plasti po celi površini polila bešamel in rezultat je bil vedno takšen kot sem že napisala.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. dec 2005 11:05

tilenboc, samo zamenjaj bešamel z nečim bolj tekočim (lahko bi bila tudi juha, zelo razredčena omaka....) in rezultat bo tapravi. Pri nas doma bešamela nismo nikoli uporabljali, pa so lazanje od vedno super. Lahko pa zadevo rešiš tudi tako, da narediš lazanjo iz palačink namesto iz testenin. Tole je bila mnogo let nazaj specialiteta ene restavracije na Goriškem, ki je bila vsem pri nas doma tako dobra, da sva z mamo to začele prakticirati tudi same. tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. dec 2005 11:11

Uporabljam testenine, ki jih prej ni potrebno kuhat in jih seveda izdatno premažem z bešamelom. Lazanja še nikdar ni bila suha, testo ne trdo. Razen enkrat, ko sem kupila neke druge in ne Barilline, pa bi jih morala prej skuhat.. Tisto pa je bila katastrofa. Mamamia mamamia

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

1. dec 2005 12:18

ojla, kpa je malo pokuhat testenine no, daj ne rabi dosti enih 3-4 min.boljše so kot brez kuhanja. jaz bešamel vedno delam z maslom, moko in mlekom.smetane nisem nikoli še dala. bojim se, da ne bi zakislilo.kaj pravite? _kekec_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti