Merino odeja

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

tema odprta - 25. nov 2005 13:40 | ogledi: 8.474 | odgovori: 9

Približno pol leta imam merino odejo (s kašmirjem) in ker se mi samo zračenje na megli in pršenje z detergentom se mi ni zdelo dovolj učinkovito, sem jo oprala (odeja ima tudi listek iz katerega je razvidno, da je dovoljeno pranje na 30°C). Uporabila sem namenski detergent, kupljen skupaj z odejo, prala v skoraj hladni vodi, odejo sem odcedila na balkonu in kasneje posušila v toplem prostoru, pa je nastala katastrofa. Odeja je zbita, ne duha ne sluha o mehkobi, skratka neuporabna. Saj sem reklamirala, pa si že kar mislim, da bodo našli vzrok, da sem prala n.pr. pri previsoki temperaturi ipd.

Ima kdo kakšno idejo, kako zadevo rešiti... če se jo sploh da?

Hvala vnaprej za odgovore.

V.

MICL  

član od: 10.11.2004

sporočila: 47

25. nov 2005 16:17

Zdaj je že, kar je. Nasveta za popravo napake žal nimam. Mogoče bo bolje, če boš v bodoče odnesla v čistilnico. lp MICL

taja  

član od: 16.4.2002

sporočila: 83

25. nov 2005 16:34

vilma tudi sama imam to odejo že kar nekaj časa in tudi oprala sen jo že nekajkrat in sicer jo vedno perem na programu,ki je za pranje zaves, ter potem dam na blago centrifugo, sušim jo pa kar v sušilcu. Do sedaj ni bilo problemov -predlagam, da počakaš kaj se bo razpletlo z reklamacijo,če ne bo ugodna pa poskušaj odejo še enkrat oprati, če ima tvoj stroj program za pranje zaves ali volne in dodaj malce več mehčalca.......srečno lp Taja

Xenna  

član od: 11.4.2005

sporočila: 34

25. nov 2005 22:55

VilmaS čudno se mi zdi , da je na deklaraciji pisalo da se lahko merino pere.Dovoljeno je edino kemično čiščenje ali z destilirano vodo pršenje i nato zračenje.Sama imam tudi odejo iz merino volne in nadjogi in ravno pri tem nadjogiju je bil tudi znak, da se lahko pere in sem ga polomila,ker se je skrčil v dolžino in širino okrog 10 cm.Očitno je tisti znak bil namenjen samo za robove ,ker so bombažni. Kako velika pa je ta tvoja odeja? Jaz ti odsvetujem pranje v pralnem stroju,ker jo tako samo še bolj zmečkaš. Lp Xenna Xenna

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

27. nov 2005 17:13

Odeja je cca 140x200 cm- za eno posteljo. V bistvu dve odeji skupaj sešiti in se odpreta z zadrgo, tako da lahko vstaviš dodatno polnilo in je zato "predebela" za v pralni stroj. Poskušala sem jo razčesati s krtačo, kar v bistvu niti ni tako slabo, vendar sem verjetno prvotno mehkobo izgubila za vedno. No ja, bom vsaj vedela (in ostali, ki to berete), da kljub znaku ni priporočljivo pranje ampak le pršenje oz. čiščenje v čistilnici, kjer zadevo strokovno opravijo. Imam tudi odejo 200x220 in ta gre definitivno v čistilnico! Taja, je mehčalec priporočljiv? Jaz si nisem upala uporabiti drugega kot priložen detergent. Mogoče bi zadevo poskusila popršiti z mehčalcem in razčesati... reklamacijo mi bodo verjetno težko priznali. Uff, draga šola! V.

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

27. nov 2005 17:44

Kakšne izkušnje pa imate z dormeo odejo.Ali se splača kupiti? Vesna Leben

karfiola  

član od: 13.1.2007

sporočila: 37

13. nov 2007 8:20

Pozdravljeni, da ne odpiram nove teme, zanima me kaj menite o odeji merino dream v tuševi akciji. Bila sem na spletni strani Bount, pa nisem nič našla. Zanima me, če se jo splača nabaviti. Lep dan. karfiola

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

13. nov 2007 9:12

Tudi jaz imam že kar precej let takšno odejo, ampak jo nosim vsake pol leta v ćistilnico. Je pa res, da ko sem jo prvič nesla, ni bilo tiste mehkobe več. Saj je še vredu, ampak takoj vidiš spremembo. Moja je tudi tako velika, da je niti v pralni stroj ne spravim. LP, Rmeli Rmeli

pšeničnik  

član od: 11.9.2007

sporočila: 61

13. nov 2007 11:34

Nočem strašit, ampak, pozanimaj se o kakovosti kemične čistilnice. Poizkusi dobit garancijo. Moji prijateljici so jo "sfrderbal". Kot če bi jo sama prala na programu za bombaž. pšeničnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti