Ko dobiš obiske...

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

tema odprta - 25. nov 2005 12:26 | ogledi: 4.453 | odgovori: 10

Zvečer dobim obiske. Za večerjo že imam idejo, zanima pa me, kaj pripraviti za prigrizek, ob gledanju TV ali ob kartanju? Ne mislim v trgovino po čips in podobno. Hočem se pohvaliti s čim doma narejenim - kar pa ne sme vzeti preveč časa.

Prosim pomagajte - pa hitro!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

25. nov 2005 12:32

Jaz dam na mizo tortilja čips in načo omako. Dobro še za prebavo po večerji tjas

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

25. nov 2005 12:57

~ na prsut oviti grisini ~ feta sir pokapljan z oljcnim oljem in v sredi dobre crne olive ~ ta mali paradiznicki na posteljici iz rukole ~ mali bureki ali pitulice ~ polentine tortice *skuhano polento vlijes v pekac za muffine ko se ohladi poberes ven in oblozis* ~ popecena zelenjava na zaru s parmezanom ~ na hitro speci lepinje in ponudi se vroce zraven razlicnih namazov ali pa naj jih preprosto pomakajo v oljcno olje ~ za sladko lahko naredis ameriske ponvicnike iz baze ~ fina sirova plosca *razlicni starani siri, kaksna gorgonzola in brie* z grozdejm in orehi ~ popeceni toasti z lososom in tatarskim biftkom ~ kanapejcki na krekerjih z razlicnimi pisanimi nadevi malo pokombiniraj zgoraj navedeno, pa bo vsak nasel kaj zase. Upam, da sem kaj pomagala... lep vikend!

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

25. nov 2005 12:57

Lahko narediš slano pecivo iz listnatega testa.Testo odtališ,zvaljaš,premažeš z jajcem,ki mu dodaš malo soli,narežeš na majhne piškotke in potreseš s kumino,na vsak piškot daš orehovo jedrce,arašid,ali potreseš s sirom...Skratka po želji in okusu posameznika,pa še kaj spije se lahko ker je slano. jesen

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

25. nov 2005 13:05

se nekaj sem se spomnila ~ avokadov namaz ~ popeceni sampinjnoni ~ cesnove strucke *francosko strucko precno veckrat zarezes in v zareze nadevas maslo razmesano s strtim cesnom in soljo ter zacimbami, potem pa zapeces v pecici*

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

25. nov 2005 14:24

nadgradnja jeseninega preloga: na razvaljano listnato testo naložiš še več nadeva: na ene malo popraženo rdečo čebulo z zelišči , na druge sesekljane olive in česen na tretje sesekljane na soncu sušene paradižnike na četrte malo dimljene šunke itd ipd, čez vse skupaj pa še sir. Na pravokotničke narežeš, ko je spečeno. Jaz se sicer najraje pozabavam s sirovimi "metuljčki": listnato testo malo razvaljaš in razdeliš na tri enake dele in naribaš veliko trdega sira (zbrinc, parmezan, ovčji...). Plast testa namažeš z rumenjakom (stepen rumenjak in malo vode), potreseš s sirom, namažeš z rumenjakom drugo plast in jo z namazano stranjo dol položiš na prvo plast, nato namažeš še zgornjo stran tega vmesnega kosa testa in ponoviš sir in pokrivanje. Zdaj vse skupaj še malo razvaljaš in potlačiš, da se plasti dobro sprimejo. Zdaj začneš rezati, da dobiš 10 cm dolge in 1 cm široke ploščice. Na sredini jih zasukaš za 180 stopnij,, položiš na peki papri dovolj narazen, da se bodo lahko razširili (in nastali metuljčki), zgornjo stran pa še malo pomažeš z rumenjakom in potreseš s sezamom. Lahko jih pa potiskaš na sezam, ki ga natreseš na krožnik, tako ga bo več in manj bo padal dol. Podobno narediš paličke, malo manj "lepo" na pogled: dve plasti testa, vmes plast sira. Režeš na dolge trakove, ki jih nato zasvaljkaš, da se plast sira vidi kot vijačnica. Lahko tudi povaljaš po sezamu.

afrika  

član od: 26.11.2005

sporočila: 17

26. nov 2005 20:16

Kaj pa zatar? Nekomu sem to že predlagala, a se ne spomnim, na katerem forumu. Na suho prepražiš sezamova semena, da malce porumenijo, jih zmešaš s približno enako količino sušenega majarona, soliš in popraš po okusu. Narežeš na koščke - oziroma natrgaš - lepinjo ali pa bel in črn kruh, potem pa košček kruha najprej pomočiš v olivno olje in potem v začimbno mešanico. Z zadevo ni nobnega večjega dela, skodelice razložiš po mizi in to je to. Ali pa naredi zeljni zvitek. Vlečeno testo (kar kupi ga) premažeš z raztopljenim maslom in položiš na to drobno narezano belo zelje, prepraženo na čebuli in česni (ter seveda oprano in soljeno). Narediš zviek, ga pemažeš z maščobo in spečeš. Narežeš na koščke, je pa se lahko toplo ali hladno. Mamamia afrika

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

27. nov 2005 4:03

Sirni prepečenec En dan stare kifeljčke ali francosko štruco narežem na tanke šnite, te pa na primerne oblike. Na vsako rezino na tanko namažem maslo, nanj pa potresem zriban trd sir po okusu (različni) in v pečici zlato-rumeno zapečem. Te rezinice so dobre in hrustljave tople ali hladne in v zaprti kovinski škatli kar dolgo obstojne. Teknejo ob kozarčku dobrega vina (lahko tudi kuhanega). Nelly

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

27. nov 2005 15:59

Moje hitro slano pecivo je iz listnatega testa, ki ga tanko razvaljam, namažem s stepenim jajcem, posujem z drobno naribanim sirom, malo posolim, popram, zvijem in narežem na centimetrske rezine. Krogce polagam na pomaščen pekač (malo narazen, ker narastejo) in pečem na cca 200°C 10-15 minut. Sirov nadev se lahko obogati z nasekljano šunko, parmezanom ali začini z različnimi začimbami. Tako pecivo delam gotovo že 20 let, skratka že mnogo pred burno diskusijo o pitulicah, ki pa sem jih v zadnjem času tudi že nekajkrat naredila in so seveda odlične. ddarinka

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

28. nov 2005 9:39

Vsem hvala za ideje. Sem pobrala par idej in je super uspelo. Žal so moji gosti naslednji dan zjutraj izvedeli, da imajo smrt v družini in so morali nemudoma oditi domov. Pridejo pa naslednji vikend, tako, da bo sedaj več časa za porabo vaših idej. Še enkrat vsem hvala in lep dan!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti