Če nimaš pečice doma...

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

tema odprta - 8. nov 2005 12:03 | ogledi: 2.884 | odgovori: 31

Pozdravljeni vsi skupaj!

Pred kratkim sem se preselila v novo opremljeno stanovanje, ki pa je brez pečice. Saj vem, sliši se grozno, še posebej za nekoga, ki rad (dobro) kuha in peče! Problem je, da v kuhinji zanjo niti ni prostora. Ker je preselitev začasna, se mi je ne splača kupovati. Ampak...pride kakšna nedelja (no ja, ne samo nedelja ! ), ko mi tako grozno zadiši nekaj sladkega ... pa se spravim delat palačinke na 1001 način ali pa skutine štruklje, kakšno sadno kupo pa mlečni riž...potem se pa moje ideje počasi nehajo.

Zelo bi bila hvaležna za kakšen predlog, kakšna slaščica bi se še dala narediti ... brez pečice

Mami mi je podarila kruhomat, tako da lahko vsaj kruh pečem doma. Ali ima še kdo od vas doma kruhomat pa peče v njem še kaj drugega, ne samo kruh??

Vem, da ste vsi polni idej, v tem forumu sem zvedela že veliko novih stvari In ker več glav več ve...se že zelo veselim vaših morebitnih predlogov

Hvala v naprej... pa lep dan vsem!

Maji

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

8. nov 2005 12:13

Seveda bomo kaj našli za sladko brez pečice, pa da se ne dela v ponvi. Je ena sladica, ki se ji reče mrzli pes - albert keksi, navlaženi, vmes pa neka krema, ampak na pamet recepta ne znam. Pa tiramisu, recepti so v bazi. Mamamia mamamia

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

8. nov 2005 12:21

Kaj pa rumove ali kokosove kroglice, slastne Nušine rezine, pa oblate za torto kupiš, kremo skuhaš ali pa samo obložiš s sadjem in sladko smetano,,,,, več se trenutno ne spomnim, če pa v iskalnik vneseš besede "pecivo brez pečenja", pa ti bo prikazalo vse recepte, ki so v bazi. LP! Galja

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

8. nov 2005 12:31

Mogoče: - kremšnite - jaz namesto testa uporabim albert kekse, nato krema, smetana in potrosim s čokolado v prahu - keks torta - albert keksi, puding (po okusu, mi najraje kombiniramo čokolado in vanili), keksi, puding, keksi, puding, smetana - panna cota - šarlota, namesto z biskvitom oblošiš posodo z tiramisu keksi Mogoče še kasneje kakšna ideja Rebeka

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

8. nov 2005 12:47

- Albert keksi, dušena jabolka, puding,smetana - čeprav je to bolj poletna osvežilna rezina. - čisto navaden puding - naliješ v kozarce pol pudinga vmes dušeno sadje ( meni so dobre borovnice ali pa mešano jagodičje ), nato še preostali puding in navrh smetana - ali pa rožmarinova kupa http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=5075&besedžmarinova%20kupa Sporočilo je spremenil(a) vcibej dne 08. nov 2005 12:47:51

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

8. nov 2005 13:10

Kaj pa krofi,flancati,miške,rolada brez pečenja.O marsikaj se najde,samo,ko bi človek jedel se ne spomniš . jesen

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

8. nov 2005 13:56

Maji, jaz sem v kruhomatu že večkrat spekla neke vrste kolač s kandiranim sadjem. Mi je ostal recept od prvega kruhomata izpred 15 let. Ko bom doma, bom poiskala recept. LP Nada

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

8. nov 2005 14:19

slastne nušine rezine. recept je v bazi. lp ivonja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. nov 2005 14:21

Pa sladek jajčno/mlečni kruh v kruhomatu. Not lahko navržeš še namočene rozine, lešnike, verjetno tudi koščke čokolade... tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti