Hladni bife

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

tema odprta - 7. nov 2005 23:30 | ogledi: 6.841 | odgovori: 8

čez dva tedna pripravljam zabavo za svoj rojstni dan za 8 ljudi- nekaj jih je zelo razvajenih kar se kulinarike tiče. Zato jih želim presenetiti z različnimi hladnimi specialitetami. Naprej bi želela postreči s prigrizkom, ki paše k šampanjcu in ostalim aperitivom, nato pa bi postregla same hladne jedi. Za desert pa bom sigurno pripravila pana cotto s cimetom, po mamamiinem receptu.

Prosim za vaše predloge

atic

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

8. nov 2005 8:45

Za eno od predjedi predlagam recept http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?prikazi=Z%AE+ zelo je dobro toplo in pa hladno (preizkušeno oboje). Tudi en dan počaka v hladilniku in je še vseeno okusno. Od namazov priporočam koruzni namaz s tuno, sem ga že poslala v bazo. Lp, marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 08. nov 2005 08:57:07

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. nov 2005 8:58

Hm, k šampanjcu bi se že podali kakšni dobri krekerji, obloženi z lososom in kaviarjem. Ta kombinacija je super tako po okusu kot izgledu, če jih serviraš na pladnju, obloženem z drobno narezano zeleno solato, torej na zeleni "posteljici", bo še bolj učinkovito. K šampanjcu že sodi kaj takega. Če mi pošlješ e-naslov ti posredujem še fotografijo zloženca iz lososa in črbega kruha ter skute, kar je lahko tako za prigrizek k šampanjcu kot za hladni bife, v bazi, pri morskih jedeh, pa imaš fotografijo pri mojem receptu za zelene rezance z morskimi sadeži, ki so tudi lahko del hladnega bifeja. Predlagam ti tudi rostbif. Hladnega narežeš na čisto tanke rezine in zložiš na servirni pladenj samo rezine, del rezin pa zviješ tako, da daš v zvitek špargelj ali morda malo smetanovega hrena. Tudi pršut lahko serviraš malo drugače kot običajno, v skuto daš malo zelišč in premažeš pršut ter narediš majhne zvitke, okrasiš s kocko sira ali olivo, napiknjeno na zobotrebec. Jaz te zvitke zložim na pladenj skupaj z bučnimi zvitki - bučke narezem na rezine, po dolgem, jih premažem z marnado iz olivnega olja, malo česna, soli in popra, malo zapečem v pečici in nandevam s skutnim namazom. Zvijem v rolice in okrasim s črno olivo, potem pa na pladenj s pršutnimi zvitki. Kaj pa perutnina? Marinirane perutnice ali bedra so osvežilna in lahka jed, pripraviš jih dan prej, da se res dobro prepojijo, pa še na časuprihraniš (da ne bošna dana praznovanja preveč delala). Če te zanima recept, sporoči. Mogoče se mi utrne še kakšna ideja. Mamamia mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

8. nov 2005 11:09

Če ti ustreza, lahko za predjed ponudiš tudi pitulice z različnimi nadevi. Pripraviš jih lahko v naprej, preden pridejo obiski pa samo porineš v pečico za cca 20 min. So pa dobre tudi hladne. Če te zanima, ti napišem oz. prekopiram recept. lp Julija

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

8. nov 2005 12:29

Lahko tudi na tanko potolčen piščančji file položiš malo debelejšo palačinko, zviješ in zelo počasi lepo opečeš z vseh strani. Dobro ohlajeno ( lažje zrežeš ) zrežeš na tanke rezine. Zelo lepo izgleda in še narediš lahko dan poprej. Lumpica

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

8. nov 2005 15:21

Za k šampanjcu se mi zdi ideja mamamie super! Mogoče lahko dodaš še s pršutom ovite grisine. Potem pa bi poleg naštetega naredila še kakšno ajdovo kašo ali pa kakšno drugo solato, na primer riževo ali testeninsko. Pa kuhano, ocrvto ali popečeno zelenjavo - rdeče paprike, malancane, bučke, cvetačo, brokoli. Ali pa zvitek iz bučk oziroma pršuta, kakor je predlagala mamamia. Kakšna fina sirova plošča s svežim grozdjem in sirom ali pa mozzarela v solati (po Jamievem receptu) s kislo smetano in limoninim sokom. Ali pa hobotnico v solati, marinirane lignje ali druge morske sadeže. Lahko narediš zvitke iz piščnčjih ali govejih zrezkov (na potolčene zrezke položiš po dolgem narezan korenček, list špinače ali blitve,...zaviješ in popečeš, potem pa razrežeš na kolobarčke in ponudiš na rukoli). Tortice iz polente (kuhano polento vliješ v modlečke - lahko v pekač za mafine, počakaš, da se ohladi in jih vzameš ven, potem pa popečeš na oljčnem olju, na vrh daš rezino sira, da se raztopi lahko pa tudi paradižnik in olivo pa listek bazilike,...) Pa dober žur! ===

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

8. nov 2005 15:44

Vitel tone. Telečjo pečenko ( jaz delam s svinjsko) ohladiš, čisto na tanko narežeš in po plasteh zlagaš v pekač. Vsako plast namažeš s tuninim namazom (tuna, kapare,, majoneza). Vse skupaj daš v hladilnik. Najboljše je drugi dan - mrzlo. Suzana

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

8. nov 2005 21:01

Super ste, hvala vsem za predloge. Mamamia ali mi lahko pošlješ recept za marinirane perutničke. atic

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. nov 2005 21:06

atic je napisal/a:
čez dva tedna pripravljam zabavo za svoj rojstni dan za 8 ljudi- nekaj jih je zelo razvajenih kar se kulinarike tiče. Zato jih želim presenetiti z različnimi hladnimi specialitetami. Naprej bi želela postreči s prigrizkom, ki paše k šampanjcu in ostalim aperitivom, nato pa bi postregla same hladne jedi. Za desert pa bom sigurno pripravila pana cotto s cimetom, po mamamiinem receptu. Prosim za vaše predloge atic
Sem hotel predlagati, da si prebereš hladni bife na KulSlo člankih, ampak je samo za tiste s pluskom. Imamo pa cel članek z linki na ustrezne recepte iz baze za hladni bife. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti