Božični puding

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 4. nov 2005 11:41 | ogledi: 7.100 | odgovori: 29

Kuharice in kuharji, napočil je čas za peko božičnega pudinga (kolača, kruha). Alo recepte na plan. Jaz sem ga lani naredila po spondjem muštru (no, ja, malce prirejenem).

http://www.bbc.co.uk/food/recipes/database/traditi

Julia, a imaš ti kak dober predlog???

Loni Makaroni

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

9. nov 2005 9:19

Loni, otrpka peljem v solo in ze pisem. julia

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

9. nov 2005 9:57

Jaz sem lani od prijateljev, ki sta živela na Irskem, dobila v dar božični puding iz Tesco-ta. Bil je . Imam dve knjižici irskih receptov, ampak v nobenem ni božičnega pudinga, le božični kolač. Sporočilo je spremenil(a) mufin dne 09. nov 2005 09:58:38

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. nov 2005 10:35

Sem jaz tudi poiskala moje žepne irske kuharice, pa ni nič noter. Bom Julio počakala, potem pa po nakupih. Loni Makaroni

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

9. nov 2005 10:46

No, sem nazaj... Napisala bom recept za zelo preprost in hiter bozicni puding. Teh je pri nas precej razlicnih variant, no posiljam dokaj osnoven recept. Potrebujemo: sesekljane mandeljne, orehe in lesnike (lahko brazilski oreh), vsakega po 50 g 200 rjavega sladkorja 400 drobtin 1 jabolko narezano na majhne kockice 3 jajca 300ml mleka 3 zlice mesanice zacimb (cimet, muskatni orescek, mleti klincki, mlet ingver..) 250 g razlicnih rozin 250g posusenega ribeza (lahko tudi drugo posuseno sadje, narezano na majhne kockice) sok ene pomarance whiskey po okusu (priporocam do 1 dcl) Vse sestavine premesamo, posodo ali model namastimo z maslom, napolnimo z mesanico in prekrijemo z alu folijo. Posodo polozimo v drugo posodo v kateri je voda in kuhamo priblizno 3 ure. Bozicni puding se obicajno pripravlja ze sedaj v novembru ali v zacetku decembra. Ostane zelo dolgo in se lahko je vso leto, vendar mora biti shranjen v dobro zaprti skatli ali posodi. Ja, Mufin, Tescov bozicni puding je kar v redu...obicajno gospodinje kar kupijo ze pripravljeno mesanico zacimb, oresckov in suhega sadja, pripravljeno za bozicni puding, no, ker vem, da se v Sloveniji to ne da, sem poslala celoten recept. Tista mesanica se imenuje mince meat (ceprav ni nobenega mesa). Lp iz Galwaya julia

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

9. nov 2005 10:56

Mislim da bom letos poskusila tudi sama. kako vem kdaj je kuhan? Ali ga kuham na štedilniku ali v pečici? Malo bolj podrobno mi napišite prosim.... Hvala, anja ANJA

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

9. nov 2005 11:06

Anja, kuha se na stedilniku. Tri ure je cas, ki je potreben za kuhanje. Nic ni potrebno preverjati... julia

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

9. nov 2005 11:33

V kakšni posodi pa naj bi se kuhalo. Verjamem, da imate pri vas prav posode za to, a pri nas (vsaj jaz tega ne vem) tega nimamo. Bi lahko dala v kako kovinsko skledo, to potem v večjo kozico kjer je voda in na plin kuhat? Najbrž mora to plavat v vodi. Suzana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. nov 2005 12:17

Suzana tudi pri nas lahko kupiš tako posodo, zadnjič sem jo videla v nami. Sicer pa si lahko pomagaš tako, vliješ v nepregorno skledo puding, čez daš alufolijo ali peki papir, zavežeš z vrvico, napikaš, da bo para lahko uhajala, da daš v večji lonec kos lesa, nanj in v veliko posodo skledo, v kateri je puding in ob strani vliješ vodo do 2/3 sklede. Daš na ogenj in pokriješ s pokrovko, da zavre in kuhaš še par ur. V eni oni mali knjigici (v angleščini - Sticky steamed puddings - žal jo mam jaz v španščini in se mal bolj matram:) za 680 sit je vse ful lepo razloženo. lahko kuhaš tudi v ekonomu, če imaš dovolj visokega, seveda se ti čas za pol skrajša. Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. nov 2005 13:09

Jaz postavim posodo kar na tisto mrežico, ki jo uporabljam za kuhanje v sopari. Drugače se jih pa dobi od firme dr. Oetker. Ampak zadeva stane okoli 7 jurčkov, pa se mi je ne splača kupite, ker bi model rabila glih enkrat na leto. Loni Makaroni

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. nov 2005 13:20

Tisti,ki ste ga že sprobalali tale pudding, povejte mi, kako tole zgleda Da ni niti približno podobne "našemu" pudingu, sem že izvedela, ampak čemu pa potem? Kolač, narastek, štrukelj.... Lp, tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti