Božični puding

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

10. nov 2005 10:06

Lahko se prelije (ni tradicionalno) s custardom (ta je svetlo rumene barve-verjetno si videla to) ali z whiskey omako. Custard lahko improviziras tako, da naredis vanilijev puding bolj tekoc, whiskey omaka pa se naredi takole: kolikor rumenjakov, toliko velikih zlic whiskeya in kolikor rumenjakov toliko malih zlick sladkorja. Vse troje se gosti nad paro, vendar moras pazit, da rumenjaki ne zakrknejo. Ko se zgosti je gotovo. julia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. nov 2005 22:47

Super ! Že nekaj let iščem primeren recept, saj sem si pred 8 leti za božička podarila model za kipnik, ki je bil ogabno drag, zato je bil darilo. Hvala vsem ,ki ste se potrdudile tudi zame! frina

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

29. dec 2005 14:59

Julija, hvala za recept, vsem je bil zelo všeč (puding ne recept ). Puding je resnično dober, nekoliko drugačen, za po kosilu mogoče nekoliko preveč nasiten vendar odličen za ob kavi. Okus pa dejansko razvije po nekaj dnevih, če mu seveda uspe do takrat preživeti. lp

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

30. dec 2005 8:47

Draga Julia, samo ena opomba stare prevajalke: "currants" ni posušen ribez, ampak so to "korinte", majhne, temne suhe grozdne jagode brez pešk. Mislim, da ta vrsta rozin na naše tržišče še ni prišla, v Angliji pa jih ogromno uporabljajo. Lahko pa te potolažim, da sem pri svojem prvem bivanju v Angliji pri 16 letih tudi mislila, da gre za posušen ribez. Lp teta torta

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

31. dec 2005 10:23

Teta torta, kako si prisla do currants? Jaz govorim o posusenem ribezu in to tudi mislim. Ti pa, ce zelis, lahko uporabis karkoli drugega... julia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

3. jan 2006 8:53

Julia, brez zamere, predpostavljala sem, da gre pri receptu za božični puding za prevod iz angleščine, posebno ker živiš na britanskem otočju. Očitno pa je v tvojem receptu domača surovina (posušen ribez), ki je ne moreš kupiti v trgovini. teta torta

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

3. jan 2006 9:34

Nima smisla.... julia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. jan 2006 10:21

Božični puding in vse ostale sladke radosti so mene letos obšli. Smrk, smrk, pod jelko me je čakal rota virus. Je pa vsaj ena dobra stvar pri vsem skupaj, zdaj se samo režim ob misli na vse shujševalno očiščevalne popraznične kure. Loni Makaroni

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

4. jan 2006 14:25

Kje si ga pa pobrala??? Moja hcerka ga je pred leti pobrala v vrtcu in je bila slika res dramaticna. Smo jo morali hospitalizirati. Loni, vsaka stvar za nekaj dobra....(celo Rota) julia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti