Pesto

neznan uporabnik
tema odprta - 22. sep 2001 19:24 | ogledi: 2.668 | odgovori: 9

Zanima me, ali morda kdo pripravlja doma pesto? Sama ga nisem še nikoli naredila, zato nimam izkušenj. V trgovini se mi zdi malce predrag.

Beti

neznan uporabnik

22. sep 2001 23:51

Vsako poletje pripravljam pesto doma in v resnici je to krasna omaka. In ne samo za testenine. Odlično gre omaka tudi h govedini iz juhe ali pa dam malo žličko v zelenjavno juho. Če pa jo malo razredčim s kislo smetano se odlično poda k ribam. Recept boš našla med RECEPTI, sem ga ravnokar odposlala. Poceni pa ni, tudi, če ga narediš doma, ker so pač sestavine precej drage. Kvalitetno olivno olje je drago, pinjole prav tako, parmezan pa tudi. Ampak vsaj enkrat je vredno poizkusiti.

neznan uporabnik

23. sep 2001 16:01

Poslal včeraj recept, morda bo objavljen. Vsaj za moj okus mnogo boljši od tistega v kozarčku in za pripravo zelo enostaven! Lep pozdrav! Riko Ri Po

neznan uporabnik

13. okt 2001 10:43

Kje kupujete pinjole? :?

neznan uporabnik

14. okt 2001 21:39

Na bežigrajski tržnici. Lp! Ri Po

neznan uporabnik

15. okt 2001 20:38

Pinjole se da kupiti v Maxiju, v kleti, kjer imajo vse mogoče suho sadje in oreščke. Imajo pajih tudi v nami v kleti.

neznan uporabnik

16. okt 2001 13:00

Kaj pa za tiste, ki smo s štajerskega konca? Na naši tržnici jih še nisem videla... Beti

neznan uporabnik

16. okt 2001 19:01

V embalaži "Farm Gold" jih prodajajo Spari in Interspari.

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

1. mar 2002 14:45

Pinjole, ki so precej drage, lahko nadomestimo tudi z mandlji. Preizkušeno! Tak pesto imenujejo Bohinjski pesto. Morda zato, ker z mandlji nekaj privarčujemo.

neznan uporabnik

1. mar 2002 16:46

Hojla Beti, tole je pa pesto za presnojedce. Mogoce ti bo pa vsec. Ne glej na ceno olivnega olja, vazno je, da je hladno stiskano in zadostuje malo manj kot 2dcl. Potrebujes priblizno 5dag pinij, priblizno 5-6-7 strokov cesna 5dag svezih bazilikinih listov, 13 dag svezega mladega sira, malo soli in poper. Bazilikine liste, cesen, semena in sir zmesas v mesalniku z 3 zlickami olja. Medtem ko mesalec se dela, pocasi prilivas ostalo olje, da dobis gosto maso. Preden serviras zacinis s oljo in poprom. Lahko jo uporabis kot zacimbo, ali jo dodas zelenjavnim juham. Ce je naredis prevec ti svetujem, da jo globoko zamrznes, ker ne spremeni ne barve ne okusa. V hladilniku zdrzi malo manj kot en teden. Dober tek in lp.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti