Ločevanje živil 90. dni - 5. del

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

21. okt 2005 15:38

Zopet sem morala malo pokukati na forum, vsaj za nekaj minut, dokler ne bo nevzdržno. Hvala prav vsem za dobre želje - vam rečem, da je vrag. Namesto, da bi bilo kaj boljše, je skoraj vsak dan slabše, bi rekla, no, vročina pa mi je res izginila. Če bi cel dan ležala, bi še šlo, ampak, ker mi firbec ne da, hodim semle brat, potem je pa kriza. Veliko "literature" je tu, pa ura kar hitro mine, noga pa vse bolj zateka. Pravkar sem govorila z zdravstvenim domom s sestro moje dohtarce in ji malo pojamrala, pa me je "potolažila", da bodo takale bolečine lahko trajale tudi do tri tedne, potem pa se bo menda le začelo zmanjševati. No, lepa tolažba! Samo, res je nekaj neverjetnega: začelo se je kot gripa ali viroza z običajnimi vročinskimi skoki in bolečinami po kosteh in mišicah, potem rdeča noga (še brez konkretnih bolečin!!), po prihodu od dohtarce se je pa začelo - vedno slabše je bilo, namesto boljše. No, bo že - dosti jamranja, kaj pa imam od tega. Razen če morda katera ve za kako dobro "prvo pomoč". Teičica, mi je poznano tisto nočno letanje - trenutno sem na istem, podnevi in ponoči! Vsaj ena koristna stran bolezni. Helena45, v Ljubljani bo menda v nedeljo maraton - pridi, po moje bi bila zmagovalka pri tolikšnem tekaškem treningu, haha!! Vsaka ti čast, si pa vztrajna. Uf, moj dragi je prišel - bo moral skuhati kaj za pod zob, saj že od devetih nisem razen kave imela ničesar konkretnega v ustih. Tudi to je ena od pozitivnih strani, če si bolan: ne paše ti jesti, pa še drugi se morajo malo potruditi s kuhanjem. Tudi tu se je malo pokazalo sončece - sem ga zelo pogrešala. Vsem lep pozdrav - moram vodoravno, moj pa v kuhinjo! Dušanka

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

21. okt 2005 16:13

Živjo! Kako lep dan je danes. Hvala Migla, če si si vsaj malo želela, da bi tudi nam sonce topleje posijalo, ti moram povedat, da ti je uspelo. Danes je neverjetno topel dan. Kaj počneš? Če se ne motim, si rekla da imate že v petek prosto. Verjetno spet kaj kuhaš za tvojo tamkajšno druščino. Imam občutek, da se v Egiptu veliko družite, glede na to da vedno ustvarjaš kakšne kulinarične dobrote ali pa si povabljena na poizkušino, ki jo pripravijo drugi. Imam Prav? Kot vidiš nas vse neizmerno zanima, kakšno je življenje tam. Saj veš, drugačna kultura, drugačni običaji. Hema čestitke!!! Nič ne obupaj, potrebno bo veliko vstrajnosti, ker kilogrami res gredo pri vsakem novem krogu počasneje dol. Predvsem drugi in tretji mesec še počasneje. Predlagam ti, da se tudi meriš, tako boš opazila napredek, tudi kadar bodo kilogrami stali. Neglede na to, kako dolgo bo teža stala ali bo šla počasi dol, vstrajaj. Verjemi se izplača. Ko boš ob koncu pogledala rezultate za nazaj, boš videla, da se izplača vstrajat. Čeprav imaš občutek, da ni napredka. Saj veš deka na deko je ob koncu diete lahko veliko. Res pa je da je potrebno VELIKO pozitivne motivacije, vstrajnosti in odrekanja. Če bo kdaj hudo, veš kje se lahko potožiš ali opomniš zakaj se trudiš... Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

21. okt 2005 16:44

Hojla! No,lepa reč,sem napisala precej dolgi post in vse skupaj po neumnosti izbrisala. Saj ni čudno,danes sem bila cel dopoldan tako zaspana,da sem napol v spanju delala,takšmno meglo sem imela na očeh,mehka sem bila pa ko želatina,sam pihnil bi kdo v mene,pa bi se prevrnila in verjetno tudi takoj zadremala. Da bi pa zjutraj pomislila še na kakšno tekanje ali telovadbo pa ni šans.Sicer ponavadi nimam problemov z vstajanjem,ampak vse skupaj mora potekati lepo počasi,brez kakršne koli naglice. Hema,dobrodošla med nami in le pogumno v boj. Encijan,tebi pa uspešen ponovni štart. Bonaca,praviš da je jest laže,kot pa se sprehajam,Se popolnoma strinjam,ješ lahko tudi sede ali leže,sprehajat se moraš pa obvezno pokonci. Migla,a si nam ti poslala sonce,al si pa tako zelo mislila na domovino,da jo je sonce prišlo pogledat,če je res tako lepo pri nas.Upam,da mu je všeč naša deželica in bo večkrat poslalo svoje tople žarke sem k nam. Ribica,ti se pa nam le pridruži na naši fešti.Pa lepo se imej jutri pod Kostanji! Jesen,kako hitro se nam kaznuje pregrešnost,kajne.Upam,da bodo ti zob vredu pošlihtali. Jankica,kakšno nedeljsko kosilo neki.Če boš hotela shujšati in to težo tudi obdržati,kar pozabi na prejšnji način prehranjevanja. 3 MD ni samo dieta,ampak način prehranjevanja in to verjetno kar za vso življenje,sploh če se hitro zredite. Jaz pijem čisto juho na B dan po obroku.Mesa in krompirja ne bom nikoli v življenju več jedla skupaj,to mi je jasno in tu ni nobene trtemrte! Marjanca,res je da šibam tretji krog,ampak ti si enga nardila orng in še sedaj si pridna in se paziš. Jaz pa grem malo dol,pa malo gor,pa malo dol,pa spet gor,pa dol,pa go rpa dol pa gor pa spet dol pa........ Če bi bila tako pridna kot ti,bi imela še kar nekaj kil manj kot sedaj,ampak jaz se prehitro vsega naveličam,pol ga pa serejem.... Mam že vrsto za zabo,tako da se bom morala usmilit otrok in jim malo dovolit na compjuter. Mejte se lepo! Marjetka cvetka

saby  

član od: 13.11.2004

sporočila: 140

21. okt 2005 20:38

Čer bejbe! KAko ste? Jaz, če povem po pravici sem čisto izmučena, komaj se še držim pokonci. ŠE malo pa bom padla v posteljo. Danes sem vstala ob 6.30, se oblekla in odpeljala na faks, tam sem bila do 12h. Potem sem šla k sošolki, šli sva na banko, nato k njej in potem sva tekli. Itak, Helena 45, da še tečem in to redno vsaki dan. Nato pa sva prišli iz teka in se stuširali, šli v mesto peš in nato nazaj k njej, vzeli psa in ga peljali na sprehod. V glavnem danes sem ful veliko prehodila pa še tekla sem. Sem utrujena, a prijetno utrujena. Želim vam karseda lep vikend. NOČKO saby

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

21. okt 2005 22:58

Zdravo! Evo mene, sem ravnokar prišla iz dela. Se je vlekel petek ko kurja čreva, pa je glavno, da je mimo. Hvala vam za čestitke in pohvale. Je pa to moj tretji krog, in vem, da gre precej počasneje. Pa z vašo podporo bom tudi tega zmogla. Marjanca, hja nov človek- sem doživela da sem se morala predstaviti bivsi sosedi, ko sva se srečali v lekarni, sosedi sva bili 25 let potem sem se poročila v drug kraj ( pred 6 leti). A veste kako ji je bilo nerodno? Jaz sem se pa od samega ponosa potem napihnila za eni dve konfekciski številki.Se hecam. Imela sempa že pred petimi leti približno to težo samo da je bila takrat zato kriva bolezen.(beri žvav s kleščami) in je bila moja podoba precej klavrna,medtem ko me zdaj kar razganja od zdravja. Rožica, hvala ti za tvoje vzpodbudne besede, saj vem da smo tukaj enake med enakimi in ena drugi tolažba pomoč in moč. Držite se! Lahko noč. hema

saby  

član od: 13.11.2004

sporočila: 140

22. okt 2005 10:11

En lep sobotni pozdrav! Kako ste? Jaz še kar dobro, sem komaj prišla k sebi, sem se včeraj kar precej namučila, a mi je všeč, da sem potem zvečer prijetno utrujena, da lažje zaspim... Hema, čestitam ti, da si tako vztrajna, o ko bi tudi jaz bila tako. 2 kroga sem že dala skozi, o tretjem pa niti ne razmišljam. Mi je lažje ločevati znotraj obrokov. Včeraj pa sem bila v CE v neki bio trgovini v centru mesta in sem si kupila 2 čokoladi. Ena ima 50 % kakava in je z mandlji, ena pa ima 70% kakava in je s pomarančo. Punce, jaz vam ne znam povedati kako sta obe dobri, nekaj nenormalnega. Nobena milka se ne more primerjati s katero od teh dveh. Želim vam lep vikend, upam pa, da se bo katera čez vikend kaj oglasila. saby

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

22. okt 2005 11:44

Ja kaj pa je danes - skoraj dvanajst, pa se je samo Saby oglasila. Nič branja. A ste šle vse v Maribor na srečanje? Le imejte se lepo in poročajte, kako je bilo. Jaz imam danes sadni dan, pa še kar gre. Lepo soboto vsem želim Dušanka

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

22. okt 2005 16:19

Dušanka,te je že kaj strah postalo,ko danes samo duhovi tu gori strašijo. Želim ti uspešen sadni dan,jaz ga imam jutri. Marjetka cvetka

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

22. okt 2005 18:33

Evo mene, rožice moje ! Kakšna dva nora dneva sta za mano ! Sploh ne vem, kdaj sem sedela, razen pri kosilu. Včeraj sem imela kar dolg spisek opravkov po službi, potem sem bila zmenjena s tremi prijateljicami, da bomo čagale in sem zato naredila eno vekliko skledo šobske oz. grške solate in eno skledo solate paradižnik, paprika, tune, sojini kalčki... In me ne bi bile ta prave, če to regljanje ne bi trajalo do enih ponoči, tako, da sem prišla domov okoli pol dveh. Obesila sem še perilo, ki mi ga je sin prej dal prati, pa brala sem še, tako, da sem zaspala ob pol treh zjutraj. Danes pa tudi že ves dan divjam, saj je bil treba ogromno narediti, ker jutri zjutraj pakiram. Za znoret. Kar naprej mislim, da ne bom še kaj pozabila. In za nagrado, ker sem bila tako pridna, bom danes imela sladek večer. Sem si že nastavila to, kar bom jedla in komaj čakam, da navalim. Dušanka, pa je res sranje, da te noga tako zelo boli. In to kar naprej in toliko časa. Uboga revica, pa nič ti ne moremo pomagati. Boljše, da ne bi toliko pisale, da ne bi hodila k računalniku brati, ker te potem noga še bolj boli. Marjetka cvetka, saj se tudi jaz pri samo enem otroku "borim" za računalnik. In kako me čudno pogleda, ko mu napovem, da čez 5 minut bom na tem stolu jaz namesto njega. Glede moje teže mi je zdaj jasno, da sem pridobila 1 kg, vendar glede na to, da grem jutri med modro bele marjetice, mi jo bodo hitro pobrali. Imam kar slabe izkušnje z bolnicami. Hudič bo le, ker nekaj časa ne bom mogla telovaditi. Si bom morala zmanjšati obroke. Encijan, danes je tvoj dan D, kajne ? Upam, da si uspešno začela, čeprav je sobota nenavaden dan. Ali pa mogoče ravno ne, ker si doma in si lahko b miru pripraviš obroke. Tisto s kosilom v službi bo po moje res prava odločitev. Poizkusi in boš videla, če se bo obneslo. Zdaj grem navalit na sladkarije. Ne morem več zdržati. Po moje tudi živčki pred jutrišnjim dnem delajo svoje. marjanca45

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

22. okt 2005 19:32

No,jaz se pravkar bašem z jedilno čokolado,mal prej pa sem pojedla kos kruha z marmelado. Jutri sem sadna,v ponedeljek pa je devetindvajseti dan,torej vodni dan. Kil je šlo zelo malo dol,nekaj pa le,tako da malo je še vedno boljš kot nič. Marjanca,upam da si se naužila sladke večerjice.Želim ti da bi hitro okrevala in se čimprej vrnila med nas. Naj ti sinko sprinta naše pogovore,boš nas pa lahko v bolnici brala. Saj pa res,Encijan je danes začela.Kako kaj,javi se nam mal¨! Drugače imam pa danes računalnik bolj zase,ker je starejša hči na praznovanju rojstnega dne pri prijateljici,mlajša pa je bila na kostanjevemu pikniku z taborniki in je zdaj dobila ustvarjalni navdih in veselo riše. Mejte se lepo punce! Kako se le ima naša Ribica na srečanju kuharskih velemojstrov? Marjetka cvetka Sporočilo je spremenil(a) Marjetka cvetka dne 22. okt 2005 19:35:26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti