Ločevanje živil 90. dni - 5. del

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

8. avg 2014 9:12

sexybeast ne pogovarjaš se s sabo, se ti pridružujem

že kak mesec napovedujem, da jutri začnem. No, danes sem pa res. torej moj 1. dan LD

Imam pa 163cm in 67,7kg. Nekaj se jih je nabralo po porodu (cca 3-4kg), ostalo je od prej :) moj cilj je priti pod 60kg.

torej začenjam z beljakovinskim dnem:

Z: 2 nektarini

K: prikuha iz mešane zelenjave in čevapčiči

V isto kot kosilo

Upam, da že 1. dan ne delam kakšnih prekrškov in da bo uspelo, proti večeru s tamalo narediva še kak krog z vozičkom in to je to.

tamara

sexybeast  

član od: 1.8.2014

sporočila: 15

8. avg 2014 18:48

živjo tamara in me veseli, da bova v tej temi dve.. za vse ki se pa še mogoče odločate a bi ali ne bi, vam povem, da je zdaj pravi čas, sploh zaradi ogromne količine sadja in zelenjave.. ;))

danes imam sadno-zelenjavni dan, počasi tudi ta postaja priljubljen (škrobni dan mi je najhujši, nimam ideje kaj bi jedla, riž sem zdaj že 2x, krompirja pa ne maram preveč.. se pa sprašujem če bi lahko jedla krompirjeve njoke?)

Za zajtrk sem pomlatila lubenico, tehtala je sicer 3kg z "olupkom" vred, nisem je pa mogla cele pojest in sem jo jedla še za malico kasneje.

Kosilo je bilo dušeno kislo zelje, potem pa prekršek dneva - Barcaffe Coco freeze ledena kava z mlekom :P njam!!

Za večerjo imam mešano solato (zelje, redkvica, radič, paradižnik).

Jutri pa beljakovinski oziroma MESNI dan, v hladilniku že čakajo hrenovke ovite s slanino!! :P

 

Še to dodajam... sem šla malo brat od ostalih uporabnikov, ki so se šli to dieto in so v roku 8 dni vsi že zgubili po 3kg, jaz pa komaj 1kg od 1.8. do danes. Bom res mogla skenslat kavice, da bo šlo hitreje al kaj :( mogoče pa količinsko preveč pojem?? Za kosilo poln globok krožnik, večerja NI polovica manj ampak malo manj kot za kosilo.. :(

sexybeast

Sporočilo je spremenil(a) sexybeast dne 08. 2014 18:58

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

8. avg 2014 19:19

njoki so po moje oh. kaj pa kus-kus, jaz ga imam zelo rada, ali pa ajdova kaša z jurčki.

v 8 dnek 3 kg, komaj čakam, ker imamo poroko čez 14 dni, haha.samo po moje je tudi odvisno koliko imaš extra, ti imaš skoraj 0, verjetno tudi zato manj, je pavsekakor bolj zdravo počasi.

jaz sem glih povečerjala, 1. dan brez prekrškov. jupi

tamara

sexybeast  

član od: 1.8.2014

sporočila: 15

8. avg 2014 21:37

Kuskus je v bistvu testenina, tako da OH dan. Ajdova kaša pomoje tudi OH... jaz če za kaj nisem prepričana kaj je, grem guglat ali pa si enostavno zadevo privoščim za večerjo na OH dan oziroma imam tak plan, ker za večerjo pri OH mi vedno potem zapašejo sladice, ker vem da si jih potem spet tri dni ne bom mogla privoščit..

 

sexybeast

sexybeast  

član od: 1.8.2014

sporočila: 15

9. avg 2014 11:44

No evo, včeraj zvečer ko sem gledala film, sem pojedla 1 bonbon Bajadera. Se tolažim s tem, da so ti bonboni itak napol "oreški" in da ni bilo prehudo. Joj joj.. :D Sicer pa lepo cel dan na sadju (izključno lubenica) in zelenjavi, zvečer je tista mešana solatka pasala kot ne vem kaj. Že zdaj lahko povem, da tudi ko bo konec diete, se bom pomoje lahko držala tega bolj zdravega načina prehranjevanja. Predvsem sladkarije si bom privoščila 1x na 4 dni, kot je v tej dieti... Danes si je fant cvrl jajca z ocvirki, jaz na balkonu jedla svojo lubenico in me je potem pohvalil, da kako lepo se držim in da me občuduje, kako se znam upreti skušnjavam :P

Danes torej beljakovine, njammm..

Z: poln krožnik lubenice, kava s cimetom, stevio in mlekom

K: 3 koščki mini hrenovk iz svinjine ovitih s slanino, 1 bombetka s semeni, solata

V: 2 koščka istih mini hrenovk, solata

 

Tamara, kako pa gre tebi? :))

sexybeast

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

9. avg 2014 14:18

oj,

 

za kuskus sem zgleda res mimo pihnila, ajdo za ne, poglej http://www.ločevalnadieta.com/%C5%A0krobni_dan.php

 

jaz danes škrobni dan

Z lubenica

K zelenjavna rižota+solata

V isto kot kosilo.

lačna pa že cel dan ko hudič.

po moje bo vmes še kakšna malica- upam, da samo sadje.zvečer smo povabljeni na fešto, bom že prej doma jedla, da ne bo skušnjave. zdej pa pucat, bo minil čas.

kolk dni si ti že na dieti?

tamara

sexybeast  

član od: 1.8.2014

sporočila: 15

9. avg 2014 15:25

Mogoče pa premalo ješ? Moraš vedet, da pri tej dieti kalorije niso pomembne, jaz pa naprimer pri večerji tudi ne gledam da je ravno za polovico manj, če sem lačna, sem lačna in raje pojem poln krožnik, kot da bi potem šla še jest nevem kaj.

Kar se tiče pa popoldanskih malic, ti pa priporočam da si raje narežeš zelenjavo, npr kumare, papriko, stebelno zeleno, korenček, paradižnik,... sadje in oreške pa imej dopoldne, sploh oreški te bodo zelo nasitili.

Lej, meni tale stran zelo pomaga; https://sites.google.com/site/locevalnadieta/potek-die

 

Midva sva ravno po kosilu, čez kako urico bo na sporedu še Cocofreeze ledena kavica, potem proti večeru gremo na daljši sprehod, potem še večerjica in to je to za danes.

Jutri škrob :( ravno gledam, kaj bi naredila, riž ne bom spet jedla, verjetno bom nekaj iz krompirja ustvarila, mogoče kakšen krompirjev golaž, za fanta dam notri še meso in bo v redu..

sexybeast

sexybeast  

član od: 1.8.2014

sporočila: 15

9. avg 2014 15:43

Aha, ravnokar še tole odkrila, izgleda da kuskus ne spada pod OH, ampak škrob? Sicer mi ni čisto jasno kako, ker to je kot testenine, se pravi enaka sestavina, sem pa ravnokar na tej strani odkrila, da sta kuskus jedla na škrobni dan, medtem ko zapisan je pa pod OH.

Ne vem, sem zmedena zdaj (sama še vedno prepričana, da spada pod OH).



sexybeast

Sporočilo je spremenil(a) sexybeast dne 09. 2014 15:50

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

9. avg 2014 17:39

http://steadystrength.com/5-healthier-carb-choices-that

Couscous looks healthy but it is really a simple carb (carbohydrate oziroma OH), with nutritional value similar to white pasta.

+ http://www.caloriesecrets.net/good-carbs-and-bad-carbs-the-

(dejstva o dobrih in 'slabih' OH)

Z wikija: Couscous is a traditional Berber dish of semolina (granules of durum wheat) which is cooked by steaming.

Pa še:

There are 112 calories in 100 grams of Couscous (Cooked).
Calorie breakdown: 1% fat, 85% carbs, 14% protein.

(http://www.fatsecret.com/calories-nutrition/usda/cousc)

 

Kuskus je torej precej podoben (durum) testeninam, torej je OH.



Life is war against boredom~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 09. 2014 17:41

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

9. avg 2014 17:42

Jaz sem se pa veselila, da spada med škrob. smrk smrk

Možno, da premalo jem, ker sem hitro sita, ne pojem veliko (včeraj za kosilo npr. 4 čevapčiče, za večerjo 2), vendar jaz bi večkrat pa po malem. Večerjo sem že pojedla, verjetno bo še kakšno sadje ali zelenjava do večera. Grešila pa nisem nič, si zaenkrat še ne smem privoščit. :)



tamara

Sporočilo je spremenil(a) sajovict dne 09. 2014 17:43

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti