Vaše izkušnje nova kuhinja 2. del

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

25. feb 2007 11:20

Joj, kakšna dobra tema, sama pravkar kombiniram,načrtujem, spremljam.....Tjaš je že enkrat,napisala o svoji kuhinji, pom. koritih, hvala tjaš za ponovne informacije. Sama imam čas do poletja da vse skombiniram,kajti selili se bomo v mansardo , in tudi sama bom imela v obliki črke U. TOREJ HVALA VSEM ZA INFORMACIJE SO VEČ KOT ZAŽELENE MARSIKATERI. Pri meni je edina razlika , da NE bom imela pomivalca,sedaj ga imam, ampak ga uporabljam 1-2 na mesec. Ja žal, samo trije smo in se ne splača,no meni ne. Pravim , malo v šali , da ne rabim dveh,ha ha ha.Imela pa bom samo izvlečne predale,pa visoko omaro tudi izvlečno, nič več omaric s standardnimi policami. Po tleh pa bom imela ploščice in električno talno gretje,???Ima katera izkušnje o tem? Po ostalih prostorih pa bom imela pluto. Upam da bom zadovoljna. Torej, prosim za vaše izkušnje, še naprej, nas je več takšnih, ki nas to zelo zanima. Lipa, tistim elementom se reče kotni vrtljivi el. Lep pozdrav in čudovito nedeljo vam želim gostenn Sporočilo je spremenil(a) gostenn dne 25. feb 2007 11:23:35

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

25. feb 2007 11:27

Mimika, tudi jaz načrtujem opremo za kuhinjo, tako kot ti gledam te višje pomivalce. Koliko vem, so višine cca. 110 cm, spodaj je ponavadi predal. Tako se ti ni treba pripogibat, ko zlagaš posodo v stroj. Sem pa videla v katalogu od Nolte, da je pomivalec stal stran od ostalih elementov, tako, da ga ni jujno postaviti ob korito. Je pa potrebno prilagoditi inštalacije oz. vodo. Bom poiskala link na kuhinje, da vidiš kako tam izgleda. http://www.nolte-kuechen.de/index.php?id=124&L[front]=88 Odprlo bo zeleno kuhinjo, izberi bele fronte-pod sliko in bo prikazalo pravo. Evo, skrajno levo na sliki je pomivalec, kar prostostoječ. Nekaj podobnega bom jaz kupila, samo ne vem še od katerega proizvajalca. jass Sporočilo je spremenil(a) jass dne 25. feb 2007 11:30:46 Sporočilo je spremenil(a) jass dne 25. feb 2007 11:31:51

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

25. feb 2007 11:40

Še eno vprašanje glede stene pri delovnem pultu. Ploščice mi zaradi fug niso všeč. Prijatelji so imeli rostfreijasto ploščo, ki je bila grozna za čiščenje. Kaj je še mogoče dati? Kaj v enem kosu, da ni fug in da ni gloncanja?! mimika

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

25. feb 2007 12:05

Lahko daš pleksi steklo, ali pa daš enake barve stensko ploščo kot imaš delovni pult. Steklo lahko dobiš v barvah, lahko si sama pobarvaš steno. Je pa o tem že bilo govora pred kratkim, malo pobrskaj na forumih. jass

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

25. feb 2007 13:11

Mi imamo med elementi kaljeno steklo. Obnese se več kot odlično. Že steklar je izrezal luknje za vijake. Steno pobarvaš z željeno barvo, pritrdiš steklo in voila. Ko se barve naveličaš enostavno odstraniš steklo, prebarvaš in imaš občutek nove kuhinje. Tudi za vzdrževanje je steklo zelo hvaležno. Avena

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

25. feb 2007 15:53

Avena zanima me to kaljeno steklo. Je čiso prozorno ali mlečno ali ... Kaj pa čiščenje? Imam občutek, da se pozna vsaka kapljica. Najbolj všeč mi je stenska plošča v enaki barvi pulta. Me pa zanima, kje se to kupi. Imam staro kuhinjo in ploščice, bi pa to zamenjala. Če kdo ve kje se kupi stenska plošča, bom zelo vesela. Hvala in lep dan želim. buča

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

26. feb 2007 14:19

Buča, kaljeno steklo malenkost, ampak res malenkost potegne na zeleno. Kar se tiče vzdrževanja je popolnoma neproblematično. Obrišeš z mokro krpo in je. Daleč od tega, da bi se poznala vsaka kapljica. Avena

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

27. feb 2007 17:51

Tjaš, kateri tip poda od Juteksa pa imaš? Bom šla mogoče v Žalec mal pogled ta vikend..In pa kako izgleda ultragranit? LP juhica

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

28. feb 2007 10:07

buča je napisal/a:
Najbolj všeč mi je stenska plošča v enaki barvi pulta. Me pa zanima, kje se to kupi.
Tam kjer pult. Praviloma imajo obloge v dveh izvedbah: na tanjši podlagi (obloga je debela 1 cm ali kakšen cm manj) za stene in na debelejši podlagi (3 ali 4 cm) za pult.

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

28. feb 2007 12:18

Če česa ne maram v moji kuhinji, potem so to koti (imam kuhinjo v obliki črke U). Ker sem poslušala druge in v kot namestila omaro, kjer se police zavrtijo, mi je še danes žal. Če bi še enkrat kupovala kuhinjo, bi kote pustila brez omar in tam, kjer so trenutno vratca, namestila predale. Odlična ideja je tudi globoko korito, v moji prvi kuhinji je bilo nizko in zatem nikoli več. Že drugo pečico imam nameščeno v višini oči, saj se ni treba sklanjat in mimogrede vidiš, kaj se v njej dogaja. Pogrešam pa shrambo, kjer bi bila živila na hladnem, a suhem. Za tla predlagam kaj trpežnega, na parketu se pozna prav vse. Če veliko pečeš in kuhaš je fino, če imaš del površine delovnega pulta precej velik. Pa veliko vtikačev, ki so pri roki (tam, kjer največ delaš). Tudi dobra osvetlitev ni odveč... Kozmeja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti