Razpored v hladilniku

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

tema odprta - 6. okt 2005 18:42 | ogledi: 3.166 | odgovori: 7

V torek dobim nov gorenjev kombiniran hladilnik, s tremi zamrzovalnimi predali spodaj pa bi si rada hrano pravilno razporedila in to predvsem v zamrzovalnih predalih. Kako si kaj to organizirate? Za vzgled si sigurno ne bom vzela svoje mame, ki ima vse nabasano in rabi sto let, da vse premeče in na koncu čisto spodaj najde kar je iskala... Organizacija ni moja najboljša plat pa bi prosila za pomoč...

Lp, Tina

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

6. okt 2005 18:51

Imam visoko zamrzovalno omaro (in vedno premalo prostora), sem tudi sama močno iskala, kje je kaj - sedaj sem se navadila, da imam na karo papirju s črtami ločene posamezne predale. V njih napišem, kaj je v katerem predalu in koliko komadov (s svinčnikom, da sproti radiram, ko porabim). Pa če bi bila dosledna, bi še šlo, ampak vsake toliko, ko odtalim omaro, moram sve ponovno prešteti in napisati - skoraj nikoli ne štima. Tudi jaz sem ena tistih, ki nisem najbolj prijateljica z organizacijo..... No, sedaj je kljub vsemu malo boljše, kot je bilo včasih. Dušanka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. okt 2005 18:59

Tudi jaz imam le tri zmrzovalne predale v kombiniranem hladilniku. Moja organizacija je taka: v enem zelenjava, v drugem meso, v tretjem kruh, sladoled in "pribežniki", ki niso najdli prostora v ostalih dveh predalih. Nekako gre, čeprav je prostora vedno premalo tjas

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. okt 2005 10:28

Imamo sicer visoko zmrzovalno omaro, ampak jaz imam od tega samo 2 predala, tako da gre takole: v enem je sladoled, posoda za sladoledomat, razne hrane za sproti, ala domači njoki, listnato testo, kruh... v drugem pa zmrznjeno sadje in zelenjava - kupljena ali doma narezana in kadar je kako meso, pa seveda kaj za cucka:) Ko bova imela svoj hladilnik s tremi zmrzovalnimi predali, bo pa najverjetneje tako: v enem bo sladoled in posoda za sladoled, listnato testo, kruh, skratka +/-sladke zadeve v drugem bo zelenjava in sadje, petršilj, zelena, bazilika... v tretjem meso, juhe, omakce, zmrznjena hrana za kužiko (po lončkih, domača, seveda) Če se bo dalo, bi bila najbolj vesela, če bi lahko imela en del sladkega predala vedno prazen, ker pogosto delam kake torte in je to super, da ti ni treba vsega rpemetat, če češ ohladit torto, strdit na hitro kako kremo, želatino,... ampak bomo videli... Seveda si želiva kako zmrzovalno omaro, ampak je žal ne bova imela kam dat... Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. okt 2005 12:29

Imam hladilnik z zamrzovalnikom, dva predala, in zamrzovalno omaro. Razporedim pa tako: skupaj zelenjava, pa meso, že pripravljeno za uporabo (zrezki, za enolončnice in rižote in podobno), v tretjem predalu večje kose pečenk. V enem imam zgolj sestavine za eksotično kuhinjo, v enem pa vse ostalo, kar ne sodi v nobenega od naštetih predalov. Eden pa je seveda za ribe in druge morske reči. V dveh predalih nad hladilnikom imam zamrznjene stvari za sprotno uporabo: jušno zelenjavo, kupljene zadeve (medljoni, puranje palčke in podobno), bifteke (ker se sin v trenutku spomni, da bi mu eden teknil okoli devete zvečer...), žemlje in podoben drobiž za vsakodnevno uporabo.Mamamia mamamia

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

7. okt 2005 15:03

Jaz imam pod hladilnikom 4 predale zamrzovalne skrinji(c)e. V zgornjem je domača govedina za juho, večji kosi za nedeljska kosila. Drugi je v celoti za našo štirinožno prijateljico (že kuhana domača hrana, njene puranje krače in ostale mesnate zadeve), v tretjem je preostanek mesa, piščanec, in kar je še podobnih stvari, pripravljene stvari, včasih kakšni kupljeni cmoki ali kaj podobnega. Spodnji je za zelenjavo (seveda premajhen) in poleti za lediske za hladilno torbo. Sladoled zrinem tja kamor je prostor, potica od velike noči pa se tudi še valja nekje med zelenjavo. Se bo najbrž preselila v ta okrogel predal pod koritom :( Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

7. okt 2005 16:16

Jaz imam na vrhu meso,potem predal nižje kupljene že zmrznjene stvari,potem zelenjava,ki zasede dva predala(imam vrt),potem so na vrsti razne doma pripravljene gotove jedi,čisto na dnu pa je še en mali predalček,kjer imam shranjene vložke za hladilno torbo!Tako nekako naj bi bilo! Je pa res,da se mi večkrat kakšna stvar pomeša v kakšen drug predal in potem iščem kot nora po vseh predalih!In na koncu je vse tako,kot pri tvoji mami,Lunika Marjetka cvetka

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

7. okt 2005 16:21

Jaz imam tri predale v hladilniku in v njih totalen kaos. K sreci se jih da vzeti v celoti ven, tako da je preprosto vse premetati in nametati nazaj. Se dobro, da nimam vecjega hladilnika! ines

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti