Ali je v kupljenem kruhu mleko?

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

tema odprta - 21. sep 2005 14:02 | ogledi: 4.342 | odgovori: 11

Mi zna kdo na hitro to odgovorit? Zanima me namreč ali je v belem kruhu mleko, kako naredijo kvasec, ali dajo suh kvas?

V naprej najlepša hvala!

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

21. sep 2005 14:05

Po mojem laičnem mnenju v navadnem kruhu ni mleka. Če že mleko v prahu ali sirotka v prahu. V čem bi bila pol finta da prodajajo mlečni kruh oz. štručke posebej (dražje seveda :( ). Živilske tehnologinje bodo najbrž vedele. Kvasec se po moje lahko nastavi tudi s toplo vodo, sploh pa se industrijska priprava kruha zelo razlikuje od domače. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

21. sep 2005 14:10

Aha, potem nekaj od mleka le je. Sprašujem zato, ker malček ne prenaša laktoze, torej tudi sirotke ne in mleka v prahu. Se pravi, da, če vaše razmišljanje drži, tudi tega ne bi smel.. Ampak reakcije na kruh pa nima..... Hmmmm. Hvala.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. sep 2005 14:24

Mirjam, vprašajte v pekarni, tudi povejte zakaj sprašujete, pa je problem rešen. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. sep 2005 14:47

V principu v kupljenem kruhu ni mleka, razen če je mlečni, seveda. Kvasec se čisto lepo naredi tudi z vodo, že večrkat sprobano, kvas pa verjetno uporabljajo tudi suh, ponekod pa svež, mislim, da je to odvisno od pekarne. če te pa skrbijo razni drugi dodatki v kruhu (druga vzhajalna in rahljalna sredstva, ki niso kvas in naj bi bila manj nedolžna), mu pa kruh speči sama. Tule lahko za Žitove kruhe vidiš, kaj vsebujejo: http://www.mlinotest.si/izdelki.php?item=33 Za druge pa se prav tako obrni na proizvajalca, to so dolžni povedati, sploh s tem razlogom! Veri

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

21. sep 2005 18:20

Imam prijateljico ki dela v vrhniških pekarnah in tam uporabljajo mleko v prahu - ne vem pa če za vse kruhe oz. za katere... Staša Frank

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

21. sep 2005 18:37

Veri, pripela si link na Mlinotestove kruhe Na strani od Žita pa imajo žal od svojih kruhkov le slike, pa nič o tem, kaj je v njih. Mirjam, če ste doma veliki potrošniki kruha, se ti že kar splača kupiti mašinco za kruh. Trenutno jih je kar nekaj različnih v akciji, tako da lahko človek za 10.000 tolarjev že kar izbira... Drugače pa... za navaden kruh je bolj malo verjetno, da uporabljajo mleko (predrago), se pa zna zgoditi, da v kvašo dodajajo kak drug proizvod, ki vsebuje laktozo, zato bo za kupljene kruhke res najbolje, če se pozanimaš pri vam najljubšem proizvajalcu. tjas

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

22. sep 2005 7:58

Hvala vsem!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. sep 2005 9:45

Ups, tjas, hvala Vsak se 1x zmoči, je reku ježek in zlezel iz krtače... Sem iskala Žito z najdijem, pa mi je Mlinotest ven vrglo, potem sem pa mislila, da spadajo skup ali kaj takega... Pa je bilo žito v tem primeru očitno res žito in ne Žito:) Ker na to, kdo je koga kupil, se ne spoznam;) No, bo pa Mlinotestove kruhke kupovala:) Ali pa svoje, se strinjam, da je kruhomat super! Veri

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. sep 2005 10:02

MIRJAM, tudi pri nas imamo teževe z alergijo na kravje mleko in glede nato, da se s tem borimo že dobra 3 leta, so naše izkušnje naslednje...v kruhu načeloma naj ne bi bilo mleka, saj naj bi mleko vplivalo na obstojnost kruha...tako so mi rekli, komentirala pa ne bom, vendar pa se je pri nas zgodilo, da to velikokrat ni bilo res, saj je naš malček kljub njihovim zagotovilom, da v njihovem kruhu ni mleka, dobil reakcijo...zato smo pač stestirali določene vrste kruha in sedaj kupujemo samo te vrste kruha, če pa že kupimo kakšno drugo vrsto, pa vedno kupimo pakiranega, na katerem je deklaracija s sestavinami...pa veliko veselja z vašim malčkom vam želi, Katjuška.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. sep 2005 22:29

Ker ima moja prijateljica alergijo na jajca in pšenično moko, sem pred njenim obiskom hotela kupiti nekaj brez tega. V Interšparu imajo za vsak izdelek ( po predpisih) specifikacijo sestavin. Vse krušne zadeve vsebujejo pšenično moko. Vse podatke mora imeti dati na razpolago prodajalec. frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti