Priprava odojka

buba11  

član od: 11.2.2005

sporočila: 28

tema odprta - 8. sep 2005 20:01 | ogledi: 9.016 | odgovori: 2

PROSIM, ČE MI LAHKO KDO NAPIŠE, KAKO SE ZAČINI ODOJKA ZA PEKO V NA ŽARU.KOLIKO ČASA PRED SAMO PEKO ITD... ODOJEK JE TEŽAK 25kg, IN JE ŽE OČIŠČEN.PEKLI GA BOMO CELEGA

buba11

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

9. sep 2005 8:07

če ti ni predrgao pokliči 040 429 938 - Rok ti bo iz prve roke vse povedal, strokovnjak v peki odojkov pozdrav iz gorenjske smrkolina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. sep 2005 11:49

Če prav mislim, ga boste pekli na ražnju? Odojek naj bo nasoljen čez noč, med sol strite tudi nekaj česna. Ker je 25 kg čiste teže kar precej, ga bo seveda treba peči počasi in po polovici pečenja pod stegna dati malo več žerjavice. Tik pred koncem pečenja ga naš oče, ki odojke, jagenjčke in kozličke na ražnju suče ze kakšnih 40 let, čisto malo poškropi s pivom. Drugi začimb mi ne dodajamo, slišala pa sem, da nekateri mešanici soli in esna in dodajajo tudi kakšna zelišča. Nam je ljubša "natur" varianta. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti