Nekaj dobrega za na pot

matejčica  

član od: 24.8.2005

sporočila: 42

5. sep 2005 11:47

Sej lahko vzamete tudi kakšne paštete ali pa mesne narezke. Sendviči v hladilni torbi pa ostanejo sveži in užitni vsaj en dan, preverjeno! Pa lepo potovanje! matejčica

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

5. sep 2005 12:20

Muffinsi, testeninske solate, pohano meso, mesni narezek, konzervirana tunina in paštete, polpeti - sojini ali zelenjavni, sir, kruh seveda, slano pecivo, sadje, zelenjava, .... in topli napitki v termovkah in tudi hladni zeliščni čaji v plastenkah so veliko boljši kot sladki sokovi. Takšne stvari vzamemo na pot in počakajo tudi brez hladilne skrinje, če niso ekstremne temperature. To vedno prakticiramo na potovanjih, še nikoli se ni zgodilo, da bi bilo kaj narobe - mislim na pokvarljivost živil, pa so se konzerve tudi po cel teden packale v nahrbtnikih in šotoriih. Moja kolegica je tako prepotovala že pol sveta, vedno ima s seboj zalogo konzerv z "hude čase". Če pa si kdo posebej zaželi kaj toplega, pa pade kak kos pice ali topli sendvič na kaki bencinski. Res pa je, da so cene ob glavnih poteh precej zasoljene.... Lep pozdravček, S.

filomena  

član od: 3.8.2002

sporočila: 45

8. sep 2005 20:44

Hvala vsem za ideje! Pot bo v Belgijo in sem že sita nemške hitre hrane ob avtocestah, ki se z italijanskimi "avtogrili" ne more primerjati. Za špansko pito nisem vedela - zdi se obetavno, bom poskusila! Riževa solata se tusi sliši super.... Lp carpe diem Sporočilo je spremenil(a) cindy dne 08. sep 2005 20:45:28

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. sep 2005 21:27

Tudi midva jutri zjutraj potujeva. Razen vode in po en sendvič vsakemu ne bom jemala s seboj nič. Pot bp zelo dolga in upam, da bodo za naju dobro poskrbeli najprej na letalu, potem pa na ladji (najprej Pariz, nato Amerika, Mehika in Jamajka). Ko se vrnem bom, če bo Jernej dovolil, podkrepila še s fotografijami (hrane, jasno). Do takrat pa lep pozdrav, tokrat še iz Ljubljane. Vesna Vesna Milek Recko

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

8. sep 2005 22:05

Jaz pa predlagam pitulice (kot se jim reče na med.over.netu) oz. mini sirove bureke (kot se jim reče na Kulinarični sloveniji)...recept za sladnje je v bazi, za pitulice pa boš našla z iskalnikom, lai pa če kakšna dobra duša prilepi link :) narediš lahko tako slane (tisoč različnih okusov) in sladke (npr. s sladko skuto, jabolki, rozinami....) So pa izjemno primerni za transport! LP Zala

filomena  

član od: 3.8.2002

sporočila: 45

10. sep 2005 19:12

Vesna - srečno pot!!! Zala - grem takoj poiskat recept! Hvala vsem! Lp Alenka carpe diem

Xenna  

član od: 11.4.2005

sporočila: 34

11. sep 2005 20:56

Predlagam hrenovke v listnatem testu.Hitro in okusno! LP Xenna Xenna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti