Margarina ali maslo v pecivu

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

2. sep 2005 11:26

Veri, maslo dobiš tako, da surovo maslo skuhaš na ne previsoki vročini, tako da izhlapi ven voda, ki jo je v surovem maslu kar nekaj. Voda izhlapi, na dnu posode ostane usedlina, ki jo imajo nekateri za specialiteto (za na kruh), ostane pa maslo, rumena maščoba, ki v nasprotju s surovim maslom ostane uporabna tudi eno leto. Surovo maslo pa se naredi kot si rekla. Mamamia, še vedno čakam recept za slano čebulno marmelado! Spomni se name!!! Lisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. sep 2005 11:40

Lisa, hvala za opozorilo. Čez vikend od doma oziroma najaksneje v ponedeljek. Mamamia mamamia

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

2. sep 2005 12:37

Lisa, poglej pri temi čebula - recepti nasveti. Tam sem prepisala en recept za čebulno marmelado, ki je bil tiste dne objavljen v Večeru. Mogoče ti kaj koristi. Lep pozdrav! riba-ribica

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

2. sep 2005 14:07

hvala, Riba-ribica, sem našla! Lisa

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. sep 2005 14:23

Lisa, kaka pa je ta razlika v pecivu, če ga narediš z maslom in ne s surovim maslom? Sploh si ne predstavljam... a to je potem tekoče ali se spet strdi? In, ali je to uporabno tudi za krhka testa ali je za ta primerno le surovo??? Imam veliko vprašanj, ampak s temle maslom sem zdej pa čisto zmedena in si sploh ne znam predstavljat Lp, tjas

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. sep 2005 14:32

Ne bom na veliko diskutirala. Take in podobne stvari nam je razlagal mojster Goljat. To da je v maslu več vode kot v margarini nam je povedal nič kolikokrat na tečajih. Da je pa kljub vsemu maslo boljše od umetne margarine se strinjam z vsemi. Ker se je debata tako zelo razširila pa ga bom naslednjič podrobneje izprašala. Sporočim, a šele konec meseca. lp Vesna Vesna Milek Recko

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

2. sep 2005 15:15

Tjas, maslo je popolnoma v trdnem stanju. Piškoti pa so, n.pr. blazno fini in krhki - s pekača lahko jemlješ šele hladne. Okus keksov po čisto navadnem receptu je čudovit - kot pri tistih škotskih keksih, ki jih prodajajo v čajnici na Bledu. Maslo je še posebej primerno pri izdelavi krhkega testa. V starih časih se je pa uporabljalo za fino zabelo. Ampak nima smisla komplicirat - danes le redko kdo najde čas za kuhanje masla - kadar si želiš narediti kaj bolj kvalitetnega, pač uporabiš surovo maslo, ki je na razpolago v vsaki trgovini. Lisa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. sep 2005 17:49

Tudi pri kukijih je zelo velika razlika. Z margarino sem jih delala samo enkrat in nikoli več. So se preveč razlezli. Loni Makaroni

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

3. sep 2005 18:52

Ja,to pa,nič ni boljšega kot domače surovo maslo,ki ga narediš s stepanjem smetane.Moja mama pripravlja tako surovo,kot kuhano maslo,seveda iz domačega mleka oz.smetane.Mora pa biti smetana sladka,ne kisla. Marjetka cvetka

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

4. sep 2005 23:16

Pozdravljeni! Kar se tiče masla in margarine. Meni margarina v slaščicah smrdi, milo rečeno. Sicer sem kar nekaj časa že razmišljala kako argumentirat uporabo enega in drugega. Napišem v naslednjih dneh. Lep pozdrav veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti