Enodnevni izlet

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

17. maj 2012 20:50

Najlepša hvala za vse nasvete! 

roža

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

19. maj 2012 9:41

Še poročilo - bilo je zelo lepo. Sicer nama je pred odhodom zagodel avto, ki je bil potreben manjšega popravila. Ampak je najin mehanik tako super, da izlet kljub temu ni odpadel, nama je pa žal ostalo malo manj časa za potepanje po Trstu. Zato sva se odločila, da bova oglede znamenitosti pustila za drugič. Tokrat sva uživala v sprehodu po centu Trsta, v poležavanju na pomolu, šla sva tudi na sladoled in do gradu Miramare, ki pa si ga tokrat nisva ogledala. Pred odhodom domov sva šla namočit še noge v morje in uživat v njegovih zvokih. Trst nama je bil všeč, vreme prekrasno, prevelike gneče pa tudi ni bilo.

 

Vsekakor se bova v Trst še odpravila (je res zelo blizu) in si vzela čas za ogled znamenitosti, pa tudi vožnja s tramvajem naju mika.

roža

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

19. maj 2012 16:14

Evo tako je prav, zmeraj je treba nekaj pustiti še za drugič Pa kar kmalu ga zvleci kam, nikar ne čakaj predolgo. Finančni zalogaj je sila majhen, užitek pa zelo velik. Itak smo kronično preveč doma zaprti, tako da je treba izkoristit vsako možnost za kam it. Pa še nikoli ne veš (ne daj bože), kdaj nas štrafa kak hud problem v življenju in se ne bo dalo več it naokoli. Tako, da je treba iti dokler se še lahko gre.

Viva Meier

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

20. maj 2012 8:46

Super Roža! Ampak za Rilkejevo pot si vsekakor enkrat vzemi čas, mi smo bili pozno jeseni, ko je bila pri nas že slana in megla, tam pa..... milina. Ne bo vam žal.

Naša četica se danes tudi odpravlja na morje - gremo odkorakat rundo z Belega križa v Fieso - Piran - Portorož - skozi tunel v Strunjan in nazaj na Beli križ. Na poti bodo kosilo, namakanje palcev v morje, sladoled, fotosafari in (vsaj ena) kava, tako da predvidevam, da bo trajalo ves dan. 

Sonja

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

29. jul 2013 20:14

Me je vzpodbudilo Etkino vprašanje izpred nekaj let, za katerega mislim, da je še vedno zanimivo:

" Enodnevni izleti okrog Ljubljane ? "

Ker imam zadnji mesec in pol veliko več časa, kot pa zadnjih 6 let, skušam to nadoknaditi z izleti v bližnji naravi:

Iški Vintgar

Kurešček

Polhograjski dolomiti

Ljubljansko barje

Volčji potok

Pekel pri Borovnici - čudoviti slapovi

sveta Ana - hribček nad Podpečjo - sediš in cel popoldan uživaš v lepih razgledih

Izvir Ljubljanice in Staari mlin pri Vrhniki

čez prelaz Črnivec, Kranjski rak, proti Mali in Veliki planini

pa proti Poljanski dolini, čez Horjul, Vrzdenec, Brebovnico na Lučine, ali pa po drugi poti na Vrh svetih treh kraljev, dol na Žiri, proti Idriji, na Mrzli vrh........

OOO; kako lepe poti imamo, če malo skrenemo iz tistega sivega asvalta

Iščem poti, da ni naokrog ful ljudi

Bom končala, še toliko je neraziskanih poti v bližini.....in moj mali avtoček je tako nezahteven kot jaz, samo še to ga moram navadit, da bo skupaj z menoj, pil iz studenca

 

babka1951

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

30. jul 2013 16:21

Hehe Babka, če ga pa to naučiš, pa prosim, da deliš  še z nami, se bomo veselo vozili naokrog, pa še okolice ne bomo svinjali z izpuhi.

 

naor

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

30. jul 2013 22:13

naor, bo zdaj mal prišparal, ko bo par dni počival , jaoooo beliva , lepo bodi

babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti