Borovnice

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

tema odprta - 21. avg 2005 13:17 | ogledi: 2.826 | odgovori: 4

Čez poletje (no malo manj) sem imela na soncu kozarec v katerem so bile cele borovnice in sladkor.

Sedaj sem se odločila, da bi mogla iz tega nekaj naredit vendar mi varianta, ko se dolije navadno slivovko noter ne diši preveč. Ali lahko naredim to tudi s kako drugo alkoholno pijačo in kakšna je procedura?

A je možno naredit tudi kak sok???

Prosim svetujte mi, ker nisem še nikoli nič takega delala.

P.S. Je normalno, da imajo te borovnice sedaj tak "alkoholni" vonj, ali pa sem jih preveč "skuhala"?

Marjetica

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

21. avg 2005 14:12

Jaz sem imela takole na soncu narezane jagode, pa sem jih precedila in dolila rum - nastala je odlična pijača, nekakšen nežen, bolj damski likerček. Morda bo tako uspelo tudi z borovnicami. Bi pa na vašem mestu vsaj malo precejenega soka zmešala z žganjem, saj je to odlično zdravilo za želodčne in prebavne težave, če pač nimate orehovca pri roki. LP Dušanka

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

29. avg 2005 15:07

Marjetica, čisto možno je, da si preveč časa pustila borovnice brez alkohola in so si ga same naredile. Pa nič hudelega. Dolij kakšno dobro domače žganje, če misliš, da ni dovolj sladkorja, ga dodaj in pusti vse skupaj v steklenici še nekaj časa in poiskusi čez kakšen teden ali dva. Kakor piše Dušanka je to odlično domače zdravilo za bolne želodčke in tudi za zdrave. Kadar potujem, gre z menoj vedno kakšna flaška s to vsebino. Tudi če ni prebavnih motenj, jaz pravim jutranje umivanje zob s tem je prav fletno. Pa še vsi se strinjajo z menoj. Poskusi! oliva

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

29. avg 2005 16:16

Hja se bojim, da nisem dobila pravočasno nobenega uporabnega nasveta in sem vse skupa zlila stran. Marjetica

ZZVONE  

član od: 29.8.2005

sporočila: 76

30. avg 2005 10:55

mnogo boljše kot slivovka je sadjevec-preizkušeno lp ZVONE

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti