Česen

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. jan 2008 12:35

Ja, je napačno napisano tako:

1. dan:  1 zjutraj, 2 opoldan, 3 zvečer 

2. dan:   4 zjutraj, 5 opoldan, 6 zvečer 

in tako naprej do šestega dne, ko vzameš zjutraj 16 kapljic, nato opoldne zmanjšujemo za eno kapljico torej 15, zvečer 14 in sedmi dan zjutraj 13, opoldan 12, zvečer 11, in tako naprej do enajstega dne,ko zjutraj vzamemo 1 kapljico opoldan pa pričnemo z dozo 25 kapljic 3x na dan vse skozi do porabe.

Upam, da sem bila jasna.

lp 

Anamarija

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. jan 2008 12:38

ežoj je napisal/a:

Anamarija, sem bolj slabo v pomoč, iz recepte bi jaz razumel, da se noprej vzame po 25 kapljic, trikrat na dan.

lp

ežoj

 

ja, no, zakaj ne komplicirati, če se da?

Anamarija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. jan 2008 12:39

anamarija1 je napisal/a:

Česen(350g) je treba očistiti, zdrobiti z lesenim tolkačem in mu dodati 300 g. čistega alkohola(96%). To naj nekaj časa stoji ( osem dni), nato pa je treba tekočino odcediti, ostanek dobro stisniti, potem ko dva dni stoji, pa pričeti z zdravljenjem. Česnove kalpljice je treba jemati z mlekom(sobne temperature), in to vsak dan.

Prvi dan vzamemo zjutraj, opoldne in zvečer, najprej eno kapljico, drugi dan nadaljujemo tako, da  vzamemo pri vsakem obroku kapljico več. Tako nadaljujemo še tretji, četrti  in peti dan. Šesti dan, potem ko smo zjutraj vzeli 16 kapljic, pričnemo jemati vsakokrat po eno kapljico manj, torej opoldan 15, zvečer 14, itd, vse dotlej, da pridemo spet do ene kapljice. To je desetega dne opoldne, zvečer pa vzamemo 25 kapljic in jih jemljemo  vsak dan trikrat toliko časa, da vse porabimo. Anamarija

Nisem sicer matematik (pa mislim, da tudi ežoj ni), ampak tule je jasno napisano, da od 10. dne zvečer jemljemo po 25 kapljic, od 11. dne dokler ne zmanjka tinkture po 3 x na dan.

rimljanka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. jan 2008 13:09

Prvi dan vzamemo zjutraj, opoldne in zvečer, najprej eno kapljico

Ta del recepta ruši matematično nadaljevanje in se izide samo tako, da že prvi dan pričnemo z jemanjem zjutraj 1, opoldne 2, zvečer 3 kapljice,  in le tako pride da šesti dan zjutraj  vzamemo  16 kapljic, ko pa pričnemo zmanjševat, pridemo na 1 kapljico 11 dne zjutraj in pričnemo z dozo 25 kapljic opoldne in tako naprej.

lp 

Anamarija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. jan 2008 13:13

En dan gor al dol, če pomaga, bo pomagalo, če ne pomaga, ne bo pomagalo, pa naj bo prvi dan tako ali drugače. rimljanka

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

5. jan 2008 22:42

Pa se sigurno uživa z mlekom? Lp Nasha

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. jan 2008 23:58

nasha,

mislim da je česen res zdravilen ( zdi se mi, da je tudi meni, skor da rečem rešil življenje ), vendar ni nobene magije: tisti pripravek se dela s čistim alkoholom, in zaužit 25 kaplic tako močnega alkohola utegne povzročit težave, zaradi tega je mleko kot redčilo - balast. Če ti ne paše mleko, po moje je enako dobro voda ali kakšen čaj ( čeprav mleko vsebije tudi maščobo, kar pripomore boljši topivosti pripravka ).

ežoj

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

6. jan 2008 10:07

Saj mi je vse jasno, le mleko mi ni šlo v račun. Kitajci mleka praktično ne uživajo, če že pa sojino ali riževo mleko, pa še to v minimalnih količinah. Imajo celo pregovor o mleku, ki je v tem smislu,da mleko še za zdravilo ni dobro. Recept pa izhaja iz Kitajske. O sami zdravilnosti česna pa nikakor ne dvomim, ga pridno uživamo vsi družinski člani, tako, da ni nikoli problema,da kdo smrdi po česnu Lp Nasha

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. jan 2008 10:50

nasha je napisal/a:
.....................................................................................................................

............................................................................................................................................  ..........................................................................................................., tako, da ni nikoli problema,da kdo smrdi po česnu Lp Nasha

Česen, da smrdi, pa kje to pobirate? 

ežoj

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

6. jan 2008 11:18

Nasha, jaz imam v receptu vodo in ne mleka; obvezno se vzamejo kapljice pred obrokom in pa uporabi se samo 200 g alkohola za tinkturo. Drugače je pa recept identičen oz. samo jemanje tinkture je v mojem receptu navedeno isto kot je napisala anamarija1. Traja pa več kot dva meseca, da se porabi vse kapljice. LP, rdecapesa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti