Pohan sladoled

maestro man  

član od: 6.7.2005

sporočila: 3

tema odprta - 11. avg 2005 13:35 | ogledi: 14.316 | odgovori: 10

prosim za recept za pohan sladoled

!

maestro man

NANA  

član od: 28.9.2001

sporočila: 145

11. avg 2005 13:40

Naredijo se kroglice, dobro se zamrznejo, nato se zamrznjene spanirajo, ponovno zamrznejo in nato na hitro ocvrejo v olju. Sama sem ga tudi dvakrat panirala. Bilo je OK Nana

Biba7  

član od: 29.4.2005

sporočila: 69

11. avg 2005 14:46

Takšnega kot sem zadnjič jedla v kitajski restavraciji ni bil ocvren v olju. Ampak naredijo veliko kepico sladoleda in jih globoko zamrznejo, nato jih povalajo v nekakšni mešanici piškotnih drobtin in marmelade ter konjaka ter ponovno globoko zamrznejo. Preden se postreže pa to kepico še flambirajo in je res zeloooooo dobroooo!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lp, Biba Biba7

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. avg 2005 15:21

A je komu jasno, kako jim uspe, da ta sladoled flambirajo? Namreč za flambiranje rabiš kar močan alkohol, ki mora biti po vrhu vsega še vroč (lažje zagori). Kako je lahko to paniranje zadosti "alkoholno"? Tega sladoleda še nisem jedla, mi pa moj dragi neprestano govori o njem.

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

11. avg 2005 16:28

za samo flambiranje morte vzet čim bolj koncentriran šnopc, najboljš kačjo slino (60 vol %), al pa še več... vsak ata, ki kuha šnopc doma, ga lahko zdestilira do te stopnje al pa še bolj... mislm de sm zadnč na trgu vidu možaka ki ga je prodajal... šnopc namreč... druga možnost pa je, da greste v Chemo in kupte 96 vol % špirit, ampak obvezno tistega ki je kemijsko čist in je pakiran v stekleno embalažo (ga je izredno težko dobit)... ker načeloma prodajajo kontaminiran špirit v plastični embalaži, da ga ljudje ne kupujejo, redčijo in se ga nacejajo... v tem primeru sladoled na žalost ne bo imel arome po slivah, jabolkih, hruškah in sadju nasploh... žal... ocvrt sladoled se naredi pa tako, da se vzame sladoled iz zmrzovalca, nardi kepca, se ga potunka v pirovsko testo al pa testo za palačinke (sam je pirovski bolš), in takoj z njim v vrelo (obvezno!!!) olje za nekaj minut al pa še to ne... po občutku... razlog, da se sladoled ne stopi, četudi je v vročem olju, je ta, da se na zunanji strani kepice, oblite s testom, naredi tanek film vode; ker ima voda ogromno izparilno toploto (cca. 2,26 MJ/kg pri 0 stopinj Celzija), vso toploto iz olja porabi za izparitev, nič toplote pa ne pride do sladoleda, ker je temperaturni gradient zanemarljivo majhen... ko vode v testu zmanjka (=jed gotova in pripravljena za jest..), temperaturni gradient strahovito in v trenutku naraste in od sladoleda ostane kremni napitek... zato pa vaja dela mojstra če mojster dela vajo in naj vsak sam ugotovi, kolk časa mora pustit kepco sladoleda v vrelem olju.... na koncu pa se vse še prelije z medom in poje... Drejček

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

15. avg 2005 21:39

oj! koliko je to nekaj minut? 1,2? v čem pa to panirate, v fritezi? drejček a bi lahko napisali recept za pirovsko testo, pliiiiiiiiiiis. lp sajovict

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

16. avg 2005 12:11

Pirovo testo: eno Laško flaško 0,5 L = 0,1 L za razkuževanje + 0,4 L za testo 1/4 kg moke ščep soli olje sladkor po želji (sam ga ne dajem...) - najprej s požirkom ali dvema piva razkužimo kuharja/kuharico od znotraj, - zgoraj navedene sestavine zmešamo skupaj, da dobimo malce bolj gosto maso kot za palačinke, - če je masa pregosta, dodamo malo piva, če preredka, malce moke, - če izpustite prvo točko, bo masa preredka in naredite rajši palačinke s sladoledom... cvrem ponavadi na štedilniku, ker ne maram pucat friteze... copy+paste: vaja dela mojstra če mojster dela vajo in naj vsak sam ugotovi, kolk časa mora pustit kepco sladoleda v vrelem olju... dober tek želi Drejček

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

16. avg 2005 20:59

oprostite moji nevednosti, anpak moram vprašat: v čem na štedilniku? v kakšni večji ponvi ali v čem? sprašujem namreč zato, ker pri nas doma nimamo friteze, pa me zanima ce to v ponvi. sladoled moramo verjetno čisto potunkat v olje, ne? upam da se mi ne smejete preveč, pa če sem kakšno debilno vprašanje postavla se tudi opravičujem. fajn se mejte in uživajte. sajovict

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

16. avg 2005 23:48

ni panika, tud sam dostkrat kozlarije strelam... mal naokol po forumu povpraš... ;)) hja, za cvrenje se lahko praktično uporablja vsaka večja posoda, ki ima primeren diameter, cca. 30 cm dalje, lahko pa tudi manjše... uporablja se lahko rostfrei, emajlirane posode, litoželezne, teflonsko oblečene, in ostali materiali... pri nas se polpeti cvrejo v teflonski ponvi, zrezki in pa podobno pa v večji posodi, ki je pri hiši uporabljena samo za cvrenje... notri se da olje (po želji pa lahko tud živalska maščoba, le da je v tem primeru prisoten tud holesterol...), pa ni treba da je Frivita, segreje do stopnje, da se z dlanjo par centimetrov od površine olja čuti toplota, nato pa noter zaželjen jedni objekt in se cvre, dokler ni ocvrto... pa ne me prašat za uro, ker delam na uč... pa izogibaj se vnosu vode oz. vlage v vrelo olje, ker potem vse šprica naokol... ja, sladoled samo spust noter, med cvrenjem se ga lahko tudi malce obrne, da je bolj enakomerno ocvrt... mal se igraj z njim, kot muca z miško... bolj ko se posvetiš pripravi, bolj okusna je hrana. ni debilnih vprašanj, so samo debilni odgovori... kr praš če kej rabš, še noben ni nobenga zavrnu, vsaj če sklepam po temah... LP Drejček

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

17. avg 2005 9:12

ful hvala za info. mislim, da bo pohan sladoled še ta teden na jadilniku. sem namreč velik firbec. aja o rezultatu pa še poročam!!!!!!!! lp sajovict

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

17. avg 2005 15:43

Drejček, recepti so pa zanimivo napisani, malo težje sicer za brat, pa vseeno, posebej sta mi všeč besedi jedni objekt. Lp, burbonka Sporočilo je spremenil(a) burbonka dne 17. avg 2005 15:44:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti