Puding

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

tema odprta - 2. avg 2005 23:00 | ogledi: 4.766 | odgovori: 7

Živjo!

Zataknilo se mi je pri eni najenostavnejših stvari; pudingu, iz katerega naj bi nastala krema za torto. Prepolovila sem količino mleka, pa je, ne vem zakaj, še vedno preredek.

Ali morda kdo ve način, kako bi se dalo to popraviti? V smetano lahko dodaš želatino, vendar se to pri pudingu verjetno ne bi obneslo...

Vnaprej hvala za pomoč!

Katja

Temo je spremenil(a) isiliel dne 02. avg 2005 23:02:52

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. avg 2005 23:15

Marička, tale je pa čudna! Jaz bi res najprej probala zadevo rešit z listom ali dvema želatine. In potem bi vmešala vse skupaj v čvrsto stepeno rastlinsko smetano. Mislim, da bi se obneslo. tjas

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

2. avg 2005 23:21

Kaj pa če bi poskusila zgostiti z gustinom-konec koncev je puding tako ali tako iz škroba. A puding je vrel dovolj časa? Ker jaz imam kvečjumu "težavo" da je vedno preveč gost, kljub temu da dodam več mleka... Lp, maychi

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

3. avg 2005 10:30

Hej! Tudi nam je doma puding, pripravljen po navodilu z vrečke(0,5 litra mleka) vedno pregost, zato ga vedno skuham iz 0,7 L mleka in pustim na hladnem, in potem je ravno prave gostote. Ampak to je pa zares čudno, da bi pri polovično količini mleka bil preredek??? Skoraj ne morem verjeti....A delaš puding po kakšen posebnem receptu za kremo za torto? Napiši in lažje ti bomo pomagali LP Zala

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

3. avg 2005 16:32

Mene pa zanima, če je bil puding dovolj skuhan, morda je bil zato preredek. Če dalj časa vre (seveda ob mešanju) se zgosti. Če ga prehitro odstaviš iz ognja, je še tekoč, saj sem tudi sama nekoč razlagala domačim, da so v tovarni dali v vrečko kakav namesto pudinga. Pozneje sem že ugotovila, v čem je štos. LP riba-ribica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. avg 2005 16:42

Preredek puding ohladi. Hladnemu med mešanjem dodaj galeto (puding brez kuhanja), ki ima okus tvojega pudinga. lp Vesna Vesna Milek Recko

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

3. avg 2005 19:43

Mogoče puding mešaš s paličnim oz navadnim mešalnikom? Jaz sem enkrat naredila to neumnost, ker sem mislila, da se bom tako izognila vsem grudicam pa sem na koncu dobila zelo tekoč puding, ki se tudi ohlajen ni strdil, ampak se je celo sesedel (na vrhu je ostala nekakšna voda). Fuj! Pa je domača pesika spet imela veselje...

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

4. avg 2005 10:03

Hvala za nasvete - puding sem še nekaj časa pustila na hladnem in se je počasi vseeno strdil, tako da sem vanj lahko vmešala še karamelo. Se pa splača zapomniti si take reči, če se še kdaj kaj zalomi Katja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti