Stepena smetana

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. avg 2005 10:22

Obe smetani skupaj zlijem. Gre odlično. Odlično se stepe. Tudi drugi tako delajo. Očitno sta zelo dobro kompatibilni.

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

2. avg 2005 10:45

Ajetam, kje kupuješ fruktozo? Me zelo mika, da bi sladkor zamenjala s fruktozo. Kakšne so tvoje izkušnje? Z rastlinsko smetano od pomurskih mlekarn (smo je v zadnjih letih ogromno porabili) še nikoli nisem imela problemov. Zelo verjetno je vzrok za probleme s stepanjem to, kar pravi Tjaš. Če jih je šlo po zlu 8, je pač možno da so v trgovini "pokvarili" (pregreli) celo serijo, preden so jih zložili na hladilne police. Kot pravi Tjaš, kaj vse človek vidi od dostavnih vratih kakšne trgovine z živili! lp, burbonka

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

2. avg 2005 13:59

Burbonka, glede fruktoze ti lahko jaz odgovorim, ker jo tudi uporabljam. Do sedaj sem najcenejšo dobila v DM-ju 0,5 kg okoli 400 sit. Sem pa gledala tudi v Sparu in se kje pa je bila cena pošteno čez 1000 sit (res pa ne vem ali za 0,5 ali za 1kg-ampak še vedno je dražja). Lp, maychi

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

2. avg 2005 14:28

Maychi, hvala za info! burbonka

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

2. avg 2005 15:30

Plasti v tortah vedno namažem z navadno smetano Ljubljanskih Mlekarn. Za okrasitev tort pa uporabim rastlinsko, ker se lažje oblikuje in je bojl bele barve kot navadna. Ko sem že ravno pri Ljubljanskih Mlekarnah. Vsakič ko kupim navadni jogurt ni nikoli enak. Enkrat je tako gost, da ga ne moreš piti, enkrat je tako tekoč, da je kot voda. Če kupim sadnega je v kakšnem polno sadja v kakšnem sploh ni sadja. kako si to lahko privoščijo. Če kupim druge jogurte (tuje) se mi še nikoli to ni zgodilo. kako si to lahko privoščijo??? Suzi

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. avg 2005 15:54

Ja, kar se pa jogurtov tiče, se pa popolnoma strinjam s tabo Suzi! Naši mlekarji očitno še vedno ne obvladajo svoje tehnologije (meni so se v diskontu od Ljubljanskih mlekarn izgovarjali, da imajo težave ravno s tem!). Zanimivo pa je tudi, da bolj ali manj ignorirajo mnenja in želje potrošnikov. Glede tega bi se lahko učili od tujih mlekarjev. Tako majhen trg imajo, še uvoz jim dela konkurenco, oni pa še kar po domače. tjas

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

2. avg 2005 17:35

Pozdravljene/i, Lepo bi prosila, če bi mi kdo lahko razjasnil glede smetan - sem se spravila prevajat neke recepte iz ang. jezika, pa mi kmalu zaštrajka, ker mi ni jasno kake so te smetane pri nas - kako jih lahko nadomestimo oz njihov približek pri nas. double (heavy) cream single/light cream pa še kaka bi se našla, tole sem sedaj bolj na hitro našla, bi pa res prosila za pomoč. Hvala in lep dan, Maja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. avg 2005 17:42

Maja, če greš gledat recepte vsebinsko, a je možno, da double cream stepajo in bi bila torej smetana za stepanje, light cream pa uporabljajo za kuhanje, redčenje in bi bila recimo smetana za v kavo, tista redkejša, ki je ne moreš stepati? Čisto tako, po kuharskem razmišljanju... Lp, tjas

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

2. avg 2005 17:51

Ne vem, ker se gre pri receptih za izdelavo sladoleda, pa ni nikjer nobenih takšnih zadev da bi se zanašala na to, sem nekje že zasledila glede maščob, ampak tega sedaj ne najdem (kot vedno ko kaj potrebujem se mi skrije) Če gre za stepanje itak piše whipping cream (stepena smetena). Tjas, hvala za pomoč, morda se najde še kak "anglež" in mi zna obrazložit njihove zadeve - sem se že z merami dovolj hecala - pa ja ne more biti tako preprosto da bi vsi uporabljali enake mere? Morajo nekje biti skodelice, nekje inče...to bi bilo koristno da bi se učili v šoli, ne pa kake piflarije iz headwaya. p, maja

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

2. avg 2005 17:56

Maja! V knjigi Okus po cvetju, je Jelena de Belder tako raztolmačila: Double cream - lahko brez skrbi uporabimo mascarpone (angleška double cream je le nekoliko redkejša). Single cream - jo smemo primerjati z našo sladko smetano za stepanje. In to je to! lp, burbonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti