Parkirni listki

Briga  

član od: 21.12.2004

sporočila: 5

tema odprta - 29. jul 2005 7:41 | ogledi: 2.736 | odgovori: 11

A mogoče kdo ve koliko parkirni listkov (za eno uro) lahko daš v avto naenkrat? Mi je sodelavec rekel da največ dva, jaz pa dam včasih tri.

Briga

Temo je spremenil(a) Briga dne 29. jul 2005 07:41:54

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

29. jul 2005 9:25

Dva. Miroslav Vulović

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

29. jul 2005 9:53

Tudi če daš tri, se nič ne zgodi. Videno in sprobano večkrat. MImika

Zorba  

član od: 7.4.2005

sporočila: 8

29. jul 2005 9:57

Ojla! V bistvu ne vidim problema, zakaj jih ne bi smeli dati več. Saj včasih res nimam časa vsake toliko hodit menjavat listke. Zato kupim že vnaprej kake tri. Plačala sem jim parkirnino VNAPREJ ravno tako, kot če bi vsaki dve uri hodila po "sveže" listke. Rezultat je itak isti: prazna denarnica :)))) Pozdravček, Tamči Zorba

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. avg 2005 9:12

Zorba, finta je v tem, da če je dovoljeno le kratkotrajno parkiranje, pač več listkov ne smeš dati, ker parkiranje, daljše od "enega listka" ni dovoljeno. Na primer v LJ na vseh tablah za modro cono jasno piše 1H ali pa 2H, kar pomeni, da lahko parkiraš samo za 1 uro (1H) ali pa dve uri (2H), kot kje. Sveži listki tu v teoriji lahko prišparajo kako kazen, saj se ti kak natančen mestni redar ne more očitati, da parkiraš v nasprotju s pravili. Lp, tjas

puskar1i  

član od: 22.8.2005

sporočila: 70

29. avg 2005 1:33

TOČNO TAKO KOT PRAVI TJAS. NA ŽALOST SE BO TREBA SPREHAJATI VEČKRAT DO AVTA, ČE NOČETE POKASIRATI KAKŠNE KAZNE. SEM PROBALA NA LASTNI KOŽI, PA ŠE PAJEK MI GA JE ODPELJAL IN VAM POVEM, DA SE ZA 26,000 TISOČAK SPLAČA STOKRAT SPREHODIT IN ZAMENJAT LISTEK S SVEŽIM. SONJA

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

29. avg 2005 14:05

Zdaj jih bodo ukinili, ker so postavili parkirne avtomate. To pa pomeni, da boš moral vsako uro nazaj do svojega avta in kupiti nov listek. Neuporabno. Sonja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. avg 2005 9:55

Rešitev je bicikl Zelo uporabno:) Veri

Briga  

član od: 21.12.2004

sporočila: 5

28. sep 2005 9:46

Je če si iz Ljubljane. Briga

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

28. sep 2005 10:40

Jaz pa grem enkat na 2 leti v Ljubljano na Pediatricno kliniko in imam vedno problem z listki. Predlani sem kupila enega, pa sva s tamalo cakali vec kot dve uri, sem letala nazaj k avtu. Letos sem pa kupila dva, sva pa bili fertik v pol ure. Sem pa tud ze placala kazen. Mislim, da bi res lahko to kako drugace uredili. Lp, Klavdija

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. sep 2005 10:55

Hja, s temi parkomati so uredili edino na slabše! Če prideš 5 minut do 8h zjutraj, ti avtomat listka ne bo izdal, ker si prezgoden, saj on začne obratovati šele ob 8.00 (povsod v tujini ti pač izda listek od tiste ure dalje, ko začne teči čas za plačljivo parkiranj!). Če vstaviš več kot 100 sit, ti jih bo izpljunil. Navodila na parkomatu pravijo "Pritisni katerokoli tipko", v resnici pa moraš lepo po redu najprej pritisnit najvišjo, potem vstavit denar, pritisnit drugo tipko... itd. Postavili so jih seveda konec turistične sezone, da so se vsi zmedeni turisti celo poletje šetkali levo desno in niso vedeli, kaj naj naredijo... In naša vrla mestna uprava je za te avtomate porabila po več kot milijon tolarjev na vsakega!!!!! Če greš preštet, koliko neuporabnih avtomatov, ki tudi niso prirejeni za evre, stoji po Ljubljani... spet so zmetali stran naš denar za nekaj, kar nam, ki naj bi te avtomate uporabljali, sploh ne služi! Tako, da jaz, ko pridem z avtom v mesto, še naprej raje parkiram za bencinsko pumpo ob železniški progi, za železniško progo ali pa pri Tivoliju - tudi krajši sprehod do centra ne škodi! Za tiste, ki morajo v Kliničnim, pa ostaja upanje, da bo nova parkirna hiša končno rešila norost s parkiranjem tam okoli (upajmo le, da ne bodo cene parkiranja preveč oderuške!) tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti