Slivova marmelada

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

15. sep 2010 13:58

Imam ventilacijsko - ker je nova se še lovim. Na srečo gredo pladnji stare pečice tudi v novo, tako da predvidevam, da tudi mrežica. Bom poskusila. Hvala.

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

15. sep 2010 21:01

glede marmelade iz pečice lahko rečem same pohvale, glede, da sem letos kuhala 4 runde je ta iz pečice še najboljša. Pa tudi najmanj dela. Za mero sem pa imela kar malo posodo za hajanje. Izkoščičene slive sem dala v eno veliko posodo za hajanje, nisem nič miksala, nato kg sladkorja, premešala, nato še eno rundo sliv +sladkor(prihodnjč bom količino sladkorja zmanjšala) dolila nekaj kisa, premešala in pustila čez noč. Zjutraj pa v dva pekača in v pečico. Sem pa tja sem malo premešala, mojim pa je najbolj všeč tista lupinica, ki po okusu kar malo spominja na suhe slive, te pa imamo pri nas zelo radi. Se mi pa zdi, da na isto količino sliv pri marmeladi iz pečice, pride kozarček manj. Ali tudi pri vas? anitram1

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. sep 2010 21:27

Ja, tudi, meni se zdi še malo več.

naor

iness1982  

član od: 14.9.2010

sporočila: 6

16. sep 2010 15:56

Živjo! mene pa zanima, če so v tako pripravljeni marmeladi veliki koščki sadja, ali se zelo razpustijo. moji otroci imajo radi bolj drobno mleto, pa me zanima kdaj in sploh če bi to zmiksala? lp iness1982

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

16. sep 2010 20:48

glede marmelade iz pečice lahko rečem same pohvale, glede, da sem letos kuhala 4 runde je ta iz pečice še najboljša. Pa tudi najmanj dela. Za mero sem pa imela kar malo posodo za hajanje. Izkoščičene slive sem dala v eno veliko posodo za hajanje, nisem nič miksala, nato kg sladkorja, premešala, nato še eno rundo sliv +sladkor(prihodnjč bom količino sladkorja zmanjšala) dolila nekaj kisa, premešala in pustila čez noč. Zjutraj pa v dva pekača in v pečico. Sem pa tja sem malo premešala, mojim pa je najbolj všeč tista lupinica, ki po okusu kar malo spominja na suhe slive, te pa imamo pri nas zelo radi. Se mi pa zdi, da na isto količino sliv pri marmeladi iz pečice, pride kozarček manj. Ali tudi pri vas? Ne morem si oprostit, da sem pozabila napisat, da preden dam v lor prilijem še malo RUMA če otroci ne marajo v marmeladi koščke sadja, pa uporabi multipraktik, lahko zmelješ le polovico sliv, ostale pa daš le na polovico. To narediš takoj ko izkoščičiš. Mogoče pa jim bo še všeč, da je malo cele lupinice zraven anitram1 Sporočilo je spremenil(a) anitram1 dne 16. 2010 20:49

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. sep 2010 22:29

iness1982 je napisal/a:
Živjo!mene pa zanima, če so v tako pripravljeni marmeladi veliki koščki sadja, ali se zelo razpustijo.moji otroci imajo radi bolj drobno mleto, pa me zanima kdaj in sploh če bi to zmiksala?lpiness1982

Iness1982, noben problem - zmiksaš s paličnim mešalnikom na koncu, preden nadevaš v kozarčke, pa dobiš bolj "drobno" marmelado. Sicer pa koščki sliv med peko itak skoraj popolnoma razpadejo, le lupinice ostanejo cele in malo bolj čvrste.

Mojca

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

20. jul 2011 9:15

Imam nekaj vrečk zamrznjenih sliv in ne bi rada ne vem koliko časa kuhala marmelade že zaradi vitaminov etc...naj najprej odmrznem, odlijem vso tekočino, premešam z limoninim sokom ter sladkorejm in pustim nekaj ur, nato pa vse kuham do želejene gostote. Bi to šlo? Ravno sem napravila pretekočo ribez-malinino marmelado, ne bi rada še tukaj kiksnila

terakota

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

20. jul 2011 9:35

Ja,sigurno lahko tako narediš in bo O.K. Jaz sem na ta način porabila 10 kg zamrznjenega paradižnika. Najprej narezala,pustila nekaj ur,da se je dobro odtekla voda in skuhala po receptu iz baze za Kečap za pico. Se ravno tako dobro obnese kot iz svežega,tako,da tudi iz sliv mora biti v redu.

linolina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. jul 2011 9:42

terakota je napisal/a:

Imam nekaj vrečk zamrznjenih sliv in ne bi rada ne vem koliko časa kuhala marmelade že zaradi vitaminov etc...naj najprej odmrznem, odlijem vso tekočino, premešam z limoninim sokom ter sladkorejm in pustim nekaj ur, nato pa vse kuham do želejene gostote. Bi to šlo? Ravno sem napravila pretekočo ribez-malinino marmelado, ne bi rada še tukaj kiksnila

terakota

Ne, zamrznjene slive posuj s sladkorjam, počakaj, da odmrznejo, odlij odvečni del sladkega soka in ga, razredčenega, poijte, ostalo kuhaj, v široki kozici, ob stalnem mešanju. Večina vode bo odparela. Lahko pa proti koncu dodaš malo želina, pomešanega s sladkorjem, recimo 1/4 vrečke želina na ene 3 l marmelade. Če si prej dodala limonin sok (malo cimeta tudi ne bi bilo odveč, lahko akr palčko, ji jo na koncu odstraniš), bo marmelada lepo želirala.

Za ribezovo-malinino pa ne skrbi, ribez bo s časom povzročil želiranje marmelade.

rimljanka

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

20. jul 2011 10:28

No, danes sem pa dobila nasvetov za celo ozimnico! Sem že rekla hvala?!? Moram reči koliko pomeni, da ne poskušaš vse sam ampak lahko prej vprašaš in dobiš napotke tako, da lahko tvoje shranke družina dejansko poje, ne samo gleda

 

Tako bom napravila danes. Sem jih že dala ven in posula s sladkorjem, zvečer ko malčki pospijo in imam vse pripravljeno se pa v miru lotim naloge. Dodala bom cimetovo palčko, shranila odvečni sok, dobro pokuhala in dodala nekaj želirnega sredstva ter malo sladkorja. Pazila bom, da bo že zadovoljivo gosto, ko bom dajala v kozarčke. Za ribezovo sem se pa že pomirila, jih bom samo gledala 14 dni, nokec koncev pa tudi, če bo tekoča je nebeško dobra!

terakota

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti