Slivova marmelada

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

21. avg 2011 18:59

Šla sem pogledat recepte marmelad in s čokolado (in pomarančami) in obstaja le recept za robide. In že tam se mi je zdela količina čokolade prevelika. Če k kilogramu višenj dodaš 100g čokolade, potem ta okus prevlada in rezultat je pravšnji za ljubitelje Nutelle, ne pa za ljubitelje sladko-kislih višenj. Ko nekaj skuham - marmelado ali karkoli drugega, mi je všeč če jedci cmokajo in sprašujejo "KAJ si dala sem noter, da je tak krasen okus", ne pa da bi rekli "tole si pa skuhala s čokolado, a ne?" Sama se dodala še malo višnjevca, da je poudaril okus.

 Jabočna marmelada je pa ena taka posebnost. Ne pride je veliko iz recepta, ravno prav za poživitev ozimnice.

Recept gre pa takole:

skuhaš 15g kave v 4dl vode, malo ohladiš in precediš. Medtem dušiš pol kg na ploščice narezanih jabolk s sokom ene limone in skodelico sladkorja. Velikost skodelice prilagodiš svojemu okusu - meni je najboljša tista za manjši kapučino. Potem k temu dodaš kavo, limonovo lupinico in prerezan strok vanilije. Kuhaš da se zgosti, spasiraš, daš nazaj na štedilnik in kuhaš še kakšnih 5 minut. Zadeva postane temna. Vroče daš v kozarčke in zapreš - postopaš enako kot pri drugih marmeladah.

Lisa

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

21. avg 2011 22:34

Lisa, hvala za recepte in tudi za zgornjo razlago! Ja, prav tako je kot si napisala! Izhajala sem iz moje omiljene kombinacije, ki je čokolada z višnjo in nebratno in seveda si nisem mogla pomagati in sem dala 140g, ker se mi je zdelo premalo

 

Moja tašča mi vedno nosi za v skrinjo zmrznjena jabolka že naribana in nikoli ne uspem porabit vsega, mislim, da bom kar poskusila, samo še po vanilijo skočim jutri. Ko pridem do višenj pa obvezno ponovim poskus z manj čokolade in manj sladkorja, bom še toplo poskušala in videla. Se mi zdi, da če bi borovnicvam, ki so zelo kisle dodala nekaj koščkov bele čokolade bi tudi šlo. Javim rezulat

terakota

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti