Slivova marmelada

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. jul 2011 15:26

Letos sem naredila marmelado Črni gozdiček - višnje, malce višnjevca, malo črne čokolade... mmmm. Asociacija? Nič takega, da bi lahko konkurirala Proustu, ampak vedno itak ne gre.

Lisa

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

22. jul 2011 16:36

Lisa, ja P. je težko konkurirat,amapk tale tvoj recept je pa tudi zelo obetaven. Mislim, da sem ga gledala v bazi in je bil v kometarjih isti pomislek kot ga imam sama: ali ne pride potem vse podobno evrokremu? Ali lahko podaš link po katerem receptu si delala? Ker višnje + čokolada, to je pa moja omiljena kombinacija in kar pečem naredim s tem

 

Limnol, hvala za napotke! Imam še nekaj neobranega ribeza na vrtu, drugače pa mi tudi ni težko kakšnega Gelfixa zamešati notri-ko se dodobra naučim bo pa vse bolj naravno. To za jabolko tudi nisem vedela, super ideja, da dobimo pektin

terakota

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. jul 2011 17:12

Veš, Terakota, jaz delam marmelade po trenutnem navdihu - prinesem z vrta, malo namešam, poskusim in dodajam - dokler mi okus ni všeč. Recepta za mojo višnjevo pogruntavščino nisem videla nikjer (kar ne pomeni da ga ni). Izpadlo je dobro. Krasen je bil lani tudi ribez s kokosom, pa marelice z belo čokolado in krokantom tudi. Hruške z bezgovim sirupom - milina, jabolka s kavo, breskve a la Melba (z malinami) tudi. Gotovo mi bo prišlo letos na misel še kaj. Glede tvoje bojazni - ne pretiravaj s čokolado, poskušaj. Čokolada in podobne reči so dodatek, glavno mora še vedno ostati sadje.

Lisa

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

22. jul 2011 17:50

 

 

O, Lisa, sem se kar stopila: ribez s kokosom?!? Marelice z belo čokolado?!? Recept za višnejvo marmelado s čokolado pa sem videla tu gori, mislim, da ga je oddal Jernej, saj se spomnim, da sem pomislila: 'no, vsaj administrator dejansko kuha'...

 

Moram reči, da tega ne razumem dobro, ker se čokolada potem strdi kako to vpliva na mazljivot? Bom šla še enkrat čez recepte, če bom našla, morda pa se opogumim. Ti pa čestitam za kreativnost in sproščenost! Sama imam tak odnos do kuharije nasplošno, ker to znam, peči, shranki, marmelade, to pa (še) ne

terakota

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. jul 2011 17:53

Lisa, ti si kraljica marmelad Se mi kar sline cedijo...

JJ

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

22. jul 2011 21:40

terakota je napisal/a:

 Recept za višnejvo marmelado s čokolado pa sem videla tu gori, mislim, da ga je oddal Jernej, saj se spomnim, da sem pomislila: 'no, vsaj administrator dejansko kuha'...
terakota

Prav vsi v skupini, ki ureja to spletno stran, vrtimo kuhalnice, verjemi. Mislim, da kar uspešno. ....................

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. jul 2011 22:01

Hehe, še dobro, da pri nas ne drži pregovor, da je kovačeva kobila bosa.

 

naor

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

23. jul 2011 13:30

Ja, ponavadi je tako, tukaj pa super, da vsi vihtite orožje

 

Napravila prvo slivovo marmelado in je že sedaj dovolj gosta-čisto navdušena! Prej sem že napravila ribez-malinimo, ki še čakam, da se zgosti (sedaj vem, da bi odmrznjenim malinam morala odliti vodo), danes sem napravila še podobno čisto brez sladkorja po naročilu osebe, ki ji je to zelo pomebno. Če bo čas, dan napravim še višnjevo s čokolado. Sem se že odločila in dobila recept:; kg višenj, 500g sladkorja, 10 dag čokolade, drugi teden pa poskusim s pomarančami, cimetom in temno čokolado

 

terakota

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

20. avg 2011 21:42

In napravila višnjevo s čokolado po zgornjem receptu. Malo presladka in ko ravno čakaš, da bo perfektno zakislila na koncu-ne

Drugič bom dala tretjino sladkorja manj sem pa absolutno navdušena. Vseeno dobra tako, da bi se spravil človek nanjo samo z žlico

 

Doma imam za porabit nekaj borovnic, marabel in še nekaj malin in bom razmislila katera bi bila moja naslednja, ali kakšna mešana ali pa kakšna z belo čokolado, morda borovničeva. Marabele bi pa kar med slive dala in napravila marmelado, po moje se bodo čisto stopili okusi.

terakota

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

20. avg 2011 21:45

p.s. Lisa, lahko napišeš recept za jabolčno marmelado s kavo? Jo imaš za peciva ali tudi za na kruh? In hruške z bezgovim sirupom, je zelo podoben okus kot čežana? Saj vem, da je čežana iz jabolk, amapk kar ne morem se otresti 'okusa'Hvala!

terakota

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti