Pralni prašek

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

28. jan 2007 10:50

Mene pa zanima, če katera, no Galja je napisala da, uporablja Hoerjev prašek in kako ste z njim zadovoljne? Enkrat sem nekje, pa ne vem kje, prebrala da naj bi bil dober, pa me zanima, če je res? Kakšne so vaše izkušnje? Mehčalec pa mi je Silan sensation najboljši... Lotti

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

28. jan 2007 11:14

Meni se pa najbolj dopade tekoči prašek za perilo FROSCH,eden je za belo in drugi za pisano perilo,ki ga kupujem v Mullerju ali pa v DM,mehčalec pa vzamem kar Mullerjevo znamko,se mi najbolj dopade.Sem pa dolgo časa uporabljala samo Ariel andreja č. Sporočilo je spremenil(a) andreja č. dne 28. jan 2007 11:14:26

deede  

član od: 23.1.2007

sporočila: 44

28. jan 2007 21:17

Naj še jaz pristavim svoj lonček. Pri doziranju praška je potrebno upoštevati tudi trdoto vode, če je voda bolj trda je potrebno dodati več praška. Jaz za pranje belega perila na 60 stopinjah uporabljam Rex gel in sem z nim kar zadovljna. Moti me edino premočan vonj. Za črno in barvasto perilo pa uporabljam Woolite, lepo opere pa še prijetno diši. deede Sporočilo je spremenil(a) deede dne 28. jan 2007 21:23:58

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

28. jan 2007 22:12

Pridružujem se mnenju od Jordi.tudi jaz imam občutek,da je naš ariel in Persil drugačne kvalitete kot Avstrijski.Kupujem pa ga v Metroju. Lp Balu balu

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

28. jan 2007 22:33

Jordi in balu, to razliko je opazila tudi moja mama, kadar sem ji prinesla te praske iz Italije. Ce pa "presaltate" na pralne orescke, pa je dosti bolje za vas in za naravo. Sprobano in operejo super z dodatkom ekoloskega belila pri belem perilu. Za vonj pa malo esence, kot je rekla Nena-morje, pa je! Jerneja USA

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. jan 2007 6:13

Tudi jaz že lep čas perem z pralnimi oreški, tako da že ene pol leta več ne kupujem praška. Ker sem z njimi zelo zadovoljna, bo še naprej tako tudi ostalo. Pa še tistih velikih vreč praška ne rabim vlačit domov. Kyara

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

29. jan 2007 9:57

koliko pa stanejo tej pralni oreški? ksenija

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. jan 2007 10:48

Pri nas pa pranje poteka takole: O sortiranju perila so že predhodnice vse povedale, zato ne bom ponavljala. Uporabljam prašek Frosch(za belo perilo prašek in taisti gel za pisano perilo), ki se ga dobi v Muellerju ali DM-u. Bojda je 95% razgradljiv, tako da naj bi manj obremenjevala okolje. Z njim sem tudi sicer zadovoljna, kar se učinkovitosti in vonja tiče. Imam pa svoj način kar se mehčanja perila tiče. Ker imam majhne otroke, pa tudi sicer mi sami mehčalci niso vše. za moj okus imajo preagresiven vonj, poleg tega pa se iz perila v stroju mehčalec ne spere in imam nekakšen odpor do njih. Mislim, da so zelo agresivni do kože. Krasen mehčalec je namreč alkoholni kis, včasih dam vanj še nekaj kapljic eteričnega olja sivke (ki je primeren tudi za dojenčke) in ima celo antiseptični učinek. Pri madežih pa je tako: sonce je naravno belilo!!! Otročke zavijam v bombaže pleničke in v stroju res ne gre ven ves "kakec", vam zagotavljam, da sonce odpravi vse madeže. Mislim, da je sonce uspelo pobeliti tudi tiste od sadja, ni vrag da bi deloval tudi na rumenih madežih, ki včasih ostanejo na ženskih hlačkah. Se pa strinjam, da na soncu ne smemo pustiti perila kakšne 3 dni :) Da naredim malo reklame: večkrat uporabljam tudi bombažne vložke (ko sem doma) in imam zaradi tega manj ginekoloških težav... Pozdrav, Ana Ana Češnovar

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

29. jan 2007 13:27

Ksenjako - pobrskaj po straneh slovenskih ponudnikov. Najcenejši so za okrog 7€ na pol kile. Sonja

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

29. jan 2007 18:52

Lotti, jaz sem zadnjič kupila hoferjev pralni pašek. Prav nobene razlike ni v kvaliteti opranega perila, pa sem prej vedno uporabljala ariel. Občutna razlika je le v ceni. Sem zadovoljna. Lp valči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti