Pražen-restan krompir. kakšna je razlika?

kepi  

član od: 23.7.2005

sporočila: 52

25. jul 2005 12:17

Hvala. Saj sem jaz tudi vedela, da je to tako.Le moj partner, ki ga imam malo več kot leto, pravi, da je pražen krompir nekaj drugega, kot restan. Samo potrditev sem hotela. Hvala vam. Hvala burbonka še posebej tebi. Tvoja razlaga mi je posebej dragocena, ker si tudi ti iz Maribora pa verjetno poznaš jedi. Lep dan pošiljam vsem. Ujemite. kepi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. avg 2005 17:56

Burbonka, z zajemalko juhe na restan krompir si dala piko i! Sem že hotela pristavit svoj piskrček...Pa zapečena čebula, že malo rjava. Mljac. AMpak ta jed je zame trenutno prepovedana,,, Vidim, da si tudi s Štajerskega konca, iz MB morda? Mamamia mamamia

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

1. avg 2005 18:29

Tudi pri nas smo dajali na restan krompir malo juhe, tako ni bilo potrebno dajati toliko maščobe. In lepo zapečen je moral biti. riba-ribica

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

2. avg 2005 12:14

zame pa pomeni pražen krompir nekaj drugega kot restan/dunstan. Slednji je ponavadi bolj mehek (seveda, sploh če daš zraven juho ipd. kot opisujejo zgoraj). Pražen mora bit pa pražen. Zapečen do konca. Cel hrustljav, ne le skorjica na dnu ponve... Takega je delal moj oče. Nisem prepričana, ali je krompir prej sploh skuhal. Jaz pa danes delam röstli , kar je v bistvu pražen iz surovega krompirja, zraven je vedno čebula (lahko pa tudi panceta in sir.) Bolj na redko sicer, saj zdravo tole res ni.

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

2. avg 2005 14:25

Ja, mamamia še ena Mariborčanka. Se mi zdi, da nas je kar nekaj na KulSlo. Za Mariborčane pa ne vem. Lp, burbonka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. avg 2005 15:57

Ha, burbonka, še malo, pa bomo lahko imeli štajersko podružnico kulinarike. za še nekatere vem, da so s tega konca. Bi bil hec, ko bi se sestale in k nam na štajerkso povabile člane foruma od drugod? In po moje še večji, ker bi morda na koncu ugotovili, da se nekateri med seboj celo poznamo. Ja, svet je majhen, s pomočjo elekronike pa postaja še manjši...In bolj zabaven, ne? Mamamia mamamia

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

2. avg 2005 17:45

Ja, mamamia, svet je res majhen, Slovenija pa itak... mogoče se res nekateri celo poznamo med seboj. V Sloveniji težko spoznaš kakšnega človeka, s katerim po petih minutah ne bi ugotovila, da imata kakšnega skupnega znanca ali prijatelja - ali da oba nekoga poznata. In preko interneta se nam poti še malo bolj križajo ... burbonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti